Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 445857 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline sad_drone

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1035 dnia: Wt, 01 Grudzień 2020, 12:35:31 »
Nie rozumiem za bardzo czemu przejmujecie się panowie wydaniem mercy, przecież wbrew naturze tej autorki to jest najgorszy komiks od nsc. Fabularnie na poziomie wypocin nastolatki która przeczytała rok 1984 i chciała zrobić swoją "sexy" wersje ze zwierzaczkami, komiks targetowany bardziej pod fanki yaoiców niż dumnych komiksiarzy :P. Bardzo wątpię żeby mercy prezentowało wyższy poziom scenariusza. 
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

ramirez82

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1036 dnia: Wt, 01 Grudzień 2020, 19:20:50 »
Na instagramie wydawnictwa, okładeczka 5 tomu Deadly Class i:

Cytuj
nonstopcomics
W 2021 między innymi takie coś. W pierwszej połowie 2021. W styczniu konkretnie. #DeadlyClass tom 5. Od #NonStopComics.

Offline adamarluk

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1037 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 09:39:12 »
Jestem świeżo po lekturze Dni, których nie znamy. Sięgnąłem po tytuł zachęcony insiderską opinią przytoczoną przez Konrada i był to strzał w 10-tkę.

Komiks przeczytałem jednym tchem. Nie pamiętam kiedy ostatnio historia tak mnie pochłonęła i (wstyd przyznać) wzruszła... Mimo ze założenie fabularne podane w opisie to lektura zaskoczyła i szarpnęło mocno. Dla mnie niespodzianka roku, w takim sensie że nie spodziewałem się wiele po tej zapowiedzi, nie znam autora i nie uwzględniałem go w swoich planach zakupowych.
Warto przeczytać!
Potwierdzam. Bardzo przyjemna, wzruszająca nawet lektura. Gładko weszło. Końcowy twist też bardzo udany, niejednoznaczny.

Offline tB

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1038 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 09:45:01 »
Zastanawiam się, czy dobrze kombinuję, że skoro wydali wszystko z katalogu w listopadzie, to w grudniu raczej nie ma już na co liczyć?
Były już może jakieś przecieki poza Deadly Class #5 (Instagram), The Weather Man i Isola (wspomniane jako plany na 2021 w katalogu 2020)?

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1039 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 09:53:10 »
Oby już nie było żadnych nowości tylko skupili się na kontynuacjach.

ramirez82

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1040 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 10:06:37 »
Zastanawiam się, czy dobrze kombinuję, że skoro wydali wszystko z katalogu w listopadzie, to w grudniu raczej nie ma już na co liczyć?

Nie no, to już wiadomo - w grudniu nie wydają.


Były już może jakieś przecieki poza Deadly Class #5 (Instagram), The Weather Man i Isola (wspomniane jako plany na 2021 w katalogu 2020)?

Był jeszcze przeciek o nowym komiksie autora Dni, których nie znamy:

https://www.bedetheque.com/serie-65211-BD-Patient.html

Offline Konrad

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1041 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 11:34:26 »
Na facebooku już też potwierdzali oczywistości typu Odyseja Hakima 3, Death or Glory 2 czy Porcelana 3.

Za jakiś miesiąc dostaniemy katalog, natomiast teraz postanowiłem trochę się pobawić i stworzyłem przewidywalną listę premier na 2021.
W tym roku NSC wydało 33 tytuły, w poprzednim 34. Zawsze więcej w I połowie roku ze względu na przerwy wakacyjne i grudniowe. Zakładam więc w moich przewidywaniach średnio 3 komiksy na miesiąc. Tak to mniej więcej wygląda przy założeniu że każda seria dostanie tylko jeden tom w półroczu:

Styczeń
- Deadly Class 5/9 - seria wciąż trwająca
- Nomen Omen 3/3 - ostatni tom tej serii, ale jest ona dalej kontynuowana w tym uniwersum w serii pod tytułem Arcadia, którą Włosi też zapowiadają na 3 tomy - https://www.panini.it/arcadia-1-momen004isbn-it08.html
- Isola 1/2 - seria wciąż trwająca

Luty
- Fear Agent 3/4 - przedostatni tom
- Giant Days 8/14 - seria ukończona
- The Weatherman 1/3 - seria zakończy się na 3 tomie. który jeszcze nie powstał, ale jest już tworzony

Marzec
- Oblivion Song 4/5  - seria wciąż trwająca
- Monstressa 5/6 - seria wciąż trwająca
- Die 2/3 - seria wciąż trwająca

Kwiecień
- Odyseja Hakima 3/3 - ostatni tom
- Death or Glory 2/2 - ostatni tom
- Mercy 2/3 - przedostatni tom

Maj
- Porcelana 3/3 - ostatni tom
- Coś zabija dzieciaki 2/3 - seria wciąż trwająca
- Głębia 5/5 - ostatni tom
- Le patient 1/1 - one-shot https://www.bedetheque.com/serie-65211-BD-Patient.html

Czerwiec
- The Goon 5/5 - ostatni tom
- Reszta Świata 4/4 - ostatni tom
- LastMan 5/12 - seria ukończona

