Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 445621 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #255 dnia: Cz, 20 Czerwiec 2019, 21:08:53 »
Tak się zastanawiałem w jaką serię pulp/sci-fi mogłoby wejść Non Stop Comics po Fear Agencie i na myśl przychodzi mi Elephantmen. Jak myślicie, jest szansa?

Tez kiedys o tym pomyslalem, fajna koncepcja, cos w tych klimatach juz mieli - Wbrew Naturze.

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #256 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 22:01:38 »
Zupełnie nie znam Elefantmenów, więc zerknąłem na jakieś recenzje i wygląda to na skrzyżowanie ,,Wyspy dr.Moreau " z ,,Rokiem 1984", natomiast rysunki wyglądają na podobne do komiksów a la "Urban". Możecie coś dobrego o tym komiksie napisać?
,, - Eeeeech.''

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #257 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 23:06:24 »
Fajnie to wygląda. Brałbym.

Offline Archie

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #258 dnia: So, 22 Czerwiec 2019, 13:24:44 »
Zupełnie nie znam Elefantmenów, więc zerknąłem na jakieś recenzje i wygląda to na skrzyżowanie ,,Wyspy dr.Moreau " z ,,Rokiem 1984", natomiast rysunki wyglądają na podobne do komiksów a la "Urban". Możecie coś dobrego o tym komiksie napisać?
Fabularnie masz jeszcze dodane troche pulpowych klimatów detektywistycznych - Hip Flask (jedna z głównych postaci) pracuje dla rzadu i zajmuje się sprawami przestępstw powiazanych z Elephantmen. Ten komiks to właśnie taka interesujaca mieszanka różnych klimatów osadzona w 2259 roku z tłem gdzie były eksperymenty genetyczne i tworzenie hybryd ludzi i zwierzat. Mamy np. korporacyjnego bossa wzorowanego na Kingpina, handarza trofeami, Hipa i inne hybrydy, które żyja wśród ludzi i budza skrajne emocje (uwielbienie, strach, zainteresowanie) i ich ojca, który robi za Hannibala Lectera w tym tytule, a to wszystko jest ze soba połaczone. Po przeczytaniu pierwszego "Mammotha" czytelnik wie kto jest kto, zna klimat historii i sieć powiazań postaci. Dużym plusem jest rytm prowadzenia narracji, no i to że mamy często stosowana zasadę "show, don't tell".

Jakby wydać u nas te trzy "Mammothy", a 6 trejdów "2260" zebrać w dwa na wzór "Mammothów" to mamy 5 wydań zbiorczych. Ten tytuł mi idealnie pasuje do NSC, biorac pod uwagę ich katalog.
« Ostatnia zmiana: So, 22 Czerwiec 2019, 13:36:32 wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #259 dnia: So, 22 Czerwiec 2019, 14:34:42 »
Dziękuję, Archie.
,, - Eeeeech.''

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #260 dnia: Pt, 12 Lipiec 2019, 12:56:51 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #261 dnia: Pt, 12 Lipiec 2019, 13:05:36 »
Ciekawe czy jak już zrealizują, to skasują po pierwszym sezonie, czy może jeszcze w trakcie, jak Swamp Thing...

Offline 79ers

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #262 dnia: So, 03 Sierpień 2019, 21:43:23 »

Bender

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #263 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 11:49:57 »
Graficznie na plus, ale fabuła mnie nie uwiodła, taka średniawka.
Najlepiej przekonać się osobiście, bo na pewno nie jest to zły komiks.

Ja się właśnie wziąłem za Resztę Świata żeby stwierdzić czy brać 2 tom czy nie.
I w sumie sam nie wiem. Obrazki mogą się podobać, ale mi akurat średnio podeszły.
Scenariuszowo też taka trochę sztampa, i dodatkowo nierówno, bo eskalacja pewnych wydarzeń nastąpiła jakoś wyjątkowo nienaturalnie szybko i dziwnie. Plus post-apo jako takie często bywają nudne bo takie same. (ludzka natura w obliczu katastrofy i w efekcie zawsze to samo)
Z drugiej strony jakoś nie najgorzej się to jednak czytało, plus zakończenie sprawia, że jednak chcę zobaczyć co dalej. Chyba dam szansę drugiemu tomowi.

Bender

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #264 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 09:10:52 »
Przed Mort Cinder wszyscy się jarali Breccią a teraz jak mają wyjść Mity Cthulhu to cisza?     

No to ja się jaram. Wizualnie to jest o d l o t.

ramirez82

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #265 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 09:19:03 »
Panie, jaraliśmy się tym w maju kwietniu, jak JanT odgadł, że kadr z tą czaszką będzie z tego komiksu.  8)

https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/non-stop-comics/msg16150/#msg16150
« Ostatnia zmiana: Cz, 08 Sierpień 2019, 09:22:57 wysłana przez ramirez82 »

Offline KubciO

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #266 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 09:56:31 »
Panie, jaraliśmy się tym w maju kwietniu, jak JanT odgadł
Dokładnie. Normalnie przypadki samozapłonu ludzi. :D Ja do tej pory się jaram. Ogólnie zapowiedzi NSC na drugą połowe roku, pod względem wizualnym, są ekstra (m.in. The Black Holes)

Bender

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #267 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 10:35:00 »
"To ja przepraszam."   ;D


Offline donT

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #268 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 13:39:07 »
No to ja się jaram. Wizualnie to jest o d l o t.
Ja rowniez.
Dla mnie to zakup obowiazkowy. Nie moge sie wrecz doczekac. Mort Cinder byl genialny i bardzo mi podszedl.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Pawelek

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #269 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 15:01:41 »
Jeżeli dobrze udało mi się wyczytać i dopasować z wersji hiszpańskiej (filmik - prezentacja) to w tomiku będą adaptacje opowiadań:
1. Święto / Opuszczony dom (The Festival)      
2. Coś na progu (The Thing on the Doorstep)      
3. Widmo nad Innsmouth (The Shadow over Innsmouth)      
4. Zapomniane miasto / Bezimienne miasto (The Nameless City)   
5. Koszmar w Dunwich (The Dunwich Horror)      
6. Zew Cthulhu (The Call of Cthulhu)      
7. Kolor z przestworzy / Kolor z innego wszechświata (The Coulor Out of Space)   
8. Duch ciemności / Nawiedziciel mroku (The Haunter of the Dark)      
9. Szepczący w ciemności (The Whisperer in the Darkness)   
Zapomniane miasto i Kolor z innego wszechświata znam z adaptacji Gou Tanabe i z ogromną chęcią zapoznam się też z adaptacją Breccii. W wersji hiszpańskiej jest dużo tekstu, czyli mimo ok. 120 stron będzie sporo do poczytania (za niecałe dwa miesiące).