Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 438497 razy)

LukCook i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Konrad

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1365 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 20:53:08 »
O Jazza Maynarda też dopytywałem, w I półroczu na pewno się nie pojawi, ale cały czas o tym pamiętają.
Z tym tytułem jest ten problem, że 2 pierwsze tomy zbierały po 3 albumy każdy. Potem miał powstać kolejny cykl na 3 albumy, ale podobno autorzy nie mógł się dogadać ze sobą i woleli zająć się innymi projektami, więc ostatecznie stworzyli tylko album nr 7 Live in Barcelona, który ma zamykać większość wątków. A czemu NSC wciąż tego nie wydało? Nie mam pojęcia. Może problemy z prawami albo mieli swego czasu jakieś insiderskie informacje odnośnie potencjalnej kontynuacji?
A o jakim dodatkowym albumie piszesz? We Francji w czarni i bieli zostały wydane tylko dwa integrale z albumami 1-3 i 4-7.

Offline wolfheart

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1366 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 21:37:20 »
Zerknij tu
https://www.bedetheque.com/serie-15233-BD-Jazz-Maynard.html
Może masz rację. Ale skoro jest tak jak piszesz to dlaczego ponad rok temu ukazał się tom dodatkowy chyba z ilustracjami w czerni bieli i to na 208 stron ? Może by to nsc połączył i wydał u nas jako całość z ostatnim krótkim tomem. Sam nie wiem. Ale przynajmniej dali by jakieś oficjalne info z czego wynika ta zwłoka i jak zamierzają ten temat skończyć. Komiks wydany był u nas 2019 czyli w tym samym roku co ostatni 7 tom . Nie wierzę, że jak były problemy z kontynuacją to wydawnictwo nie wiedziało i wypuściło u nas drugi tom. To co, teraz czekają bo nie wiedzą co dalej a wcześniej wiedzieli i wydali ? Trochę bez sensu.

Offline wolfheart

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1367 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 21:43:49 »
Znalazłem taki artykuł. Tłumaczenie Googla . Ciekawe co na to w takim razie NSC. Wychodzi że przegapili bo mogli zrobić w drugim albumie 4 tomy a nie trzy i teraz nie wiedzą jak wypuścić ten ostatni.

Tu link :https://www.actuabd.com/Le-dernier-solo-crepusculaire-de-Jazz-Maynard


"Po dwunastu latach i siedmiu albumów, hiszpańscy autorzy Raúl Anisa ARSIS i Roger Ibáñez Ugena DITS Raule et Roger postanowiliśmy położyć kres przygodach Jazz Maynard . Na pierwszy rzut oka jest to zaskakująca wiadomość, ponieważ seria rozpoczęła się w wirze, zdobywając jednomyślne uznanie zarówno krytyków, jak i publiczności. Czwarty tom kolekcji, zatytułowany „Sans espoir”, zdobył nawet nagrodę Diagonale 2010 za najlepszy album zagraniczny. Jakość tej czarnej serii (bardzo czarnej) nigdy nie słabła, także na tym siódmym albumie. Dlaczego więc zatrzymywać zwycięską maszynę?

W rzeczywistości to przedwczesne zatrzymanie jest wynikiem złej kalkulacji ze strony autorów, jak wyznał nam scenarzysta Raule:„Roger i ja uwielbiamy tę postać. Nasz redaktor chce więcej przygód, ale zajmie to jeszcze kilka lat. Po co więc przerywać udaną serię? Po prostu dlatego, że nie sprzedał się wystarczająco. Kiedy Roger i ja wstrzymaliśmy serię po tomie 4, aby rozpocząć inne projekty, nieświadomie zabiliśmy Jazza Maynarda. Zatrzymaliśmy maszynę, którą Dargaud doskonale naoliwił. Przerwa spowodowała, że ​​straciliśmy wielu czytelników, których nigdy później nie udało nam się odzyskać dzięki tomom 5 i 6. Dlatego zdecydowaliśmy się zatrzymać na tomie 7. Jazz Maynard powróci w 2020 roku z reedycjami w kolorze, czerni i bieli, luksusie odciski... ale nie będzie więcej nowych historii ani spin-offów. Nic."

To potwierdzenie porażki sprawia, że ​​żałujemy serialu, który po mistrzowsku uchwycił wszechświat (El Raval) zamieszkany przez charyzmatyczne postacie. Jazz Maynard styl czerpie wpływy z hiszpańskich powieści noir i azjatyckiej pop kultury: kina Hong Kongu Raule i mangi dla Rogera, który twierdzi Akira przez Katsuhiro Otomo za przedstawieniem scen walki i pracy Masamune Shirow ( Appleseed , Ghost in the Shell ), którego uważa za mistrza storyboardów, który potrafi rysować sceny akcji, które są zarówno dynamiczne, jak i stylizowane, a jednocześnie pozostają czytelne.

