Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 445601 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline sad_drone

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1380 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 21:50:13 »
Star warsow wprawdzie jeszcze nie czytalem ale ze wspolczesnie wydawanych serii jego vader i dr aphra byly najlepiej ocenianymi wiec nie wiem czy to takie popluczyny. Z tego co przejrzalem to zadna dobra seria gillena w pl nie wyszla, wylaczajac wic div ktore jest specyficzne (przeczytalem pare zeszytow na razie). Daj szanse once and future jak cie koncept interesuje, recze ze gillen potrafi tworzyc fantastyczne fabuly jak ma wolna reke.

W każdym razie na pewno nie jest to eventowy wyrobnik, gillen napisał mase ciepło przyjętych serii (uncanny x-men, phonogram, wic div, die, journey into mystery, young avengers, uber, aktualnie eternals i once and future), to nie jest obecnie c-lister któremu się daje tie iny do napisania, teraz właśnie dostał stery jednego z flagowych x tytułów po odejściu hickmana.
« Ostatnia zmiana: Śr, 26 Styczeń 2022, 21:57:06 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Leyek

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1381 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 21:57:00 »
Szanse dam, bo wrzucone przykładowe strony mi podeszły :) Ale nie napalam się na coś wielkiego (a czasem tak lepiej).
Z tego co opisałeś wcześniej wyszedł jeszcze w kolekcji początek YA. Ale już nie pamiętam czy czytałem czy tylko przekartkowałem, raczej to drugie.

Offline sad_drone

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1382 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 21:59:56 »
Nie dziwię się twojej opinii bo bazując na tym co wyszło w pl obraz tego scenarzysty maluje się słaby. Ale to jest tylko ułamek tego co gość napisał, i złożony z prawie samych niewypałów ;)
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Konrad

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1383 dnia: Pt, 28 Styczeń 2022, 09:35:21 »
W lutym jednak 4 premiery. Oprócz tych 3, o których pisałem na poprzedniej stronie będzie też nowy tom Deadly Class

Szumowina tom 1 - 52,90 zł - 148 stron - 170 × 260 mm - miękka oprawa - 02.02.2022
https://nonstopcomics.com/produkt/szumowina-tom-1-cocainefinger
Raz i na zawsze tom 1 - 52,90 zł - 160 stron - 170 × 260 mm - miękka oprawa - 09.02.2022
https://nonstopcomics.com/produkt/raz-i-na-zawsze-tom-1-krol-nieumarly
Giant Days tom 10  - 48 zł - 112 strony - 170 × 260 mm -  miękka oprawa - 16.02.2022
https://nonstopcomics.com/produkt/giant-days-tom-10-przemysle-to-jeszcze
Deadly Class tom 8 - 49,90 zł - 138 stron - 170 × 260 mm - miękka oprawa - 23.02.2022
https://nonstopcomics.com/produkt/deadly-class-tom-8

Offline Leyek

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1384 dnia: Pt, 28 Styczeń 2022, 13:44:48 »
Nawet u najtańszego na rynku NSC ceny w górę. Kiedyś takie tomiki w miękkiej były lekko ponad 40 zł okładkowo, teraz już okolice i ponad 50 zł. Na szybko sprawdziłem tylko Deadly Class - tom 4 tyle samo stron okładkowo 44 zł.

Offline holcman

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1385 dnia: Pt, 28 Styczeń 2022, 14:15:03 »
Nawet u najtańszego na rynku NSC ceny w górę. Kiedyś takie tomiki w miękkiej były lekko ponad 40 zł okładkowo, teraz już okolice i ponad 50 zł. Na szybko sprawdziłem tylko Deadly Class - tom 4 tyle samo stron okładkowo 44 zł.

Lepiej niestety nie będzie :-(

sum41

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1386 dnia: Pt, 28 Styczeń 2022, 14:25:23 »
Lepiej niestety nie będzie :-(

Moze musimy sie tez domagac aby na jakis czas zmniejszono vat na komiksy jak to bedzie czy juz jest z paliwem i spozywka, a jak ktorys sklep nie obnizy wtedy cen to zgodnie z namowa pewnego wodza trzeba bedzie doniesc do odpowiednich instytucji :D

Offline Szekak

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1387 dnia: Pt, 28 Styczeń 2022, 14:47:42 »
Dokładnie, ceny regulowane na komiksy i ch**.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Konrad

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1388 dnia: So, 29 Styczeń 2022, 01:15:06 »
NSC wyda w tym roku komiks Jours de Sable. O tym, że ktoś kupił prawa zauważył w innym temacie @marcing, a ja tymczasem podpytałem autorkę, o które konkretnie wydawnictwo chodzi.

