Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 438579 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline 79ers

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #375 dnia: Nd, 27 Październik 2019, 16:23:03 »
Mam to wydanie. Sztos pełną gębą. Piękna rzecz:

Na dniach Vesper wypuszcza podobnego Aliena.

Offline Szekak

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #376 dnia: Pn, 28 Październik 2019, 09:12:31 »
A będzie w nim podobnego? Alien wyjdzie w normalnym formacie itp. więc nijak będzie się miał to tego przepięknie ilustrowanego albumu.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #377 dnia: Pn, 28 Październik 2019, 16:08:22 »
Jak już tak kompletujecie, to wyszły też poezje Lovecrafta.

Ale to już dla najbardziej zagorzałych wielbicieli ;)

Dla mnie najważniejszy będzie już zawsze ten tomik-



Od niego się zaczęło :)
,, - Eeeeech.''

Online Konrad

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #378 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 16:09:25 »
Smutne wieści z Facebooka. Źle się dzieje, mnóstwo przesunięć ostatnimi czasy:

Cytuj
Nasze ostateczne listopadowe zapowiedzi kształtują się następująco. Wszystkie dostępne są pod tym linkiem: https://nonstopcomics.com/zapowiedzi

Co do pozostałych, zapowiadanych przez nas tytułów to sprawa wygląda tak: "Jazz Maynard, tom 2" został przeniesiony na rok 2020. Drugi tom "Fear Agenta" oraz szósty tom "Paper Girls" postaramy się wydać jeszcze w grudniu, choć z różnych powodów nie jest to aż takie pewne. Trzymajcie jednak kciuki.



Odyseja Hakima - 1 - 13 listopada 2019
The Goon - wyd. zbiorcze tom 3 - 20 listopada 2019
Nienawidzę Baśniowa - 4 - 29 listopada 2019

Edit.
Jest też problem z Czasem Nienawiści:


Mogę potwierdzić, bo mój egzemplarz z Ravelo też ma tę wadę
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Listopad 2019, 16:20:32 wysłana przez Konrad »

36degrees

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #379 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 16:25:00 »
Kurczę, trochę zaczynam się obawiać. Połowa katalogu na ten rok przeniesiona na przyszły. Źle to wróży. Mam nadzieje, że nie będzie kasacji niektórych serii.
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Listopad 2019, 16:26:37 wysłana przez 36degrees »

ramirez82

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #380 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 16:28:30 »
Połowa katalogu na ten rok przeniesiona na przyszły.

A nie połowa z drugiego półrocza?

Co nie zmienia faktu, że rzeczywiście jest to niepokojące. Chciałbym wierzyć, że wynika to z nie wyrobienia się zawalonych robotą tłumaczy i redaktorów, ale jakoś nie wierzę  :'(

Offline misiokles

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #381 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 16:48:46 »
Ale co dokładnie jest niepokojącego? Że tempo sprzedaży okazało się niższe od zakładanego? Wydaje mi się że NSC przewidział taką sytuację. Weszli przebojem na rynek, mieli na tyle pieniędzy na start, że mogli zalać rynek dużą ilością tytułów i dobrą ceną czym nałapali i przyzwyczaili do siebie klientów. I pewnie dokładali do interesu jak każda firma na rozruchu. A teraz pieniądze na 'promocję' się skończyły i zaczynają grać jak każdy inny gracz komiksowy - wydają tyle i w takim tempie jak im pozwala płynność finansowa.

Offline radef

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #382 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 17:22:39 »
Wydaje mi się że NSC przewidział taką sytuację. Weszli przebojem na rynek, mieli na tyle pieniędzy na start, że mogli zalać rynek dużą ilością tytułów i dobrą ceną czym nałapali i przyzwyczaili do siebie klientów. I pewnie dokładali do interesu jak każda firma na rozruchu. A teraz pieniądze na 'promocję' się skończyły i zaczynają grać jak każdy inny gracz komiksowy - wydają tyle i w takim tempie jak im pozwala płynność finansowa.
Tylko zapominasz o jednej rzeczy - Non Stop Comics to tak naprawdę Sonia Draga. Jest to taki sam imprint jakim jest Klub Świata Komiksu dla Egmontu.
Obecna sytuacja wygląda dość podobnie jak opisujesz, ale z drobną różnicą. Prawdopodobnie ktoś w Soni Dradze zauważył, że jednak NSC nie przynosi takich wyników jakie były spodziewane, więc pojawiły się cięcia. Jak będzie wygląda sytuacja w przyszłym roku? Pewnie zależy od sprzedaży przedświątecznej. Jeżeli ktoś wyżej w wydawnictwie stwierdzi, że komiksy nie są opłacalne, to Non Stop Comics może pójść drogą Dobrego Komiksu.
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Listopad 2019, 17:26:08 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #383 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 02:54:23 »
Oby ten FEAR Agent - przepraszam za nowomowę- "nie spadł z planu"...raz- bo komiks polubiłem i kibicuję polskiej edycji, dwa- odpuściłem  zachęcającą ceną kontynuację w wersji anglojęzycznej :/
,, - Eeeeech.''

