Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 438522 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #705 dnia: So, 18 Kwiecień 2020, 14:08:21 »
Całkiem fajnie wygląda też ten nowy komiks od Timofa. Ale to pewnie adaptacja tego samego dzieła co W górach szaleństwa ze Studia JG. I ten mangowy zapowiada się obłędnie. Świetne rysunki, duży format jak na mangę, srebrne okładki i dużo stron w tych dwóch tomach. To może być wierna adaptacja, jest na to miejsce. Zapowiada się super, może zacznę dzisiaj, dopiero po lekturze zabiorę się za polską adaptację czyli Góry szaleństwa.
Polecam też w miarę nową grę Call of Cthulhu. Jest świetna. Recenzje i opinie są takie, że niezła, ale to zaniżona ocena i to zdecydowanie. Klimat małego wielorybniczego miasteczka na wyspie jest obłędny. Nie w każdej grze trzeba strzelać do wszystkiego co się rusza. Tutaj np. jeśli jesteś w świetle to przeżyjesz, jeśli zgaśnie latarnia, którą trzymasz w ręce, bo skończy się nafta, to potwór z ciemnościach już cię ma. To gra o ciemności i tym jak wpływa na psychikę, a nie o strzelaniu. Fabułę można przechodzić na różne sposoby w zależności od tego w co inwestujesz punkty. Czasem charyzmą wpłyniesz na ludzi, żeby gdzieś cię przepuścili, a jeśli np. zainwestowałeś w siłę, to pójdziesz zupełniej inną drogą. Oczywiście są różne zakończenia w zależności od wyborów. Jestem jednym z tych fanów Lovecrafta  którzy nigdy go nie czytali. Mam gry (bo niedawno kupiłem Sinking City), mam mangi w srebrnych okładkach, mam komiksy Alana Moore'a, mam polską adaptację, ale nie mam Lovecrafta. ;)

Offline Arne

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #706 dnia: So, 18 Kwiecień 2020, 17:52:30 »
Czyli już w 2023!
Nie szydz!😉 Z polki juz zdjalem, nawet wstepnie przejrzalem i odlozylem na stosik przy lozku " do przeczytania w najblizszym czasie"😀. Ma szanse sie zalapac jeszcze w tym polroczu☺
« Ostatnia zmiana: So, 18 Kwiecień 2020, 17:54:35 wysłana przez BosMan »

Offline vision2001

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #707 dnia: So, 18 Kwiecień 2020, 18:13:12 »
Nie szydz!😉 Z polki juz zdjalem, nawet wstepnie przejrzalem i odlozylem na stosik przy lozku " do przeczytania w najblizszym czasie"😀. Ma szanse sie zalapac jeszcze w tym polroczu☺
Ty tam lepiej komiksów na tę Polkę nie kładź więcej! Jeszcze Ci się z nią krzywda stanie i Cię zostawi samego.
I nie bądź taki nieczuły. Jak już ją wstępnie ją przejrzysz to jednak nie odkładaj przy łóżku (i w dodatku na stosik! Co Ty? Inkwizytor???) tylko od razu - hyc! - do łóżka, pod kołdrę i łubudubu!!!

Offline Arne

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #708 dnia: So, 18 Kwiecień 2020, 18:40:39 »
No wlasnie, przez to ciagle lubudubu mam takie zaleglosci w czytaniu ;)
« Ostatnia zmiana: So, 18 Kwiecień 2020, 20:14:16 wysłana przez BosMan »

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #709 dnia: So, 18 Kwiecień 2020, 20:00:13 »
Warto wcześniej zaznajomić się z oryginalnymi opowiadaniami? Będzie wtedy lepszy, pełniejszy odbiór komiksu?



Tak. :)




Twórczość Lovecrafta to coś więcej, niż te kilka elementów funkcjonujących w świadomości powszechnej [ha, powszechnej?] i popkulturze. Wystarczy porównać opowiadanie "Zew Cthulhu" i sam wizerunek przedwiecznego z półek sklepowych. Ta twórczość to raczej wizja świata i atmosfera niepokoju oraz grozy, która jest naszym udziałem, gdy zdajemy sobie sprawę, że nasze postrzeganie rzeczywistości dalekie jest od prawdy. Tu człowiek przestaje być władcą wszechrzeczy. Lovecraft wywraca klocki, które ludzkość zdążyła już sobie wygodnie poukładać.

Komiksy siłą rzeczy muszą to przełożyć na swój język dymków i ilustracji, co nie jest łatwe. Raz wychodzi to lepiej, raz gorzej. Moim zdaniem najbliższe prozie Lovecrafta są adaptacje ze stajni SelfMadeHero, łącznie- a może zwłaszcza- z antologiami.

Często pojawiają się komiksy, które początkowo wydają mi się dobrym pomysłem na Lovecrafta, tak było np. z Gou. Tyle tylko, że barokowy natłok szczegółów warstwy ilustracyjnej moim zdaniem pasuje bardziej do adaptacji powieści gotyckiej, dziejów dr.Frankensteina i Draculi, niż do nienazwanej grozy lovecraftiańskiej.

Przypomina mi się dostępny w sieci zbiór opowiadań Lovecrafta po resekcji przymiotników- niewiele zostaje, bo też i nie o akcję w nich chodzi. I czasami podobnie jest w przypadku komiksów, które biorą z HPL kilka rekwizytów i pompują w to wszystko serum wartkiej akcji. Fajne komiksy można w ten sposób stworzyć, ale niewiele będzie w nich z Lovecrafta. Niektórzy twierdzą, że to dowód na grafomanię HPL, że brak warsztatu nadrabiał słowolejstwem i żonglerką opisami, nie podzielam tej opinii.