Wygląda super, temat też wydaje się ciekawy. A gdzie nie spojrzę to widzę wysokie oceny: Bedetheque 4.4/5, Goodreads 4.49/5, a Szymon Holcman ocenił 4/5. Całość to 288 stron.
https://www.bedetheque.com/serie-74665-BD-Jours-de-sable.html
https://www.goodreads.com/book/show/58130153-jours-de-sable

Krótki opis:
The dilemma of a young photographer during the Great Depression in the United States: Should he be an observer of his times or act in order to ease his conscience?
1937, Washington. With the United States plunged into a new economic crisis, John Clark, a young journalist, is hired as a photographer-reporter for the Farm Security Administration’s official journal. His first assignment is to document the catastrophic situation of farmers in the “no man’s land” that straddles Oklahoma and Texas. The region’s been nicknamed the Dust Bowl because of the drought and sandstorms that have plagued it for several years. The people who live there have grown accustomed to poverty and hunger, and they’re leaving the region in droves.
The young photographer’s first days there are harsh. Despite the blazing heat and arid land, John nevertheless remains motivated by the prospect of throwing light on the plight of those living in the Dust Bowl. Through his interactions with the locals, John ends up forming a close friendship with Betty. She helps him become aware of the harsh reality all around him, and drives him to question his own work as a photographer.
An intelligent, nuanced take on a landmark era in the United States.







28 stron do obejrzenia: https://www.bdgest.com/preview-3238-BD-jours-de-sable-recit-complet.html

A przypomnę, że oprócz Jours de Sable wydadzą też Queenie la marraine de Harlem i Nuit couleur larme. I to na pewno nie wszystkie europejskie tytuły planowane na ten rok

Offline Leyek

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1389 dnia: So, 29 Styczeń 2022, 20:37:20 »
Okładki z Raz i na zawsze pierwsza klasa. Poniżej Dan Mora i Jakub Rebelka:





Teraz dopiero skojarzyłem, że Mora to rysownik z nieszczęsnego Klausa Morrisona. Może go nawet polubię, bo w Klausie to był dramat - cukier do kwadratu.

Offline Midar

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1390 dnia: So, 29 Styczeń 2022, 22:18:26 »
Teraz dopiero skojarzyłem, że Mora to rysownik z nieszczęsnego Klausa Morrisona. Może go nawet polubię, bo w Klausie to był dramat - cukier do kwadratu.
Tak to jest z gustami. Ja rysunki w Klausie bardzo lubię.

Offline Konrad

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1391 dnia: Wt, 01 Luty 2022, 16:48:51 »
Pamiętacie Miasto Wyrzutków? Dwa tygodnie temu we Francji premierę miał 3 tom. Z tego co wiem nie jest to kontynuacja, tylko nowa przygoda w tym świecie. Powraca główny bohater Jacques Peuplier, a historia będzie się kręcić wokół Olbrzyma, o którym była krótka wzmianka w 1 tomie. I tym razem jest to one-shot, a nie dyptyk.
NSC pewnie wyda niedługo. Liczę, że jeszcze w tym roku
https://www.bedetheque.com/BD-VilleVermine-Tome-3-Le-tombeau-du-Geant-437627.html





« Ostatnia zmiana: Wt, 01 Luty 2022, 17:22:21 wysłana przez Konrad »

Offline donT

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1392 dnia: Wt, 01 Luty 2022, 16:57:20 »
Juz pare razy mialem 2 tomy tej "serii" w koszyku, ale z roznych wzgledow zawsze wylatywaly. Chyba jednak sie skusze, bo wylada to super.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline holcman

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1393 dnia: Wt, 01 Luty 2022, 17:20:49 »
Juz pare razy mialem 2 tomy tej "serii" w koszyku, ale z roznych wzgledow zawsze wylatywaly. Chyba jednak sie skusze, bo wylada to super.

Bardzo fajna seria.

Offline Leyek

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1394 dnia: Wt, 01 Luty 2022, 17:28:08 »
@donT
Nawet się dłużej nie zastanawiaj. Dla mnie Miasto wyrzutków to ścisła czołówka rzeczy, które wydało u nas dotychczas NSC. Świetne graficznie, ciekawy pomysł na fabułę, a jej dalsze rozwinięcie też wciągające.