Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 445478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online parsom

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #360 dnia: Wt, 15 Październik 2019, 12:58:19 »
Royal City.
I Black Monday Murders.

Offline laf

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #361 dnia: Śr, 16 Październik 2019, 11:50:54 »
Lubię Brubakera i zastanawiam się nad Zabij albo Zgiń
Zabij albo zgiń zdecydowanie tak, a już dla fana Brubakera to musowo.

Offline laf

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #362 dnia: Pt, 18 Październik 2019, 11:03:51 »
Wczoraj dostałem paczkę z komiksami NSC i od razu z drapieżną agresywnością rzuciłem się na Mity Cthulu. Jakież to wydanie jest piękne: twarda matowa okładka, gruby papier, a w środki cudowne kadry Brescii  :). Jest to moja pierwsza styczność z tym graficznym wizjonerem, ale tak spodobały mi się jego prace, że zdecydowanie muszę zaopatrzyć się w Mort Cindera.
Proza Lovecrafta na razie leży na półce i szeroko się do mnie uśmiecha, ale już w przyszłym roku znajdę na nią czas, a później polecę po kolei: Mity Cthulu, Neonomicon i Providence  8)

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #363 dnia: Pt, 18 Październik 2019, 12:43:57 »
Grubaśny zielony tom od wydawnictwa Vesper jest w pełni wystarczający jeśli chodzi o Lovecrafta, pomijając kilka (raczej krótkich tekstów) jest tam cała esencja jego twórczości. Nie wiem jakie masz wydanie, ale te w przekładzie innym niż Macieja Płazy radzilbym omijać.

Online jotkwadrat

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #364 dnia: Pt, 18 Październik 2019, 13:22:41 »
Grubaśny zielony tom od wydawnictwa Vesper jest w pełni wystarczający jeśli chodzi o Lovecrafta, pomijając kilka (raczej krótkich tekstów) jest tam cała esencja jego twórczości.
Rzekłbym nawet, że dwa grubaśne tomy od wydawnictwa Vesper  ;)

Offline laf

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #365 dnia: Pt, 18 Październik 2019, 13:40:53 »
Grubaśny zielony tom od wydawnictwa Vesper jest w pełni wystarczający jeśli chodzi o Lovecrafta, pomijając kilka (raczej krótkich tekstów) jest tam cała esencja jego twórczości.


Mam właśnie to grubaśne wydanie  8). Lovecrafta jeszcze nic nie liznąłem, ale jeśli mi się spodoba, to dokupię sobie kolejny równie grubaśny tom.

« Ostatnia zmiana: Pt, 18 Październik 2019, 13:46:25 wysłana przez laf »

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #366 dnia: Pt, 18 Październik 2019, 15:11:11 »
I jeszcze jeden "Bestia w Jaskini i inne opowiadania" wydane przez Zysk i wtedy już będziesz miał naprawdę prawie wszystko.

Offline horror

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #367 dnia: Pt, 18 Październik 2019, 17:08:04 »
I jeszcze jeden "Bestia w Jaskini i inne opowiadania" wydane przez Zysk i wtedy już będziesz miał naprawdę prawie wszystko.

polecam najlepsza strone o lovecrafcie w polsce i na swiecie i w szczegolnosci ponizszy artykul czyli co trzeba kupic zeby miec wszystko co wyszlo po polsku. troche tego jest wiecej niz trzy ksiazki rekomendowane, aczkolwiek to te w przykaldzie Płazy wydaja sie najciekawsze

link do artykulu: https://www.hplovecraft.pl/dla-czytelnika/jak-zebrac-wszystko-po-polsku/

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #368 dnia: Pt, 18 Październik 2019, 18:14:33 »
Rzekłbym nawet, że dwa grubaśne tomy od wydawnictwa Vesper  ;)

Wiem, ale celowo napisałem, że ten "w pełni wystarczy". Ten drugi spokojnie można odpuścić, chyba że jest się komplecistą. Tam głównie (nie dotyczy to stuprocentowej całości) znalazły się mniej istotne, drugorzędne opowiadania - tomik generalnie powstał na fali popularności tego pierwszego, a że nie zostało już dużo więcej zajebistych rzeczy...  I też jest to materiał mniej horrorowy, a bardziej zahaczające o fantastykę - "Ku nieznanemu Kadath śniąca się wędrówka" to rzecz interesująca jak na swoje czasy, ale raczej męcząca.

Offline KubciO

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #369 dnia: Pt, 18 Październik 2019, 20:12:44 »
I też jest to materiał mniej horrorowy, a bardziej zahaczające o fantastykę - "Ku nieznanemu Kadath śniąca się wędrówka" to rzecz interesująca jak na swoje czasy, ale raczej męcząca.
Dokładnie tak. "Przyszła na Sarnath zagłada" jest bardziej fantastyczno-oniryczna. Warto jednak spróbować - a nuż się spodoba. Mnie osobiście rzeczony tom mniej się podobał od "Zgrozy w Duncwich", ale i tak lektura była przyjemna.

Online parsom

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #370 dnia: So, 19 Październik 2019, 10:45:07 »
Jak już tak kompletujecie, to wyszły też poezje Lovecrafta.

Online jotkwadrat

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #371 dnia: So, 19 Październik 2019, 16:52:06 »
To do kompletu można by jeszcze dorzucić 2 poniższe pozycje:
https://www.gildia.pl/literatura/300220-koszmary
https://www.gildia.pl/literatura/233239-kopiec

Wydaje mi się, że ich zawartość nie znalazła się w żadnych wydaniach zbiorczych.

Offline Damballa

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #372 dnia: So, 19 Październik 2019, 20:40:38 »
Co prawda, to można znaleźć w większości zbiorów, ale napewno nigdzie w takiej oprawie i formacie:

https://www.gildia.pl/literatura/396476-zew-cthulhu

Offline MK

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #373 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 11:12:47 »
Co prawda, to można znaleźć w większości zbiorów, ale napewno nigdzie w takiej oprawie i formacie:

https://www.gildia.pl/literatura/396476-zew-cthulhu

Mam to wydanie. Sztos pełną gębą. Piękna rzecz:

Offline Death

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #374 dnia: Nd, 27 Październik 2019, 14:28:04 »
Za 2 tygodnie wyjdzie trzeci integral Goona. Obecnie się drukuje. :)
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.