Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 438639 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Grzmichuj

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #615 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 13:04:57 »
Nie no, zastój NSC jest odczuwalny. Początek działalności mieli świetny, dobre i uznane hity, ale przegrali walkę o najlepsze tytuły z Muchą :( Trochę szkoda, bo w NSC byłyby tańsze i bez tych wieśniackich hardcoverów, które polski czytelnik tak sobie upodobał.
Ale najgorsze są te ich z dupy tytuły, nie wiem, kupowane za karę albo ktoś z rodziny je robi: Jazz Mynard, Duch Gaudiego, Vei, Snow Blind, Walka kobiet. Co to kurła jest? Nomen Omen i Coda to typowe średniaki, do przeczytania i zapomnienia, mało znane, nie ma hype'u, nie ma marketingu.
Osoba odpowiedzialna za pozyskiwanie tytułów i rozeznanie w rynku do zwolnienia od jutra. Mogę ja to robić, za darmo, bo chyba więcej czytam niż ktoś, kto za to bierze kasę. A życzę im bardzo dobrze, tylko widzę jak biznesowo umierają. Żaden z ich tytułów nie jest jeszcze OOP, a na rynku są 2,5 roku. Nie wypuścili żadnego bestsellera na skalę polską. Pomysłem na uratowanie byłoby ściągnięcie tytułów od Taurusa: Żywe Trupy i Black Science. I większa agresja na rynku licencji. Jak mogli nie kupić Gideon Falls. Może Die pokaże, że warto się starać o wybitne tytuły z nowości, chociaż akurat ta seria, pomimo genialnych ocen, jest moim zdaniem przehajpowana. Nie widzę w niej tego, co w Sadze, Gideon Falls, Bitter Root.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline amsterdream

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #616 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 13:22:24 »
Myślałem, że NSC z czasem będzie wchodzić w jakieś starsze tytuły Image a ich oferta poszła w takim kierunku, że nie widzę tu nic dla siebie.

Online xanar

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #617 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 13:22:34 »
w NSC byłyby tańsze i bez tych wieśniackich hardcoverów, które polski czytelnik tak sobie upodobał.
W sumie mogliby wydawać, jak TM-Semic 30 lat temu albo na papierze toaletowym, byłoby jeszcze taniej.
Przypadkiem Goon nie miał dodruku tani kolego.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline eyesore

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #618 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 13:22:46 »
Nie no, zastój NSC jest odczuwalny. Początek działalności mieli świetny, dobre i uznane hity, ale przegrali walkę o najlepsze tytuły z Muchą :( Trochę szkoda, bo w NSC byłyby tańsze i bez tych wieśniackich hardcoverów, które polski czytelnik tak sobie upodobał.
Ale najgorsze są te ich z dupy tytuły, nie wiem, kupowane za karę albo ktoś z rodziny je robi: Jazz Mynard, Duch Gaudiego, Vei, Snow Blind, Walka kobiet. Co to kurła jest? Nomen Omen i Coda to typowe średniaki, do przeczytania i zapomnienia, mało znane, nie ma hype'u, nie ma marketingu.
Osoba odpowiedzialna za pozyskiwanie tytułów i rozeznanie w rynku do zwolnienia od jutra. Mogę ja to robić, za darmo, bo chyba więcej czytam niż ktoś, kto za to bierze kasę. A życzę im bardzo dobrze, tylko widzę jak biznesowo umierają. Żaden z ich tytułów nie jest jeszcze OOP, a na rynku są 2,5 roku. Nie wypuścili żadnego bestsellera na skalę polską. Pomysłem na uratowanie byłoby ściągnięcie tytułów od Taurusa: Żywe Trupy i Black Science. I większa agresja na rynku licencji. Jak mogli nie kupić Gideon Falls. Może Die pokaże, że warto się starać o wybitne tytuły z nowości, chociaż akurat ta seria, pomimo genialnych ocen, jest moim zdaniem przehajpowana. Nie widzę w niej tego, co w Sadze, Gideon Falls, Bitter Root.
No widzisz, jak na przykład uważam że NSC jest drugim najlepszym po E. wydawcą. Kwesta gustu, wciągam dużo superhero ale takie pozycje jak np Zbir czy Head Lopper też sa potrzebne. Co do tego czy są OOP to chyba juz było tu poruszane, mam wrażenie że, przynajmniej na razie, robia ciagle dodruki brakujacych pozycji, co uważam ze to jest bardzo dobry ruch z ich strony. W każdej chwili możesz wejść w ich serie bo masz pewność że kupisz całość. Nie każdy komiks musi wywalać z kapci, czasami też sa potrzene pozycje na tzw posiedzenie  ;)

edit. drugim po E. wydawcą komerycyjnym, bo Studio Lain absolutnym numerem jeden wydawców
« Ostatnia zmiana: Cz, 13 Luty 2020, 13:24:17 wysłana przez eyesore »

