Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 438676 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Rodrigues

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1545 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 20:40:47 »
(ironia ciąg dalszy) Ale to nie jest dubel, bo ja tego nie mam  ;D.

Offline adamarluk

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1546 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 21:00:59 »
Rozmawiałem na którymś z poprzednich konwentów z "Małą Kasią". Chciała to wydać i to od początku bo według niej tłumaczenie WK było koszmarne.

MLeKrSkr

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1547 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 21:24:15 »
A wiadomo może kiedy katalog na drugą połowę roku?

Offline Castiglione

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1548 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 21:37:48 »
Tak. Wydanie w SC pojedyncze tomy. Na pewno nie omnibusy.

Przy czym nie należy się nastawiać na inne serie. Chodzi konkretnie o tą serię. No chyba, że coś zbliżonego w tematyce, czyli serie z bohaterkami, choć to należałoby czytać między wierszami.
No tak czy inaczej ciekawe info, że ktoś poza E i Muchą chce zabrać się za coś z Marvela.

Offline Konrad

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1549 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 22:10:59 »
A wiadomo może kiedy katalog na drugą połowę roku?
Plan na II połowę roku (wrzesień-grudzień) już mają gotowy, ale jeszcze muszą stworzyć katalog. Chwilę to pewnie potrwa, w tamtym roku był na początku sierpnia, teraz pewnie będzie podobnie.

Ma być 12-13 komiksów, większość tytułów już znamy. Na 100% będzie te 9:
- Maska: I Pledge Allegiance to the Mask 1/1
- Dune: Tales from Arrakeen 1/1
- Fukushima 1/1
- RIP tom 2/6
- Miasto Wyrzutków tom 3/3
- House of Slaughter tom 1/2 seria trwająca
- 47 cordes tom 1/2
- RIO integral 1/1
- Pewnego razu we Francji integral 1/1

Zostaje więc miejsce na 3-4 kontynuacje. Na pewno coś z tej listy poniżej. Najbardziej prawdopodobny wydaje się ostatni tom Die, drugi Sweet Papriki i może nowa Monstressa?
- Die 4/4
- Sweet Paprika 2/3
- Monstressa 7/7 seria trwająca
- Departament prawdy 3/4 seria trwająca
- Szumowina 3/3
- Deadly Class 10/12
- Coś zabija dzieciaki 5/5 seria trwająca
- LastMan 9/12
- Raz i na zawsze 3/5 seria trwająca
- Giant Days 12/14


I trzeba pamiętać, że z katalogu na I połowę roku do wydania w lipcu i sierpniu są jeszcze:
- Diuna: Ród Atrydów 3/3
- LastMan 8/12
- Rat Queens 7/8
- Znajdujemy ich, gdy są już martwi 2/3
- Raz i na zawsze 2/5 seria trwająca
- Giant Days 11/14
- Oblivion Song 4/6

Zobaczymy czy się coś poprzesuwa na dalsze miesiące

Offline Death

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1550 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 23:39:06 »
Niech jadą z serią RIP.
Jak na razie największe pozytywne zaskoczenie tego roku.
A wydanie Pewnego razu i to w jednym integralu, to miażdżąca wiadomość.

MLeKrSkr

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1551 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 07:21:30 »
Wczoraj przeczytałem komiks "Queenie: Matka chrzestna Harlemu" i w scenie w kinie jedna z postaci odnosi się do jakiejś debaty z roku 1965. Wie ktoś o jakie wydarzenie konkretnie chodzi, bo szukam i szukam i znaleźć nie mogę. W ogóle zastanawiam się czy tam nie wdarł się jakiś błąd, bo komiks dzieje się na długo przed tą datą. Co do samego komiksu to czyta się go bardzo przyjemnie, ale jest też sporo uproszczeń w przedstawieniu wydarzeń. Końcówka to już w ogóle leci na złamanie karku. Wiadomo, to nie jest biografia, jednak przydałoby się te kilka stron więcej, żeby dokładniej przedstawić niektóre wątki.

Offline misiokles

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1552 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 07:44:20 »
No tak czy inaczej ciekawe info, że ktoś poza E i Muchą chce zabrać się za coś z Marvela.

Nigdy nie było przeszkód by wydawać coś z Marvela - zawsze to była kwestia pieniędzy za licencję, na które podobno stać tylko dużych graczy. Z tego co zrozumiałem, chęć wydania Spider-Gwen to bardziej kaprys, niż chęć wejścia szerzej w to wydawnictwo.

Offline Jaxx

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1553 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 08:12:10 »
I można oficjalnie przestać pytać czy NSC wyda Spawn.

Padło stwierdzenie, że na początku się zastanawiali, ale po odświeżeniu sobie serii nie będzie jej wznowienia przez NSC.

