Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 438730 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

mczlonka

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #990 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 09:18:51 »
Invincible Roberta Kirkmana.
Czarny Mlot Jeffa Lemire'a
Starlight Marka Millara (Chrononautów nie czytałem)

Czaryn Młot wezmę na pewno.
A jest pewność, że Egmont wyda wszystkie (12) integrale Invincible? Jak tak, to biorę :)

mczlonka

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #991 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 09:19:43 »
@mczlonka - Valerian - tylko 7 integrali + ósmy bonusowy ;)

A jak coś dobrego ze Stanów chcesz w lekkich klimatach SF to Saga.

Chrononauci scenariuszowo jeszcze gorsi od Starlight, za to rysunki świetne.

Lepsza/ciekawsza seria Valerian czy Lanfeust?

Offline Death

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #992 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 09:35:02 »
Valerian. Lanfeust to fajne czytadełko, Valerian klasyka komiksu.

Offline michał81

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #993 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 09:41:15 »
Na obecną chwilę komplet Valeriana nie jest dostępny. Brakuje pierwszych tomów.


Offline eferce

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #994 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 09:51:01 »
Valeriany z lat 90 są za < 10pln na portalach aukcyjnych. Waro stestowac zanim się pójdzie w integrale. Ja np. zatrzymałem się na 3 próbnych.

Offline misiokles

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #995 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 10:23:53 »
A jest pewność, że Egmont wyda wszystkie (12) integrale Invincible? Jak tak, to biorę :)
Na styczeń jest zapowiedziane wydanie tomu... 10-tego :) Obecnie to seria, której tempo wydawania jest najszybsze :)

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #996 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 10:56:59 »
Lepsza/ciekawsza seria Valerian czy Lanfeust?

Lanfeust. Valerian trywialny, również pod względem graficznym. Lanfeust to prawdziwa uczta dla oczu.

Offline amsterdream

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #997 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 10:58:37 »
Lepsza/ciekawsza seria Valerian czy Lanfeust?

Valerian. Lanfeust trywialny, również pod względem graficznym. Valerian to prawdziwa uczta dla oczu.

mczlonka

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #998 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 17:36:26 »
No nie pomogliście ;)

A tak z innej beczki: polecacie w ogólnym rozrachunku Torpedo 1936?

Offline Uluru

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #999 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 18:11:49 »
No nie pomogliście ;)

A tak z innej beczki: polecacie w ogólnym rozrachunku Torpedo 1936?

Ja polecam Valeriana mimo wszystko, a Torpedo 1936 jest świetne, przeczytałem całe to olbrzymie tomiszcze od Non Stop już dwukrotnie i za każdym razem się świetnie bawiłem.

Offline Arne

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1000 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 18:42:32 »
Czytalem juz pieciotomowa wersje Taurusa, a wlasnie w tej chwili czytam zbiorczy integral NSC - i tak! Zdecydowanie warto !

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1001 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 18:48:48 »
 Tylko i wyłącznie Valerian dla mnie miejsce w TOP5 mojego osobistego rankingu. Apasza nie słuchaj to miejscowy troll i to na dodatek niezbyt wprawny w swoim fachu są tutaj lepsze od niego ancymony. Jedynym lepszym komiksem S-f moją skromną opinią jest Wieczna Wojna, ale to antywojennie o wojnie w Wietnamie w dekoracjach S-f. Klasyczna naukowa fantastyka to Valerian. Torpedo też koniecznie, również w moim osobistym rankingu komiks roku w roku w którym go przeczytałem, nie pamiętam kiedy to tak dawno było, pewnie ze dwa lata.

Offline Leyek

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1002 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 20:19:12 »
Klasyczna naukowa fantastyka to Valerian.

Podoba mi się Valerian (choć utknąłem już dawno temu po przeczytaniu 3 tomu), ale nie przesadzałbym z aż takim go wychwalaniem. Zapewne w swoim czasie był bardo ważną pozycją, ale teraz jest już trochę ramotkowaty np. pod względem prowadzenia fabuły. Trochę głupotek też się znajdzie. Miałbym duży problem z nazwaniem go też klasyczną fantastyką naukową. Od Lema, Bradbury'ego czy Vonneguta to dzielą go lata świetlne.

Offline Eyeless

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1003 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 20:19:19 »
Przyłączam się do grupy Valeriana, to klasyka na której pomysłach bazuje wiele dobrych tytułów SF z całej współczesnej kultury (kinematografia, bibliografia). Początki wydają się faktycznie trywialne, ale powstawały w latach 60-tych. Natomiast im dalej w las, tym tytul nabiera głębi, relacje między głównymi bohaterami fantastycznie się rozwijają , pojawiają się też rewelacyjni bohaterowie drugiego planu (Shinguzi). Jest też mnóstwo dodatków i wprowadzeń  w tematy albumów, ja miałem naprawdę wielką przyjemność z lektury.
« Ostatnia zmiana: Nd, 08 Listopad 2020, 20:22:22 wysłana przez Eyeless »

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1004 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 20:27:24 »
A Lem, Bradbury i Vonnegut to klasyczna fantastyka naukowa? Kilka utworów Lema, kilka pojedynczych opowiadań Bradbury'ego można podciągnąć, Vonnegut nigdy pisarzem sf nie był, raczej fanem.