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #619 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 13:41:35 »
  NSC na bank dodrukowuje swoje tytuły. Na 100% dodruk miał Torpedo bo sami o tym wspominali i już nie pamiętam którego tomu Paper Girls nie mogłem zakupić nigdzie a po ponad miesiącu znowu pojawił się we wszystkich księgarniach.
  Ale tak prawdę mówiąc ja też nie bardzo widzę w tym katalogu czegoś co mogłoby mnie zainteresować. Kontynuuję to co kupowałem wcześniej, czyli Goon, Fear Agent i Deadly Class i oprócz tego nie wiem może Black Holes? Może Mercy? I więcej chyba nic dla mnie już nie ma. Czekam na większe pier...cie.
  Co z tym Blackmonday Murderers? To już wszystko, historia jest zakończona czy jeszcze coś dopisują?

Offline parsom

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #620 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 13:42:52 »
Jaki zastój? Jadą z Odrodzeniem, jest Fear Agent, Head Lopper, dla mnie do spróbowania Miasto wyrzutków czy Porcelana, może Dni których nie znamy. Poza tym The Black Holes, a jesienią Breccia i Something is killing the children (mam nadzieję, że nie zawiedzie mnie tak potężnie jak 30 dni nocy).

Offline Takesh

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #621 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 13:48:30 »
@eyesore co to te OOP???

Online xanar

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #622 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 13:55:16 »
out of print
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline marcing

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #623 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 14:34:43 »
Z nowego katalogu najbardziej ucieszyły mnie zapowiedzi The Black Holes i Perramus jesienią. Poza tym pewnie będę kontynuował serie Last Man i Head Lopper.
W rezerwie ciągle Miasto Wyrzutków, gdzie spodobały mi się przykładowe plansze, ale historia z opisu wydawcy już mniej. I ciągle wacham się czy brać Odyseję Hakima. Temat ciekawy, ale z przykładowych stron pierwszego tomu wieje łopatologią ;) Przydałby się jakiś większy fragment do przeczytania.
Też nie wiem czy można to nazwać zastojem, nowe one-shoty, nowe serie, sporo kontynuacji, ale niestety mało rzeczy dla mnie.

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #624 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 14:49:53 »
Żaden z ich tytułów nie jest jeszcze OOP, a na rynku są 2,5 roku. Nie wypuścili
Kilka tytułów się wyprzedało i robili ciche dodruki. Było o tym na forum.

Offline Łukasz

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #625 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 15:06:16 »
  Co z tym Blackmonday Murderers? To już wszystko, historia jest zakończona czy jeszcze coś dopisują?

Seria została zawieszona w 2019 roku przez problemy ze zdrowiem rysownika. Kilka tygodni temu ten rysownik na swoim Instagramie na pytanie jednego z fanów, o Black Monday Murders napisał, że pracuje obecnie non stop na stworzeniem kolejnych numerów - https://www.instagram.com/p/B6yWFJhhCIR/
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #626 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 15:06:44 »
Wreszcie FearAgent, wreszcie Head Lopper - w ostatnim czasie już zaczynałem wątpić, że się ukażą ;)
Zastanawiam się nad Mercy i TheBlack Holes, ale nie jestem przekonany, czy to komiksy dla mnie.

I mam jakieś problemy z logowaniem w ich sklepie. Jakieś fatum czy ta nowa odsłona strony jest  be....

edit- musiałem na nowo konto zakładać.



Mam jeszcze pytanie- czy nie odnieśliście wrażenia przy lekturze trzeciej [a nawet drugiej ;) ]  części Goona/Zbira, że seria baaardzo daleko odeszła od pierwotnego założenia i twórca nie do końca wie, dokąd jedzie? Trochę żałuję, że nie zakończyłem zakupów na pierwszej części...
« Ostatnia zmiana: Cz, 13 Luty 2020, 15:23:46 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline michał81

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #627 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 15:39:04 »
Chyba raczej przy pierwszym tomie autor nie wiedział czym ma być ta seria, a pomysł wykrystalizował się później.

Tysonek

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #628 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 15:42:14 »
Absolutnie nie odniosłem takiego wrażenia, każdy tom dał mi tyle samo frajdy i podziwiam autora że nadal po tylu ilościach stron nadal potrafi czymś zaskoczyć.

Co do katalogu to 10 pozycji biorę od ręki czyli chyba nie najgorzej :)

Offline Konrad

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #629 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 15:46:17 »
Z wcześniej zapowiadanych rzeczy, w katalogu brak tylko Death of Glory (oby w II połowie roku) i kontynuacji Rat Queens.

Ten Perramus Brecci to będzie niezła cegła - około 500 stron.
https://www.amazon.com/Perramus-Oblivion-Alberto-Breccia-Library/dp/1683962907/