Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 438500 razy)

LukCook i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline eyesore

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 14:24:22 »
Wczoraj po kieracie gdy za nowym Conanem wjechałem do empiku tradycyjnie przejrzałem sobie półki z egmontami, nsc etc.
W moje ręce wpadł rozfoliowany egzemplarz GHOST MONEY. Rety, ale to jest wydanie!!! Piękne, ceglaste, w europejskim formacie, z dodatkami, cyckami i ogólnie bardzo eleganckie. Dodatkowo po pozytywnej recenzji Pawła z Spoiler Included nie mogłem powstrzymać się od zamówienia. Już się cieszę!!!


Bardzo polecam, miałem do wyboru GM lub Zbira ale na ten moment niechcę wchodzić w kolejna serie, więc padło na tę pozycję. Wciąga, szybko się czyta, fabułą zbudowana trochę jak seriale obecnie, dodatkowo dużo motywów cyberpunk/technologia przyszłości więc tez polecam dla tych co lubią klimaty Ghost In The Shell.

BTW. pierwszy post na "nowym" forum a czuję się jak by tu było od zawsze  ;)
w sumie to nawet czuje coś w rodzaju ulgi że będzie forum Gildii ale w trochę innym wydaniu  8)

sum41

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 20:14:42 »
Wczoraj po kieracie gdy za nowym Conanem wjechałem do empiku tradycyjnie przejrzałem sobie półki z egmontami, nsc etc.
W moje ręce wpadł rozfoliowany egzemplarz GHOST MONEY. Rety, ale to jest wydanie!!! Piękne, ceglaste, w europejskim formacie, z dodatkami, cyckami i ogólnie bardzo eleganckie. Dodatkowo po pozytywnej recenzji Pawła z Spoiler Included nie mogłem powstrzymać się od zamówienia. Już się cieszę!!!

Zacheciles mnie tez wezme zobaczymy.

Offline KubciO

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 13:46:40 »
Ciekaw jestem, która wersja lepiej się sprzeda (może ekranizacja zrobi swoje). Osobiście nie cierpię filmowych/serialowych wersji okładek - nieważne, czy to książka, czy komiks. Nie inaczej jest w przypadku Deadly Class. No bo jak to może się podobać? :P

Offline sad_drone

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 14:51:37 »
@cyber imo najlepszy remender, bardzo wiarygodne postacie (to komiks o nastolatkach ale pozbawiony wyidealizowanej wersji amerykańskiego high school, tu bohaterowie są depresyjni i antypatyczni co pasuje do brutalnego settingu), absurdalny koncept pisany na poważnie i z odpowiednią wagą dla wydarzeń (jak na szkołę zabójców przystało ludzie rzeczywiście giną i dzieją się naprawdę chore rzeczy), zaskakujące zabiegi fabularne (koniec pierwszego roku jest doskonały) i bardzo wartka akcja przez co na lekturę drugiego hcka zbiorczego czekałem z niecierpliwością. Czytałem koło pierwszych 30 zeszytów i jestem bardziej niż zadowolony.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline asx76

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 16:50:51 »
@cyber imo najlepszy remender, (ciach)

A nie "Fear Agent", który przywrócił komiksowemu science fiction "jaja"? ;) Taki przynajmniej cel przyświecał autorowi podczas tworzenia serii :P
Przyznam szczerze, iż bardziej sobie ostrzę ząbki na "FA", ale i "Deadly Class" chyba nie wzgardzę :)

Offline asx76

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 16:59:23 »
No ba! A jakie ma pikne rysunki! :)

Offline sad_drone

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #21 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 17:05:44 »
Fear agent jednak odrobinę u mnie niżej, lubię ten komiks ale główny bohater jest dla mnie odrobinę za pretensjonalny (non stop cytowanie jednego filozofa, jakby remender się chwalił swoją pierwszą przeczytaną filozoficzną książką :P) i mimo wszystko momentami fabularnie za bardzo dla mnie chaotycznie, przeskoki czasowe dziury czasoprzestrzenne i alternatywne rzeczywistości to dla mnie trochę za dużo jak na taką ilość zeszytów :D.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline asx76

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #22 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 17:10:37 »
Oj, przepraszam bardzo, ale czemuż to główny gieroj nie może mieć ulubionego filozofa i go cytować, hę? ;) Zawsze to jakiś rys charakterystyczny.


Przeskoki czasowe, dziury czasoprzestrzenne i alternatywne rzeczywistości to esencja science fiction :P



« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Luty 2019, 17:31:01 wysłana przez asx76 »

Offline sad_drone

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #23 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 17:25:35 »
Niby może mieć filozofa którego lubi, ale dla mnie te cytaty kompletnie nie pasowały tonalnie do komiksu i fabularnie do tego co się aktualnie działo. Tak jak pisałem, dla mnie to jest chwalenie się remendera jego ulubionym pisarzem bardziej niż narzędzie budowania fabuły. Ten sam problem miałem zresztą z głębią, autor tam sam we wstępie przyznaje że stworzył pozytywną bohaterkę bo na terapii starał się pracować nad bardziej optymistycznymi poglądami na przyszłość, i w efekcie wyszła papierowa kukiełka która non stop opowiada o swoim pozytywnym nastawieniu i poza tym nie ma żadnych cech charakteru.

Co do esencji sci fi zgoda, mi tylko średnio pasowało jak szybko wszystko sie dzieje w fear agencie, 2/3 zeszyty i już przeskakujemy do następnego wielkiego wow które przemodelowuje całe uniwersum. Tak narzekam na ten komiks ale czytało mi się go bardzo wartko i w sumie poleciłbym go jako sympatyczna rozrywkę każdemu kto sci fi lubi.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Szekak

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #24 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 17:29:37 »
Ja się zastanawiam kiedy dojdzie do sytuacji, że nakład jakiegoś komiksu od NSC się skończy, bo na razie wszystko jest dostępne.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline OokamiG

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 17:45:17 »
Oby jeszcze długo bo po Paper Girls planuje wejść w kolejną serie od Non Stop. Zresztą ciekawe jak u nich wygląda sprawa z ewentualnymi dodrukami, jakiś tytuł już je miał?

Online misiokles

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 18:02:19 »
Ja się zastanawiam kiedy dojdzie do sytuacji, że nakład jakiegoś komiksu od NSC się skończy, bo na razie wszystko jest dostępne.


Wysokość nakładu jest pewnie wymogiem licencjodawcy (baba z Image), który okazał się nie do przeskoczenia przez Taurusa i być może Muchę.

Offline Szekak

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #27 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 18:08:57 »
Ale sa przeciez komiksy od roznych wydawcow, wiec nie wszystkie naklady ustala chytra baba z image.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Moreroms

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #28 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 21:16:41 »
A może robią "ciche dodruki"?

Offline Szekak

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #29 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 22:23:09 »
Też mi się wydaje, że mogą robić ciche dodruki, tak było np. z Torpedo chyba.
Piękno jest w oczach patrzącego.