Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 438402 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online parsom

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #60 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 17:15:14 »
Imo komiks zbiera takie pochwały bo ma bardzo silnie wyeksponowane wątki progresywne i elementy paranormalne służą tu komentarzowi społecznemu, ale moim zdaniem przesłanie autora nie jest specjalnie odkrywcze a do tego poprowadzone strasznie ciężką ręką. (postacie muszę sobie porozmawiać w ramach "casual" rozmowy czym jest rasizm itp). Pisze to z pozycji osoby która zazwyczaj nie ma problemu z politycznie zaangażowanymi komiksami, także jak ktoś nie lubi takich klimatów to tym bardziej odradzam.

O nie, na wykłady z teorii marksizmu czy innego izmu jestem już za stary. Nienawidzę ideologicznej łopatologii.

Szkoda, z wyglądu całkiem nieźle się zapowiadało.

Łukasz

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #61 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 17:36:09 »
Ale to debiut jeśli chodzi, o scenarzystę, więc ma moim zdaniem prawo czegoś nie wiedzieć, coś napisać niezbyt dokładnie itd.

Offline sad_drone

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #62 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 17:43:22 »
@parsom żeby oddać sprawiedliwośc to obie "strony konfliktu" mają swój głos w infidel (rasizm zły ale też sprowadzanie go do absurdu i oskarżanie wszystkich o rasizm be) ale mimo wszystko ideologiczna łopatologia dobrze podsumowuje ten komiks ;) .

@łukasz miałem podobne skojarzenia ale w grass kings za mało jest dla mnie pulpowej estetyki (graficzna przemoc, przerysowane postacie) żeby uznać ten komiks za godnego spadkobierce banshee ;) .
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Łukasz

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #63 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 18:04:10 »
Odnośnie wspomnianego przez ze mnie debiutu scenarzysty to miałem tu na myśli komiks Infidel planowany przez Non Stop Comics na maj.


Ja uważam Grass Kings nie tylko, jako godnego spadkobierce serialowego Banshee, ale za produkt popkultury mający wiele z nim wspólnego. Ja jestem komiksem zachwycony, pierwszy tom na półce drugi już niedługo ma trafić  moje ręce.

Offline nori

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #64 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 19:55:16 »
asx76 dzięki, Fear Agent wchodzi na listę zakupową. ;) A ten Nomen Omen to cos wartościowego?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

sum41

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #65 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 20:07:31 »
Ja czekam z tej 3 tylko na Fear Agent, troche mi to przypomina niewiem czemu Snake a Pliskena z Escape NY 😀

Offline death_bird

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #66 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 20:52:22 »
Grass Kings jest dla mnie cudownym (graficznie i scenariuszowo) pod każdym względem komiksem. Kojarzy mi się bardzo z atmosferą znaną z serialu Banshee od Cinemax.

O w mordę.
Muszę sprawdzić.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Tysonek

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #67 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 09:45:04 »
Grass Kings jest dla mnie cudownym (graficznie i scenariuszowo) pod każdym względem komiksem. Kojarzy mi się bardzo z atmosferą znaną z serialu Banshee od Cinemax.

Ja się zgadzam że Grass Kings jest świetną i artystycznie i treściowo pozycją, ale do Banshee (oczywiście mówimy tu o trzech pierwszych sezonach) to raczej żadnego porównania nie ma.

Łukasz

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #68 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 09:58:44 »
Moim zdaniem, gdyby nie było to bym nie wspominał, o tym fakcie. Mi chodzi o sam klimat i kilka/kilkanaście podobnych wątków. Ja nie dałem rady skończy Banshee, bo odpadłem gdzieś w połowie finałowego, skróconego 4. sezonu.

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #69 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 13:59:29 »
GrassKings to przyzwoity komiks - ale nie jest to tytuł tak znakomity , jak się spodziewałem po lekturze entuzjastycznych recenzji. Oczekiwanie na arcydzieło często kończy się rozczarowaniem...   ;/

O czymś innym chciałem- NSC chyba wycofało się  ze sprzedaży kolejnych zagranicznych edycji, kontynuacji serii Image w oryginale raczej chyba się spodziewać nie można...szkoda wielka, myślałem, że skompletuję sobie "Rumble"czy "Prophet". Jak rozumiem, to miało być rozpoznanie rynku i tyle...
,, - Eeeeech.''

Offline dziku77

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #70 dnia: So, 02 Marzec 2019, 19:51:33 »
Najmocniejszym punktem w Grass Kinga sa dla mnie rysunki, choć na scenariusz też bym nie narzekał.

Offline asx76

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #71 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 14:35:06 »
"Descender tom 3" już jest, "Fear Agent tom 1" - 13 marca, "Royal City 2" - 27 marca, "The Goon tom 2" - 10 kwietnia, "Last man tom 1" - 10 kwietnia, "Odrodzenie tom 5" - 17 kwietnia, "Deadly Class tom 2" - 15 maja, "Grass Kings tom 3" - 29 maja, "Nienawidzę Baśniowa tom 3" - 26 czerwca, "Royal City tom 3" - 26 czerwca

Czyż nie fajnie to wygląda? ;)

Offline robbirob

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #72 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 14:39:28 »
"Descender tom 3" już jest, "Fear Agent tom 1" - 13 marca, "Royal City 2" - 27 marca, "The Goon tom 2" - 10 kwietnia, "Last man tom 1" - 10 kwietnia, "Odrodzenie tom 5" - 17 kwietnia, "Deadly Class tom 2" - 15 maja, "Grass Kings tom 3" - 29 maja, "Nienawidzę Baśniowa tom 3" - 26 czerwca, "Royal City tom 3" - 26 czerwca

Czyż nie fajnie to wygląda? ;)
Ale to przecież z katalogu już było wiadomo.

Offline asx76

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #73 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 14:40:52 »
Daty wydań też w nim były, hę? ;)

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #74 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 14:42:31 »
« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Marzec 2019, 14:44:02 wysłana przez JanT »