Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 445089 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pawel.M

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #510 dnia: So, 30 Listopad 2019, 16:15:15 »
Może ktoś doradzi co wybrać jako zapychacz koszyka w NSC - Fear Agent czy Ghost Money?
Fear Agent to pastisz (nie parodia!) SF sprzed pół wieku. Dla mnie scenariuszowo bardzo słabe, ale ja z tych co pastiszów nie doceniają...

Offline parsom

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #511 dnia: So, 30 Listopad 2019, 16:26:56 »
No właśnie nie bardzo mam już co - co chciałem kupiłem, nie bardzo chcę się ładować w serie, które mnie jakoś specjalnie na dzień dobry nie porywają. Jeszcze jako tako zastanawiam się nad Deadly Class.
Pastisz, a nie parodia - hm, to rozróżnienie brzmi zachęcająco. Chociaż dobrze by było, gdyby w tym scenariuszu było coś poza pastiszem...

Offline misiokles

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #512 dnia: So, 30 Listopad 2019, 16:34:59 »
Bez przesady z tym brakiem scenariusza. Scenariusz opiera się na sf sprzed pół wieku - a więc kosmici, przygody, jednowymiarowe postacie. I akcja, dużo akcji. Co prawda Remeder przemyca w komiksie współczesne rozwiązania (bohaterowie muszą mieć tajemniczą przeszłość, psychologiczne rozkminki - co później rozbudował w Black Science), ale jak lubisz sf lat 60-tych i 70-tych do będziesz się dobrze bawił przy Agencie Strachu.

Offline asx76

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #513 dnia: So, 30 Listopad 2019, 16:42:32 »
Jeszcze jako tako zastanawiam się nad Deadly Class.

To na pewno lepsza opcja zarówno od "Fear Agent", jak i "Ghost Money".

Offline celtic

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #514 dnia: So, 30 Listopad 2019, 17:44:51 »
Przy Fear Agent bawiłem się świetnie, jeśli ktoś lubi S-F to polecam każdemu ten tytuł.
Ale czemu w końcu nie zabiorą się za superhero z IMAGE.
Myślę Haunt byłby dobrym tytułem na początek, jest Kirkman, McFarlane, Capullo i miks SPAWNA z Spiderkiem.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline asx76

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #515 dnia: So, 30 Listopad 2019, 17:52:26 »
Nie, błagam, tylko nie "promienie z d...", i tak jest tego pełno... :( Lepiej coś dla normalsów :P

ramirez82

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #516 dnia: So, 30 Listopad 2019, 17:57:33 »
Lepiej coś dla normalsów :P

A normalsi to kto? Tacy dla których Ghost Money i Fear Agent są mniejszym złem? 8)

Offline asx76

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #517 dnia: So, 30 Listopad 2019, 18:02:39 »
A normalsi to kto?

Tacy dla których Ghost Money i Fear Agent są mniejszym złem? 8)

1. Jam to, przykładowo, nie chwaląc się ;)

2. "Ktuś" w ten deseń ;) Po cóż skupiać się na tym, co jest mniejszym lub większym złem, skoro można poruszyć temat dobra np. Vertigo (ileż tu jeszcze jest rzeczy do wydania...), czy Image... :P

Offline parsom

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #518 dnia: So, 30 Listopad 2019, 18:03:05 »
Za super duper niech się nie zabierają, tylko niech wydadzą co zapowiadali. Jakby zgodnie z planem wyszło The Black Hole, VilleVermine czy nawet Porcelana to nie szukałbym mniejszego zła do dopełnienia koszyka.