Co nam zostaje na II połowę:
- Deadly Class 6/9 - seria wciąż trwająca
- Giant Days 9/14  - seria ukończona
- Isola 2/2 - seria wciąż trwająca
- Fear Agent 4/4 - ostatni tom
- Oblivion Song 5/5 - seria wciąż trwająca
- The Weatherman 2/3 - przedostatni tom
- Die 3/3 - seria wciąż trwająca
- Mercy 3/3 - ostatni tom
- LastMan 6/12 - seria ukończona
- Coś zabija dzieciaki 3/3 - seria wciąż trwająca
- Monstressa 6/6 - seria wciąż trwająca
- Head Lopper 4/4 - seria wciąż trwająca

Nie wiem jedynie co z Rat Queens, bo tom nr 5 ukazał się w kwieniu 2019, więc minęło już trochę czasu.
W USA właśnie ogłosili że 8 tom będzie ostatnim, więc u nas zostałyby do wydania 3 ostatnie.
Zobaczymy też co z ostatnim tomem Jazz Maynard. Pierwsze 2 zbierały po 3 albumy, a do wydania został tylko jeden album 46 stronicowy - https://www.dargaud.com/bd/jazz-maynard/jazz-maynard/jazz-maynard-tome-7-live-barcelona-bda5182430

Podsumowując, moim zdaniem nie jest źle. Wydawnictwo powinno skończyć w przyszłym roku aż 9 serii, w większości trwających amerykańskich serii powinniśmy być prawie na bieżąco. Spodziewam się więc kilku kolejnych nowych serii oprócz Isoli i The Weatherman. Jedynie przydałoby się przyspieszyć z Deadly Class, Giant Days i LastManem. Co myślicie?




JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1042 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 11:49:34 »
Myślę że na miejsce kontynuacji wejdzie kilka nowości.

Offline Konrad

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1043 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 12:06:37 »
@JanT
Jasne, ale liczę że jednak skupią się bardziej na kontynuowaniu już zaczętych.
Patrzę sobie na obecny rok to w I połowie dostaliśmy 3 nowe serie (Miasto Wyrzutków, Coda i Porcelana) i 2 one-shoty (PTSD i The Black Holes), a w drugiej 4 nowe serie (Coś zabija dzieciaki, Die, Death or Glory i Mercy) oraz 4 one-shoty (Perramus, Tokyo Ghost, Patria i Dni, których nie znamy).
Na 2021 na razie wiemy o Isoli, The Weatherman i Le patient, które uwzględniłem na liście. Myślę więc że w I połowie oprócz tego może jeszcze będzie z jedna/dwie nowe serie (stawiam na Undiscovered Country i Little Bird) i jeden one-shot, ale druga połowa to już powinna być obfitsza w te nowości - 8-10?

Offline asx76

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1044 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 12:10:39 »
Niechaj dają więcej nowości, bo niewiele tu dla mnie :P

ramirez82

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1045 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 12:11:10 »
Patrzę sobie na obecny rok...

No właśnie w tym roku trochę przesadzili z nowościami, kosztem kontynuowania wydawanych serii. Oby faktycznie w przyszłym roku trochę podgonili te serie z dużymi zaległościami. Ale wiadomo, że jak tytuły, które miały być hitami, wcale nimi nie są, to dalej się szuka takich potencjalnych hitów.

Offline Konrad

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1046 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 12:32:39 »
@ramirez82
Ale z drugie strony te tegoroczne nowości to nie były długie serie i chyba się dobrze sprzedają patrząc na tempo ich wydawania:
- Miasto Wyrzutków - tylko 2 tomy - całość wydana w 6 miesięcy
- Coda - tylko 3 tomy - całość wydana w 9! miesięcy, chciałbym takie tempo Deadly Class
- Porcelana - tylko 3 tomy - 2 już wydane w 7 miesięcy
- Death or Glory - tylko 2 tomy
- Mercy - tylko 3 tomy, ale powinni w jednym
- Coś zabija dzieciaki - niedługo 3 tom w USA
- Die - zaraz wyjdzie 3 tom w USA

Na takie nowe serie bym się nie obraził. Max 3 tomy, albo niedawno rozpoczęte historie gdzie nie trzeba nadganiać wielu tomów.
I oby Little Bird w wydaniu podobnym do Tokyo Ghost https://www.amazon.com/Little-Bird-Fight-Elders-Hope/dp/1534313451

Offline rand

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1047 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 12:44:39 »
Wiadomo nie od dziś, że jedynki sprzedają się najlepiej dlatego muszą jakoś wypośrodkować wydawanie one shotów i nowych serii z kontynuacjami.

Offline gashu

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1048 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 15:24:16 »
W tym tempie wydawnicznym zakończenia "Giant Days" doczekam (albo i nie doczekam :/) w 2024 :(

sum41

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1049 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 21:45:56 »
Dziś mila Pani z Sonia Draga zadzwoniła z zapytaniem czy na pewno chce pakę z komiksami żeby wysłali Poczta Polska gdyż już paru klientów skarżyło się na opóźnienia i zaproponowała mi szybsze rozwiązanie kurierem.

Profesjonalne podejście NSC:)