Mam zagwozdkę z Moorem, bo po przeczytaniu ''Neonomikonu" oraz "Providence" czuję, że raz jeszcze pora przeczytać biografię pióra Joshiego, bardziej niż dotąd uważnie. Polecałbym też esej Houllebecq o Lovecrafcie, o ile uda się go zdobyć. Do pełniejszego odbioru tego cyklu konieczna jest -moim zdaniem- znajomość prozy HPL... listy na razie sobie darowałem ;) .
W komiksie Moore'a zdumiało mnie, jak wielką wagę przykłada do seksualności, może to jest jakiś klucz do twórczości Lovecrafta, pytanie tylko czy właściwy. W ogóle cieszę się, że cykl ukazał się to po polsku, to dość brawurowa wizja świata Lovecrafta: podoba mi się, nawet jeśli rysownik nie należy do moich ulubieńców.

A Breccia jeszcze przede mną :D Fajnie, że zawsze coś nowego mogę znaleźć w czekających na lekturę stosach wyrzutów sumienia, ale pewnie znacie to uczucie ;D


PS i sorry, że się tak rozpisałem ;)
« Ostatnia zmiana: So, 18 Kwiecień 2020, 20:03:00 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline Leyek

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #710 dnia: So, 18 Kwiecień 2020, 22:55:01 »
Mam zagwozdkę z Moorem, bo po przeczytaniu ''Neonomikonu" oraz "Providence"

Widzę że temat jak i inni koledzy z forum masz zgłębiony to spytam Was, o coś co mnie zastanawia od zakończenie "Providence":
Spoiler: PokażUkryj
Idea walki światów - snu i realnego - wynika wprost z dzieł Lovercrafta czy to idea spajająca całość wymyślona przez Moore'a? Bo jest idealnym rozwiązaniem całej fabuły.


W komiksie Moore'a zdumiało mnie, jak wielką wagę przykłada do seksualności, może to jest jakiś klucz do twórczości Lovecrafta, pytanie tylko czy właściwy. W ogóle cieszę się, że cykl ukazał się to po polsku, to dość brawurowa wizja świata Lovecrafta: podoba mi się, nawet jeśli rysownik nie należy do moich ulubieńców.

Seksualność to konik Moore'a więc musiało jej być dużo szczególnie jeśli materiał wyjściowy pozwalał poszaleć :) Choć moim zdaniem to akurat i tak się ograniczał ;)
Rysunki po przejrzeniu wydawały się bardzo sztywne, ale po przeczytaniu całości nie wyobrażam sobie, żeby ktoś inny miał to zilustrować.

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #711 dnia: So, 18 Kwiecień 2020, 23:11:30 »
Walka snów i jawy jako odrębnych światów wynika raczej z przekonań autora opowiadań, Lovecraft dawał czasem wyraz przekonaniu, że w snach widzimy to, czego na jawie nie jesteśmy w stanie dostrzec, choć cały czas istnieje. W takich np. "Snach z domu wiedźmy" masz sny potraktowane jako klucz do zrozumienia czwartego wymiaru- tutaj znajdziesz ciut więcej, zresztą cała strona warta przejrzenia-

https://www.hplovecraft.pl/hplovecraft/opowiadania-nowele-powiesci/the-dreams-in-the-witch-house/

A co do zgłębienia tematu- po lekturze Moore'a uważam, że wiem mało i muszę przeczytać dostępną mi prozę raz jeszcze...Joshiego także.

PS- warto zerknąć:

https://www.hplovecraft.pl/dla-czytelnika/jak-zebrac-wszystko-po-polsku/

;)
« Ostatnia zmiana: So, 18 Kwiecień 2020, 23:17:07 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline PJP

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #712 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 14:42:47 »

Offline Arne

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #713 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 15:00:53 »
A juz zaplacilem za Oblivion Song 3 w Gildii.  :( No nic, poczekam na pakiet z maja..

Offline sneider

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #714 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 21:16:01 »
jak ktoś dostanie "niespodzianke" to niech sie podzieli :) mam monstresse i baśniowo do zamówienia a nie wiem czy czy czekac czy korzystać z niespodzianek :D

Online jotkwadrat

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #715 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 13:06:03 »
Przymierzam się właśnie do zakupów i moje pytanie brzmi: co lepsze: "Deadly Class" czy "Zabij albo zgiń"?
I czy ktoś może polecić albo odradzić "Porcelanę"? Intryguje mnie ten komiks, ale nie wiem, czy warto?

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #716 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 13:16:36 »
@jotkwadrat
"Zabij albo zgiń", bez dwóch zdań- jest zdecydowanie lepszą serią. Nawet się nie zastanawiaj, to dobry komiks i niesie sporo przyjemności z lektury.

I bierz także "Śmierć Stalina", "Loose Ends" oraz  "Injection" ;)
,, - Eeeeech.''

Offline Pawel.M

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #717 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 14:19:12 »
Mnie akurat "Zabij albo zgiń" wynudziło, do dziś nie przeczytałem ostatniego tomu, a gnije na półce.

Offline OokamiG

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #718 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 15:00:09 »
Ja za to przeczytałem jeden po drugim, całą serię. "Zabij albo Zgiń" trzyma równy, wysoki poziom.

Offline rand

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #719 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 15:04:09 »
"Zabij albo zgiń" jeszcze u mnie czeka na swoją kolej, natomiast "Deadly class" to jedna z moich ulubionych pozycji i szczerze polecam. Wszystko to kwestia gustu, uwielbiam Brubakera i Remandera, więc ja bym zdecydowanie brał oba, zwłaszcza przy tej promocji...