Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 438579 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #555 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 12:04:33 »
Jim Lee.  ;D
Ale bardziej serio to gdy pierwszy raz wziąłem się za komiks z rysunkami Gaydosa oczy zaczęły mi krwawić. Do pewnych rodzajów kreski trzeba się mimo wszystko przyzwyczaić.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Łukasz

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #556 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 12:05:23 »
No właśnie, dla mnie żaden z rysowników, których pracę widzę w komiksach od NSC nie rysuje brzydko. Specyficznie, charakterystycznie, to się zgodzę, ale brzydko? No nie bardzo. Największy problem miałem ostatnio ze stylem rysownika „Czas Nienawiści”, ale zagłębiając się w fabułę tego komiksu, oraz w to, co ma mi do przekazania jego scenarzysta, czyli Ales Kot, już rozumiem czemu akurat rysunki Danijela Žeželja są takie, a nie inne. Musiałem poświęcić dłuższą chwilę, by przetrawić jego styl.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Kapral

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #557 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 12:19:52 »
gdy pierwszy raz wziąłem się za komiks z rysunkami Gaydosa oczy zaczęły mi krwawić.

Ja miałem odwrotnie. Odkryłem go w rewelacyjnym "Inferno" że scenariuszem Careya i z miejsca się zakochałem.

Offline Hans

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #558 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 12:50:55 »
@Hans a skończyłeś już czytać ? Bo mi się w miarę podobało do momentu wyjaśnienia głównej tajemnicy, nie chce nic spoilerować ale rozwiązanie zagadki było tak oczywiste i po najmniejszej linii oporu że nawet bez czytania fabuły mając dostępny tylko krótki opis postaci poprawnie wytypowałbym podejrzanego.
Tak mam już za sobą.
Oceniam to jako całość i jako całość polecam każdemu czytelnikowi. A Grass Kings wchłonąłem od razu  :)
Teraz mam do nadrobienia czas nienawiści , ale poczekam na 2 tom.

Offline carnivale

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #559 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 12:51:34 »
W planach zakupowych mam serię Zabij albo zgiń jednak zastanawiam się czy okładka ostatniego tomu nie jest spoilerem ??

Offline Łukasz

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #560 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 12:54:10 »
Obecnie wszystko można uznać za spoiler, więc bym tak bardzo nie przejmował się zawartością okładki 4 tomu „Zabij albo zgiń”, tylko zabrał się za lekturę tego komiksu.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Offline KubciO

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #561 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 14:22:59 »
Kilka dni temu miałem okazję przeczytać 4 pierwsze numery serii autorstwa Jamesa Tyniona IV tworzonej dla BOOM Studios! i się nią zachwyciłem. Wspomniana seria nosi nazwę „Something Killing the Children” i jest jednym z najlepszych nowych komiksów, jakie miałem okazję poznać w mijającym roku. To nie tylko w większości bardzo dobrze napisany, a także narysowany horror, ale również thriller z ciekawie rozbudowanym tłem społecznym. Mam nadzieję, że może Non Stop Comics wyda ten komiks u nas w 2020 roku?!
Sam nie czytałem, ale kilka pozytywnych opinii/recenzji o tym tytule na YT obejrzałem. Dodatkowo szata graficzna, która mi odpowiada i jestem na tak. Może doczekamy się tej serii u nas.

Offline Łukasz

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #562 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 14:31:08 »
Właśnie wczoraj napisałem do Non Stop Comics, by zainteresowali się tym tytułem, czyli rozważyli wydanie go po polsku.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Kapral

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #563 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 14:41:42 »
Mam dwa pierwsze TPB "Cody" i muszę przyznać, że lekko mnie rozczarowały. Rysunki są znakomite, w stylu bardzo wczesnego Mignoli (z czasów First Comics), ale scenariuszowo coś zgrzyta. Mało to epickie, jak na fantasy i autor bardzo niechętnie ujawnia informacje. Za to cliffhangery są zacne.

Offline Pawel.M

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #564 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 18:19:28 »
już rozumiem czemu akurat rysunki Danijela Žeželja są takie, a nie inne. Musiałem poświęcić dłuższą chwilę, by przetrawić jego styl.
Ja akurat jestem zachwycony rysunkami Žeželja, ale nie w tym komiksie (tej lewackiej agitki w ogóle nie mam zamiaru kupować). A Žeželja wolę w Ludziach północy czy Loveless.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #565 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 15:29:16 »
Kwestia gustu, dla jednego, to będzie brzydkie, dla drugiego ładne, ciekawe, interesujące, przekazujące bardzo dobrze emocje danych bohaterów.

O, tak się właśnie mówi (wyboldowane) na coś brzydkiego, żeby wyjść na wyrafinowanego odbiorcę o wyszukanym, oryginalnym guście ;)

Pewnie, kwestia gustu, ale żeby wszystkich, tak różnych rysownikow wrzucać do jednego wora z napisem "brzydkie"? Breccia, Philips, Chiang, Powell? To kto rysuje "ładnie"?

Wspomniany już Jim Lee. Do tego Jason Fabok, Andy Kubert, Adam Kubert, Ivan Reis, Grzegorz Rosiński, Leo, Roman Surżenko, Jean Dufaux, Adam Kmiołek i wielu innych. U nich widać pracę nad rysunkiem, warsztat. A tutaj, te bohomazy? Co to ma być???

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #566 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 16:35:02 »
Breccia bohomazy, bo zaraz padnę :D

Jim Lee to bohomazy, najbardziej przereklamowany rysownik w komiksowie. Rzygać mi się chce jak widzę tych jego bicepsiarzy i pozbawione polotu kompozycyjnego plansze.
« Ostatnia zmiana: Śr, 01 Styczeń 2020, 16:48:29 wysłana przez arczi_ancymon »

ramirez82

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #567 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 17:03:57 »
Lubię dobre plecy konia, Jima Lee w superhero w małych dawkach też , ale żeby być tak ograniczonym i jeszcze z pogarda traktować artystów wychodzących poza te schematy? Smutne to...

Offline komiksowe_warianty

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #568 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 17:13:22 »
Breccia i bohomazy Oo
Jim Lee to rzemieślnik, który od lat rysuje tak samo, czyli solidnie, ale bez fajerwerków. Warsztat bez wątpienia posiada, ale nie aktualnie niczym się już nie wyróżnia. Są rysownicy znacznie lepsi od niego.

Kapral

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #569 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 17:36:00 »
Roman Surżenko

Serio? Przecież ten wyrobnik rysuje coraz gorzej.