Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 444857 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Motyl

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #825 dnia: Pt, 29 Maj 2020, 12:01:48 »
Czerwcowe premiery - https://paradoks.net.pl/read/40092-czerwcowe-premiery-non-stop-comics-2
oraz krótkie info wydawcy, co dalej z zapowiedzianymi wcześniej pozycjami.

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #826 dnia: So, 30 Maj 2020, 10:34:40 »
Jestem w trakcie lektury "Cody" i poczuwam się do obowiązku by ten tytuł wam polecić. Nie jest to nic wybitnego, trzeba to jasno napisać, ale jednocześnie wygrywa dwiema rzeczami:
1) Naprawdę świetna robota Bergary - szczególnie te kolory (tu autorem jest niejaki Doig)!
2) Niby historyjka fantasy jaką wszyscy znamy (z domieszką post-apo), ale Spurrier obchodzi się z tym schematem z odświeżającym szyderstwem i czasem, to tu, to tam, delikatnie odwraca znane nam tropy (kucyk jest przeuroczy!).

Na dodatek zalatuje to gdzieś klimatami frankofonów z lat minionych czy nawet metal hurlant, w stopniu większym niż obecnym krajobrazem komiksowa.

Polecam!
« Ostatnia zmiana: So, 30 Maj 2020, 10:37:49 wysłana przez arczi_ancymon »

Offline Autumnlove

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #827 dnia: Śr, 03 Czerwiec 2020, 17:58:35 »
Przeczytałem komiks The Black Holes Borji Gonzaleza i nie za bardzo go zrozumiałem. Mógłby ktoś mi na priv lub tutaj w temacie napisać jego interpretację po przeczytaniu byłbym wdzięczny.

Offline kenji

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #828 dnia: Cz, 04 Czerwiec 2020, 09:30:33 »
Przeczytałem komiks The Black Holes Borji Gonzaleza i nie za bardzo go zrozumiałem. Mógłby ktoś mi na priv lub tutaj w temacie napisać jego interpretację po przeczytaniu byłbym wdzięczny.

uff , bo myślałem że tylko ja tego nie łapie...

ja też poproszę ściągę z rozumienia tego dzieła:)

Offline neo789

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #829 dnia: Cz, 04 Czerwiec 2020, 10:29:51 »
Nie wiem czy to pomoże (nie czytałem) ale może chodzi o taką alegorię naszego życia  ;)

Offline nocny

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #830 dnia: Cz, 04 Czerwiec 2020, 19:08:34 »
Nie wiem czy tu już było, NSC właśnie wrzucił na fejsa zapowiedź:


Offline Łukasz

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #831 dnia: Cz, 04 Czerwiec 2020, 19:19:33 »
Info o tym tytule pojawiło się na ostatniej stronie ich katalogu, na FB piszą, że będę mniej odpoczywać w te wakacje, więc kto wie, może wydadzą ten tytuł szybciej niż jesienią. :D
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Offline nocny

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #832 dnia: Cz, 04 Czerwiec 2020, 19:24:03 »
No właśnie kojarzyłem, że było w katalogu ale na forum okładki chyba nie było.

Offline Łukasz

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #833 dnia: Cz, 04 Czerwiec 2020, 19:25:55 »
Wrzucałem kilka razy w tym temacie :D Czekam już na kolejne numery w oryginale, bo seria jest znakomita.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Offline KubciO

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #834 dnia: Cz, 04 Czerwiec 2020, 19:43:18 »
Wrzucałem kilka razy w tym temacie :D Czekam już na kolejne numery w oryginale, bo seria jest znakomita.
Tak, pisałeś o tym, ale nocny zauważył, że polska okładka się nie pojawiła w wątku. No, chyba że ja nie pamiętam, to przepraszam. ;) A sama okładka w porządku.

Offline Łukasz

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #835 dnia: Cz, 04 Czerwiec 2020, 20:09:34 »
A tak rzeczywiście polska okładka się nie pojawiła wcześniej w tym wątku, bo dopiero dziś pojawiła się na FB NSC. Dziś "Coś zabija dzieciaki" dostało nominację do nagrody Eisnera dla najlepszej nowej serii.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Offline asx76

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #836 dnia: Cz, 04 Czerwiec 2020, 20:12:10 »
Dziś "Coś zabija dzieciaki" dostało nominację do nagrody Eisnera dla najlepszej nowej serii.

Brzmi bardzo zachęcająco, zaś niezwykle klimatyczna okładka nader przyciągająco :)

Offline Łukasz

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #837 dnia: Cz, 04 Czerwiec 2020, 21:17:19 »
@Nocny, czy Ty czasem nie udzielać się w Konglomeracie Podcastowym? A wracając do "Coś zabija dzieciaki", to ciekaw jestem, czy w wydaniu zbiorczym będą jakieś dodatki, bo nie wiem, jak to wygląda w oryginale.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Offline nocny

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #838 dnia: Cz, 04 Czerwiec 2020, 22:16:00 »
Nie, nie udzielam się w Konglo. Moi koledzy tak ;)

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #839 dnia: Pt, 05 Czerwiec 2020, 09:40:41 »
Cytuj
Przeczytałem komiks The Black Holes Borji Gonzaleza i nie za bardzo go zrozumiałem. Mógłby ktoś mi na priv lub tutaj w temacie napisać jego interpretację po przeczytaniu byłbym wdzięczny.

uff , bo myślałem że tylko ja tego nie łapie...
ja też poproszę ściągę z rozumienia tego dzieła:)

Spoiler: PokażUkryj
 Komiks ma na celu ukazać, że czasy się zmieniają (nie do końca) za to ludzie wcale. Teresa ta żyjąca w przeszłości, ze swoją wyjątkową wyobraźnią ma predyspozycje do uprawiania wszelkiego rodzaju sztuki i zdaje się chciałaby zostać pisarką powieści grozy, ale z uwagi na konwenanse nie może tego robić. W dzisiejszych czasach, gdzie nikogo już nie dziwią "ekscentryczne" zachowania równie dobrze mogłaby grać z podobnymi sobie dziewczynami w punkowym zespole. Ewentualnie autor trochę mocniej chciał spleść losy bohaterów jak w "Atlasie Chmur" i dajmy na to Laura jest reinkarnacją Teresy, która w sumie zostaje odrzucona przez rówieśniczki w ten sam sposób ale to już dosyć daleko posunięta interpretacja, jak komu pasuje. Dorzucić jeszcze powieść o dorastaniu, młodzieńczym buncie etc. Bardzo mi się ten tomik spodobał