Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 445181 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asx76

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #390 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 07:58:47 »
Egmontu DC/Vertigo ma na wyłączność.


Skoro tak, to może odsprzedać licencję na niektóre tytuły, którymi Egmont w ogóle nie jest zainteresowany? No bo nie dość, że gigant sam nie wyda, to i innemu nie da ;)

A co do najnowszej oferty NSC, to muszę przyznać, iż mnie ani ziębi, ani grzeje ;) Za to aktualna promocja jest bardzo gorąca :P

ramirez82

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #391 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 08:30:11 »
Skoro tak, to może odsprzedać licencję na niektóre tytuły, którymi Egmont w ogóle nie jest zainteresowany? No bo nie dość, że gigant sam nie wyda, to i innemu nie da ;)

Ale wiesz, że gigant nie byłby gigantem, gdyby nie myślał przyszłościowo? Przecież nie wiadomo, czy tym czego dziś nie wydają, nie są zainteresowani, czy po prostu wiedzą, że wszystkiego od razu nie mogą wydać, i zostawiają te tytuły na później.


Offline Szekak

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #392 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 08:45:37 »
Nie wydają dlatego, że szacują pojemność rynku, więc gdyby to inne wydawnictwo wydało to by to wpłynęło również na sprzedaż ich obecnie wydawanych tytułów, ergo byłby to ruch bezsensowny.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline asx76

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #393 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 08:48:30 »
Szkoda tylko, że "promieni z d...", tudzież majtek na rajstopach wydają mnóstwo, a Vertigo tyle, co kot napłakał :'(

ramirez82

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #394 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 08:51:56 »
Może sprzedaż jednych i drugich ma z tym coś wspólnego?  ::)

Offline Szekak

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #395 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 09:27:54 »
Szkoda tylko, że "promieni z d...", tudzież majtek na rajstopach wydają mnóstwo, a Vertigo tyle, co kot napłakał :'(
To popyt kształtuje podaż, nie odwrotnie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline rekinn

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #396 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 12:04:25 »
Nakupowaliście chyba tyle towaru, że mają przerwę techniczną. :D

Offline amsterdream

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #397 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 12:46:35 »
Na egmontowy katalog czytelnicy szykują się po kilka miesięcy, czy ktoś z równie zapartym tchem czeka na katalog NSC? Bo ja nie. Wiem, że będzie jakaś sensacja, coś dla młodszych, jakieś sf i jakaś seria z lesbijką walczącą z opresyjnym faszystowskim rządem, znajdą się dwa czy trzy tytuły które kupię, ale wcale się nie spodziewam, że jakaś ich zapowiedź sprawi że mi się czoło potem zrosi. Tak wogóle to sorry, ale Image Comics na naszym (i każdym innym) rynku nie może się równać popularnością z dwoma amerykańskimi hegemonami, może jak ktoś siedzi głęboko w temacie zwłaszcza w oryginalnych wydaniach to zna te tytuły, ale dla przeciętnego czytelnika takiego jak ja ich portfolio to w 4/5 znaki zapytania, na dodatek w moim przypadku prosząc o wyjaśnienia wujka google niezbyt mnie interesujące.

Mam dokładnie takie same odczucia. Wiele ich tytułów dla polskiego czytelnika to zupełne no-name`y. Ludzie sięgający po mainstreamowe komiksy w pierwszej kolejności wybiorą Marvel/DC/Vertigo a z Image tylko wielkie marki i nazwiska, ale to w większości podebrała już im Mucha. Do tego wydaję mi się, że na początku swojej działalności mieli lepszy dobór tytułów... ostatnio to mam wrażenie, że kierują się głównie zasadą czy komiks jest "zaangażowany", ale z takim podejściem to długo nie pociągną. A to co wyprawiają przy premierze Czasu nienawiści to marketingowe faux pas.
« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Listopad 2019, 14:14:04 wysłana przez amsterdream »

Offline Nawimar III

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #398 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 12:50:06 »
Coś w swoim czasie zasłyszałem, że decydenctwo Soni Dragi dało kierującym NSC trzy lata na trwałe umocowanie się na rynku. Możliwe jednak, że tzw. słupki zostały podliczone nieco wcześniej i stąd przesunięcia. Podejrzewam, że do przyszłorocznej jesieni wyjaśni się czy NSC zostanie z nami (choćby w okrojonej, dostosowanej do realiów naszego runku, formule) czy też podzieli los Wydawnictwa Komiksowego, Abiektu tudzież Ważki.

ramirez82

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #399 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 13:12:39 »
...Image tylko wielkie marki i nazwiska, ale to w większości podebrała już im Mucha. Do tego wydaję mi się, że na początku swojej działalności mieli lepszy dobór tytułów... ostatnio to mam wrażenie, że kierują się głównie zasadą czy komiks jest "zaangażowany", ale z takim podejściem to długo nie pociągną.

Dyskutowałbym. Deadly Class, Fear Agent, czy The Goon, to nie są jakieś ochłapy, którymi Mucha, czy Egmont pogardziły, tylko potencjalne hity.

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #400 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 13:19:26 »
To racja, ale jako potencjalny klient wolałbym, żeby wydawali np. Deadly Class i Fear Agent w dużych tomach, z grubą okładką. Nie kupiłem żadnego z tych komiksów, bo poczekam, aż seria będzie zakończona, bez ryzyka, że utną w trakcie bądź będą wydawać wiele lat. Black Science od Taurus mnie nauczyło, że Image może robić pod górkę w trakcie wydawania serii.

Offline radef

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #401 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 13:23:32 »
To racja, ale jako potencjalny klient wolałbym, żeby wydawali np. Deadly Class i Fear Agent w dużych tomach, z grubą okładką.
Deadly Class ponoć jest hitem, co jest zasługą serialu (który niestety został skasowany), więc w tym wypadku wydawanie w grubych tomach tylko dla fanów byłoby bezsensem.
Wydaje mi się, że po prostu Sonia Draga liczyła na lepsze wyniki, a te pewnie w przypadku niektórych serii są bardzo dobre, a w przypadku innych znacznie słabsze.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

ramirez82

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #402 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 13:23:52 »
...Image może robić pod górkę w trakcie wydawania serii.

No może, ale nie musi. Nieraz klienci, z podejściem "kupię jak będzie całość" przyczynią się do tego, że wydawca sam odpuści sobie serię z powodu niskiej sprzedaży 8)

Offline Cringer

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #403 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 13:26:44 »
Myślicie że na sprzedaż komiksów NSC ma też wpływ wysokość rabatów jakie można dostać na ich pozycje w dyskontach? Jak czegoś szukałem to rabaty dla NSC oscylują przy 30% gdzie jednak Egmont ma 40% + czasem dodatkowe kilka % rabatu? Nie licząc Egmontowskiej wyprzedaży np takiego DC gdzie mi zeżarł cały komiksowy budżet na kilka miechów.

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #404 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 13:27:56 »
Ja również kupuje anglojęzyczne wydania, więc jeśli odpuści serie to kupię wydanie z USA. Odrodzenie od NCS kupuję każdy tom i ślamazarnie się ciągnie skompletowanie całości. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby wydanie w podwójnych tomach, z twardą okładką Deadly Class oraz Fear Agent.