Jeśli chodzi o projekty komiksowe, Roger rysuje obecnie nowy album dla Dargaud, napisany przez Fabiena Velhmanna . Natomiast Raule pracuje nad Conanem dla wydań Glénat, z rysunkiem RM Guera ( Scalped, Le Lièvre de Mars lub Django Unchained ). A także na fikcji historycznej narysowanej przez Bernardo Muñoza ( Boska zemsta , Bractwa ) dla Delcourt."
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Styczeń 2022, 21:47:13 wysłana przez wolfheart »

Offline Rodrigues

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1368 dnia: Cz, 13 Styczeń 2022, 09:41:55 »
Skoro tom 7 ma 46 stron to mógłby być wydany osobno. Wszystkie Thorgale mają podobną objętość.

Offline Takesh

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1369 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 10:36:15 »
W okresie świąteczno-noworocznym przeczytałem "Maskę" i oczywiście bardzo dobrze się to czytało i oglądało. Samo wydanie też dobre jakościowo.

Ale muszę trochę ponarzekać. To, że brak większości okładek z dwóch pierwszych miniserii, to jakoś przeboleje. Trudno. Ale ostatnia mini-seria ma okładki ściśle powiązane z historią, są pierwszym kadrem danej części. Jak w "Strażnikach". A tu jakieś są, jakieś z tylu bez zachowania jakiejkolwiek kolejności. Coś nie wydaje mi się, żeby tak było w oryginalnym omnibusie. Sprawdziłem w zeszytach i aż mnie krew zalała.

Oby drugi omnibus nie był tak spartaczony.

Przy okazji "Będę wierny Masce" będzie wydany osobno. Szkoda. Możnaby to dołączyć do 2 omnibusa. Bo dziwnie to będzie wyglądać na półce. No chyba, że zrobiliby dodatkowy z crossoverami (wiem, wiem, licencje...). Lobo, Joker, Grfter to DC, plus Marshal Law. Jakąś zapomniałem? Plus Adventures. Marzenia ściętej głowy....
« Ostatnia zmiana: Wt, 18 Styczeń 2022, 10:38:56 wysłana przez Takesh »

Offline freshmaker

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1370 dnia: So, 22 Styczeń 2022, 11:33:47 »
czy nsc planuje wydać sweet paprika?

Offline Brzon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1371 dnia: Pn, 24 Styczeń 2022, 19:10:59 »
Non Stop na Insta zapowiedział nowa serię: Once&Future Kierona Gillena z BoomStudios:)

Offline Kvothe

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1372 dnia: Pn, 24 Styczeń 2022, 19:19:15 »



Niby fajnie, ale po cichu liczyłem, że ktoś to wyda na twardo (deluxe).
Co nie znaczy, że się nie ciesze z zapowiedzi :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 24 Styczeń 2022, 19:30:33 wysłana przez Kvothe »

Offline Konrad

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1373 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 12:50:07 »
Non Stop na Insta zapowiedział nowa serię: Once&Future Kierona Gillena z BoomStudios:)

Polski tytuł to Raz i na zawsze. Premiera prawdopodobnie już w lutym, bo na stronie wydawnictwa pojawiła się zakładka z serią. Okładka:



Czyli w lutym te 3 tytuły:
- Giant Days tom 10
- Szumowina tom 1 (The Scumbag)
- Raz i na zawsze tom 1 (Once & Future)

sum41

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1374 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 13:12:52 »
Technicznie bardzo ładnie to wyglada ale kolorystycznie miazga jak dla mnie lubie takie zestawy kolorw !  BIERE ! ! !

Offline Fanatyk_2004

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1375 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 13:55:44 »
Chyba się skuszę. Wygląda zacnie 💪

Offline nayroth

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1376 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 20:25:11 »
Jeśli będzie na poziomie Tokyo Ghosta to zdecydowanie biorę.   

edit: aha, czyli jednak w 4 trejdach , no ciut mniejsze wow zatem...

Fajnie brzmi to Raz & na zawsze, myślałem że będzie Dawny i przyszły, ale tak jest zacniej.

Offline Leyek

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1377 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 20:45:21 »
@up
Nie spodziewałbym się po Gillenie nawet poziomu przyzwoitego Remendera (czyli tego z Tokyo Ghost).
Widzę, że ta seria była niby za 2021 nominowana do Hugo, ale te wszystkie znane nagrody tak się rozmieniły na drobne, że to nic nie znaczy.

Offline sad_drone

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1378 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 20:52:40 »
@leyek czym ci gillen podpadl ? Ja czytalem od niego uber, journey into mystery i young avengers i kazdy jeden z tych komiksow kladzie nawet najlepszego remendera na lopatki.
« Ostatnia zmiana: Śr, 26 Styczeń 2022, 20:54:18 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Leyek

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1379 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 21:36:32 »
Podpadł przerwaniem wydawania u nas The Wicked + The Divine ;)
A na serio to przeczytałem właśnie powyższego 2 czy 3 pierwsze muchowe tomy i nic nadzwyczajnego. Czytałem jeszcze GP: Thor vs Hulk ale już nie pamiętam czy jego czy Waida część, a druga była ciężka do przebrnięcia.
A tak to widzę tylko jego nazwisko przy marvelowych eventach czy jakichś starwarsowych popłuczynach. Więc z mojej perspektywy jawi się on jako typowy wyrobnik.