Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 438587 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #225 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 21:58:22 »
Jeżeli jeszcze nie wszedłeś w tę serię to z całego serca odradzam, w podobnych klimatach nieskończenie lepszy jest np revival w którym dla odmiany zakończenie jest przemyślane i dobrze domyka wątki.

@sad_drone:
"Revival" to w sumie 8 tomików, tak?  Nie ma żadnych dodatkowych zeszytów?

Przy tej częśtotliwości wydawania za każdym razem muszę sobie co nieco przypominać, ale bywają gorsze kłopoty :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 28 Maj 2019, 23:33:11 wysłana przez Mateusz »
,, - Eeeeech.''

Offline sad_drone

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #226 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 22:30:23 »
yep, w polskim wydaniu 8 tomów. Nie cierpię czytac z takimi przerwami pomiędzy dlatego co mogę to biorę w oryginale, najlepiej od razu komplet. Revival właśnie tak kupiłem, 4 deluxy na raz :P
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #227 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 22:36:44 »
O żeż...panie dziedzicu!  :)
,, - Eeeeech.''

Offline Archie

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #228 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 18:13:25 »
jak oceniacie The Black Monday Murders? Czy do czegoś można porównać z dotychczas wydanych pozycji w Polsce?
Bardzo dobrze, zarówno pierwszy jak i drugi tom. Gęsta, mroczna fabuła, świetne rysunki, no i cała kreacja świata i tła jest super przemyślana co do szczegółów (jak to na Hickmana przystało). Klimatycznie porównałbym to do mocniejszej wersji Fatale, ale to luźne skojarzenie bo osie fabuły obu serii różnią się.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline Jaxx

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #229 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 09:28:18 »
Czy ktoś czytał "Resztę świata"? Opis fabuły brzmi jak jakiś thriller połączony z horrorem, ale na Gildii ma etykietkę "obyczajowy". Może ktoś rzucić trochę światła, co to jest, z czym się je i czy warte uwagi?

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #230 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 09:49:02 »
Archie- mocniejszej? Intryga o większym zasięgu, być może znaczeniu, ale czy mocniejsza niż "Fatale"? Tu można by dyskutować.

Co nie zmienia faktu, że komiks bardzo dobry, choć Hickman bywa czasami męczący ;)
Ale ale...on tak z nazwiska wymienia Rotschildów, a oni nic? :D
,, - Eeeeech.''

Offline Koora

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #231 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 10:50:15 »
Czy ktoś czytał "Resztę świata"? Opis fabuły brzmi jak jakiś thriller połączony z horrorem, ale na Gildii ma etykietkę "obyczajowy". Może ktoś rzucić trochę światła, co to jest, z czym się je i czy warte uwagi?
Podbijam pytanie. Opis dość zachęcający, przykładowe plansze też mnie zaciekawiły.

Offline KubciO

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #232 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 19:42:10 »
Przeczytałem ostatnio "Zabij albo zgiń" i nawet mi się podobało. Jestem zainteresowany innymi pozycjami duetu Brubarker&Phillips. Czy Criminal będzie dobrym wyborem? A może jakieś wcześniej wydane u nas komiksy?
Z góry dzięki za odpowiedzi. ;)

Offline jotkwadrat

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #233 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 19:55:50 »
Tak w ramach ciekawostki względem powyższego
https://www.imdb.com/title/tt7764624/?ref_=nv_sr_2?ref_=nv_sr_2

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #234 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 19:57:50 »
Czy Criminal będzie dobrym wyborem? A może jakieś wcześniej wydane u nas komiksy?
Śmiało bierz wszystko tego duetu :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #235 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 19:59:49 »
Criminal nie czytałem jeszcze, ale szczerze polecam każdy komiks tego duetu z wydanych u nas, plus Velvet rysowany przez Eptinga. Czytałem w kolejności jak były u nas wydawane Fatale>Velvet>Zabij albo zgiń>Zaćmienie i mam wrażenie, że każdy kolejny był lepszy od poprzedniego. No ale nie jestem obiektywny, bo uwielbiam Brubakera...

Offline KubciO

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #236 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 20:02:23 »
Dzięki Panowie. W takim razie będę polował jutro na Criminal na Bonito. Pozostałe wymienione przez ramireza tytuły przy następnej promocji, bo już mam trochę pozycji w koszyku. ;)

Offline adamarluk

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #237 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 20:10:37 »
Czy ktoś czytał "Resztę świata"? Opis fabuły brzmi jak jakiś thriller połączony z horrorem, ale na Gildii ma etykietkę "obyczajowy". Może ktoś rzucić trochę światła, co to jest, z czym się je i czy warte uwagi?
To jest właśnie obyczajówka z kataklizmem w tle.
Fabuła dość prosta i bardzo liniowa no i przewidywalna.
Spoiler: PokażUkryj
Kobieta ucieka przed kataklizmem z dziećmi, dociera do miasteczka, które również boryka się z dramatem. Pomoc humanitarna nie dociera, żywność jest racjonowana przez policję, zaczynają się grabieże, gwałty itp

Troszkę postapo, troszkę surwiwal, taka francuska wersja "Żywych trupów" bez trupów.
To jest dopiero fragment opowieści, więc nie wiadomo jak potoczy się dalej.
Graficznie na plus, ale fabuła mnie nie uwiodła, taka średniawka.
Najlepiej przekonać się osobiście, bo na pewno nie jest to zły komiks.


Online donT

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #238 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 21:44:13 »
Czy Criminal będzie dobrym wyborem?
Criminal to najlepszy tytul tego duetu i must have dla kazdego fana dobrych komiksow.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Jaxx

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #239 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 22:02:03 »
To jest właśnie obyczajówka z kataklizmem w tle.
Fabuła dość prosta i bardzo liniowa no i przewidywalna.
Spoiler: PokażUkryj
Kobieta ucieka przed kataklizmem z dziećmi, dociera do miasteczka, które również boryka się z dramatem. Pomoc humanitarna nie dociera, żywność jest racjonowana przez policję, zaczynają się grabieże, gwałty itp

Troszkę postapo, troszkę surwiwal, taka francuska wersja "Żywych trupów" bez trupów.
To jest dopiero fragment opowieści, więc nie wiadomo jak potoczy się dalej.
Graficznie na plus, ale fabuła mnie nie uwiodła, taka średniawka.
Najlepiej przekonać się osobiście, bo na pewno nie jest to zły komiks.

Bardzo dziękuję za informację. W jakimś spokojniejszym miesiącu może się wobec tego skuszę. Ostatnio przejechałem się na Grass Kings, więc jestem nieco ostrożniejszy w braniu tytułów "na sprawdzenie".