Trochę szkoda, bo mogłoby pojechać na tej samej fali nostalgii co Knightfall czy Epiki Spidera. Z drugiej strony pewnie po pierwszym tomie sprzedaż by mocno siadła, kiedy nostalgia nie sprostałaby rzeczywistości i współczesnemu odbiorowi, a wychodzi na to, że właśnie tu leżałby problem. Czytałem kiedyś, lata temu, tylko pierwszych parę zeszytów z TM-Semic i podobało mi się na tyle, że chciałbym poczytać dalej. Nie wiem jednak, jak odebrałbym tę serię dziś, bo SH mnie już mocno zmęczyło. Niemniej dziwny przypadek z tego Spawna - mnóstwo zeszytów, mnóstwo serii pobocznych, a odbiór czytelniczy wydaje się być negatywny, co przekłada się na brak zainteresowania ze strony wydawców. Takie to trochę... niespójne ;) 

MLeKrSkr

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1554 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 08:36:27 »
Ja niedawno powtórzyłem kilka zeszytów Spawna i uważam, że seria nadal ma swój urok i z pewnością kupowałbym gdyby ktoś zaczął to wydawać od początku w HC (to samo Witchblade i The Darkness). Rozumiem jednak obawy wydawców, bo seria jest długa. Jednak w celu zbadania rynku można by przecież wydać coś pobocznego, jak chociażby serie "HellSpawn", albo "The Dark Ages". To są jednotomowce, grube, ale jednak jednotomowce. A nóż widelec by chwyciło.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1555 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 08:51:59 »
Ja niedawno powtórzyłem kilka zeszytów Spawna i uważam, że seria nadal ma swój urok i z pewnością kupowałbym gdyby ktoś zaczął to wydawać od początku w HC (to samo Witchblade i The Darkness). Rozumiem jednak obawy wydawców, bo seria jest długa. Jednak w celu zbadania rynku można by przecież wydać coś pobocznego, jak chociażby serie "HellSpawn", albo "The Dark Ages". To są jednotomowce, grube, ale jednak jednotomowce. A nóż widelec by chwyciło.

Ja myślę, że najbardziej by chwyciło to, co zostało już przez TM-Semic i Mandragorę wydane ;) Serie poboczne i dalsze tomy myślę, że by się bardzo słabo sprzedawały.

MLeKrSkr

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1556 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 08:57:14 »
Ja myślę, że najbardziej by chwyciło to, co zostało już przez TM-Semic i Mandragorę wydane ;) Serie poboczne i dalsze tomy myślę, że by się bardzo słabo sprzedawały.

Ale gdyby nie chwyciło, to mielibyśmy kolejną na naszym rynku niedokończoną serię i pewnie zablokowaną licencję. Tutaj ciężko powiedzieć co i jak. Myślę, że wydając jakiś tom serii pobocznej wydawnictwo mimo wszystko miałoby jakiś tam podgląd na zainteresowanie tytułem/postacią. Równie dobrze można by spróbować akcji crowdfundingowej (czy jak to się tam piszę) na wzór Basiliska od JPF. Czesi w ten sam sposób wydali chyba też kompletne Witchblade jak pamiętam. Wtedy byłby wóz, albo przewóz. Będzie kasa - wydajemy, nie będzie, mówi się trudno. 

ukaszm84

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1557 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 09:12:11 »
Tak, crowdfunding wydaje się odpowiedni dla tego typu tytułów, czyli takich, o których pojawiają się głosy od czytelników, że są chętni a jednocześnie nie ma pewności sprzedaży na tyle dużej, żeby się zwróciło. Trochę mnie dziwi, że polscy tak rzadko sięgają po to narzędzie.

Offline laf

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1558 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 09:39:28 »
Trochę mnie dziwi, że polscy tak rzadko sięgają po to narzędzie.
Od momentu kiedy utopiłem ponad 100 zł w komiksowym projekcie, którego nazwy postanowiłem już nigdy nie wymawiać (wszyscy wiemy o co chodzi  >:() przyjąłem zasadę, że płacę wyłącznie za komiksy, które zostały fizycznie wydane.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1559 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 09:56:47 »
Od momentu kiedy utopiłem ponad 100 zł w komiksowym projekcie, którego nazwy postanowiłem już nigdy nie wymawiać (wszyscy wiemy o co chodzi  >:() przyjąłem zasadę, że płacę wyłącznie za komiksy, które zostały fizycznie wydane.

To niestety prawda, w serwisach crowdfundingowych też się zdarzają takie przypadki, choćby ostatnio ludzie się niepokoją puzzlami Christy na wspieram.to, gdzie w lutym miało być gotowe, a do teraz cisza i nie odpowiadają na maile nawet. Natomiast myślę, że gdyby kupujący pozywali takich nieuczciwych ludzi do sądów, może niektórzy dwa razy by się zastanowili. Ja na pewno bym to zrobił w takim przypadku, ale niestety ludzie machają na to ręką.