Dobra, jeszcze popytam:
Odyseję Hakima już ktoś czytał?
I co powiecie o Reszcie świata?
« Ostatnia zmiana: So, 30 Listopad 2019, 18:12:29 wysłana przez parsom »

ramirez82

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #519 dnia: So, 30 Listopad 2019, 18:29:39 »
2. "Ktuś" w ten deseń ;) Po cóż skupiać się na tym, co jest mniejszym lub większym złem, skoro można poruszyć temat dobra np. Vertigo (ileż tu jeszcze jest rzeczy do wydania...), czy Image... :P

No i co by nie mówić, to NSC sporo tego dobra z Image wydaje, wspomniane tutaj Deadly Class i Fear Agent miałem na swojej "liście życzeń" komiksów do wydania u nas ;) Bo o Vertigo to tylko w kontekście Egmontu możemy wspominać. Chyba, że ktoś pokusi się o wydanie tytułów, które z Vertigo przeszły do Image - The Other Side Aarona i Scene of the Crime Brubakera :)

Offline asx76

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #520 dnia: So, 30 Listopad 2019, 18:54:39 »
Bo o Vertigo to tylko w kontekście Egmontu możemy wspominać.

Chyba, że ktoś pokusi się o wydanie tytułów, które z Vertigo przeszły do Image - The Other Side Aarona i Scene of the Crime Brubakera :)

1. Mimo, iż cenię Egmont, to bardzo niezdrowa sytuacja, jeśli ma wyłączność na Vertigo :( "Sam nie zje i innemu nie da" ;)

2. A przydałby się nowy Brubaker, oj przydał... ;)


Panie Parsom, szczerze pisząc, to te nowe serie od NSC jakoś mnie nie przekonują do tego stopnia, aby po nie sięgnąć.

Offline Pawel.M

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #521 dnia: So, 30 Listopad 2019, 20:50:23 »
Pastisz, a nie parodia - hm, to rozróżnienie brzmi zachęcająco.
Pastisz to przerysowanie, nie musi być śmieszny. I w tym przypadku nie jest. Jest tylko przerysowany - nadmiar naiwnych elementów rodem z SF od lat 30 do 70 ubiegłego stulecia. Jeśli kogoś rajcują bezsensowne podróże w czasie, bunty robotów i gumowe potwory z obowiązkowymi mackami, a przy tym bohaterowie zrobieni w technice 2D, to będzie się dobrze bawił. Mnie nie rajcują. Być może ten komiks byłby dla mnie strawny w formie zeszytówek - o tak 48 stron co kwartał, ale te niemal 250 stron to było dla mnie za dużo na raz.

Offline parsom

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #522 dnia: So, 30 Listopad 2019, 21:17:25 »
Nie, no wiem czym się różni pastisz od parodii... I w tym sęk - parodii bym podziękował (w tym przypadku), a pastisz może być... fajny.

Offline celtic

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #523 dnia: So, 30 Listopad 2019, 21:21:33 »
Pastisz to przerysowanie, nie musi być śmieszny. I w tym przypadku nie jest. Jest tylko przerysowany - nadmiar naiwnych elementów rodem z SF od lat 30 do 70 ubiegłego stulecia. Jeśli kogoś rajcują bezsensowne podróże w czasie, bunty robotów i gumowe potwory z obowiązkowymi mackami, a przy tym bohaterowie zrobieni w technice 2D, to będzie się dobrze bawił. Mnie nie rajcują. Być może ten komiks byłby dla mnie strawny w formie zeszytówek - o tak 48 stron co kwartał, ale te niemal 250 stron to było dla mnie za dużo na raz.

No nie żartuj, te 40 parę złotych za 250 stonicowy S-F z humorem żal Ci wydać? To ile te 48 stronicowe zeszytówki miałyby kosztować?
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Pawel.M

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #524 dnia: So, 30 Listopad 2019, 21:43:06 »
No nie żartuj, te 40 parę złotych za 250 stonicowy S-F z humorem żal Ci wydać? To ile te 48 stronicowe zeszytówki miałyby kosztować?
Ale tych zeszytówek też bym nie kupił - to, że byłby strawne, nie oznacza, że byłyby fajne. A co do rzeczy ma kwota? Makulatura jest jeszcze tańsza, ale to nie powód, żebym ją kupował...

Naprawdę dostrzegłeś jakiś humor w tym komiksie? To musisz mieć sokoli wzrok - ja noszę okulary, może dlatego nie zauważyłem. Ale napiszę do wydawcy, żeby w kolejnym tomie jakoś oznaczali gdzie jest ten humor, żebym znowu nie przegapił :D