Offline eridraven

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #384 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 10:55:53 »
Może po prostu wreszcie wydawnictwa i my poznaliśmy pojemność polskiego rynku. Mamy taki wybór, że muszą poczekać aż zejdzie. Czytaj przełożymy na miesiąc w którym będzie luźniej.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline radioblackmetal

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #385 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 11:15:12 »
"Mniej a bardziej regularnie".
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline amsterdream

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #386 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 22:53:34 »
Tylko zapominasz o jednej rzeczy - Non Stop Comics to tak naprawdę Sonia Draga. Jest to taki sam imprint jakim jest Klub Świata Komiksu dla Egmontu.
Obecna sytuacja wygląda dość podobnie jak opisujesz, ale z drobną różnicą. Prawdopodobnie ktoś w Soni Dradze zauważył, że jednak NSC nie przynosi takich wyników jakie były spodziewane, więc pojawiły się cięcia. Jak będzie wygląda sytuacja w przyszłym roku? Pewnie zależy od sprzedaży przedświątecznej. Jeżeli ktoś wyżej w wydawnictwie stwierdzi, że komiksy nie są opłacalne, to Non Stop Comics może pójść drogą Dobrego Komiksu.

Dokładnie. Dodatkowo osoba która prowadzi ich facebooka i twittera zupełnie nie potrafi w marketing.

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #387 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 01:28:50 »
  Ogólnie jak wskoczyli na rynek to odniosłem wrażenie, że chcą rzucić rękawicę Egmontowi walnęli mnóstwo tytułów i w praktycznie dumpingowych cenach. Tyle, że to nie miało za bardzo sensu, za Egmontem stoją potężne korporacyjne pieniądze a na dodatek póki oni mają w ręku Marvela i DC to nikt im na rynku nie jest w stanie fiknąć. Na egmontowy katalog czytelnicy szykują się po kilka miesięcy, czy ktoś z równie zapartym tchem czeka na katalog NSC? Bo ja nie. Wiem, że będzie jakaś sensacja, coś dla młodszych, jakieś sf i jakaś seria z lesbijką walczącą z opresyjnym faszystowskim rządem, znajdą się dwa czy trzy tytuły które kupię, ale wcale się nie spodziewam, że jakaś ich zapowiedź sprawi że mi się czoło potem zrosi. Tak wogóle to sorry, ale Image Comics na naszym (i każdym innym) rynku nie może się równać popularnością z dwoma amerykańskimi hegemonami, może jak ktoś siedzi głęboko w temacie zwłaszcza w oryginalnych wydaniach to zna te tytuły, ale dla przeciętnego czytelnika takiego jak ja ich portfolio to w 4/5 znaki zapytania, na dodatek w moim przypadku prosząc o wyjaśnienia wujka google niezbyt mnie interesujące. Oprócz tego w przypadku Image to większość rodzynek z ciasta wygrzebały im już inne wydawnictwa. Nie wiem może niech spróbują jak Egmont wydawać po nazwiskach znanych i lubianych u nas autorów? Jest tam jeszcze Ellis, Fraction i Millar ze swoimi dobrze ocenianymi komiksami. Już to pisałem kiedyś, ale wydaje mi się że mogliby spróbować z Savage Dragon, z tego co tutaj widzę komiksy z lat 90-tych spotykają się z ciepłym przyjęciem a na dodatek należałoby wziąć pod uwagę wszechobecną modę na 80's, 90's oraz fakt, że to typowa superbohaterska seria jakiej jeszcze w ofercie nie mają. No i Smok to fajny komiks jest, a napewno o wiele przystępniejszy od Spawna. No i jest jeszcze Supreme Alana Moore, ale to znając życie autor się już dawno na wszystkich poobrażał i nie wiadomo kto jest właścicielem praw teraz. Zresztą widać ostatnio, że próbują szukać innych nisz, trochę Europy, trochę Boom Comics...oby im się wiodło.
« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Listopad 2019, 01:47:25 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline asx76

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #388 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 01:58:36 »
A dawne Vertigo? Egmont ma to na wyłączność, czy jak? ;)
Jeśli nie, to przecież jest tam wiele dobra do wydania, np. one-shoty, które hegemon olewa z góry spod daszka ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #389 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 04:54:39 »
Egmontu DC/Vertigo ma na wyłączność.

NSC było stawiane za wzór, zwłaszcza na tle Muchy, która wg. niektórych powinna sie uczyć od NSC. Jak widać NSC powoli dostosowuje się do warunków panujących na rynku 8)