Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 444936 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

brvk

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1335 dnia: Śr, 08 Grudzień 2021, 09:34:22 »
Przeczytałem Pacjenta i muszę stwierdzić, że największym problemem tego komiksu jest poprzedni tytuł tego autora. Bo idę o zakład, że to przez jego pryzmat będzie oceniana tegoroczna nowość (sam tak, chcąc, nie chcąc, zrobiłem) i takiego porównania nowe dzieło Le Bouchera nie wytrzyma. A to dobry komiks.

Graficznie dostajemy to samo, co w Dniach..., czyli styl, który mnie osobiście nie porywa - żadnych artystycznych wzlotów i eksperymentów, raczej solidne rzemiosło w wydaniu relacjonującym. Na dodatek sznyt nieco mangowy, za którym nie przepadam.

Fabuła, zbudowana na styku obyczajówki i psychologicznego thrillera, jest, w porównaniu do zeszłorocznego hitu, dość prosta, choć autor próbuje mylić tropy. Zręcznie operując dialogami i długimi sekwencjami cichych kadrów udało się jednak zbudować i rozwinąć dość zagmatwaną psychologię bohaterów. Duża w tym zasługa wątków pobocznych, krótko, ale treściwie nakreślonych. Tematyka jest ciężka, poważna, a Le Boucher ponownie żeni ją z rozrywkową formułą, co z jednej strony daje ożywczy efekt, na tle przeciętnych produkcji komiksowych, z drugiej jednak pozostawia mnie z wrażeniem obcowania z trochę siermiężną, jarmarczną filozofią. Niestety autor, moim zdaniem, zbytnią wiarę pokłada w budowaną na przestrzeni ponad 200 stron relację między dwoma głównymi postaciami, bo ostanie kilkadziesiąt stron, prawdopodobnie mające być jednocześnie kulminacyjnym rozwiązaniem i ostatecznym zagmatwaniem, jest zbyt rozwleczone i nie utrzymuje napięcia, które dotąd narastało. Gdyby nie rozmiękła końcówka, komiks uznałbym za bardzo udany, ale niestety finalne osłabienie emocji pozostawiło mnie z uczuciem rozczarowania i pewnego niedosytu.

Komiks niemniej polecam, choć raczej tym, którym Dni... podobały się z powodów estetycznych lub zapadła im w pamięci atmosfera pierwszego komiksu Le Bochera. Twistu fantastycznego tym razem nie uświadczycie.

Offline Random_Hero

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1336 dnia: Nd, 12 Grudzień 2021, 19:30:21 »
Właśnie skończyłem czytać pacjenta i szczerze komiks jest jak dla mnie taki 6/10. Początek  i potem budowanie relacji pomiędzy dwoma głównymi postaciami było bardzo fajnie prowadzone, ale końcówka niestety zawodzi. Staje się trochę przewidywalna i sprawia wrażenie niekompletnej.

Offline kas1

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1337 dnia: Pn, 13 Grudzień 2021, 09:32:48 »
Brakuje rozwinięcia relacji, szczególnie po tych kilku stronach w których autor nakreślił sferę intymną dziejącą się w wyobraźni lekarki. Zakończenie może być, w zasadzie gdzieś od połowy konsekwentnie zmierzało to w tym kierunku i nie było robienia z niego tajemnicy, większego suspensu. Nie przeszkadza mi też otwarta forma. Nie żałuje czasu spędzonego z tym komiksem. Dobra lektura.

Offline Lipa

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1338 dnia: Wt, 14 Grudzień 2021, 17:09:55 »
Boską komedię już zdążył ktoś przeczytać i coś więcej o niej powiedzieć?

Offline michał81

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1339 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 19:12:57 »
Diuna: Ród Atrydów tom 2 już w styczniu

Offline LukCook

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1340 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 19:25:23 »
Diuna: Ród Atrydów tom 2 już w styczniu


Świetna wiadomość! Pierwszy tom podobał mi się bardziej niż komiksowa adaptacja Diuny. Mam nadzieję, że NSC wyda kolejny cykl z Boom „Whisper of Caladan”. Pierwszy numer w US już 29/12 z rysunkami Jakuba Rebelki.

https://www.boom-studios.com/archives/dune-a-whisper-of-caladan-seas-1-first-look/

Online Konrad

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1341 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 19:25:49 »
Szykuje się też premiera 10 tomu Giant Days


Offline nayroth

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1342 dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 12:51:44 »
Pytanie do posiadaczy "Pacjenta" - też macie na końcu dwie puste kartki? Nie wiem czy to jest celowy zabieg, żeby podkreslić niejednoznaczne(?) zakończenie, czy po prostu trafił mi się niedodrukowany egzemplarz :/ W "Dniach których nie znamy" album był do ostatniej strony album wypełniony grafikami, okładkami, itd , a tu pustka na do widzenia... :/

Spoiler: PokażUkryj
Rozumiem że Pacjent kończy się na obietnicy kolejnego spotkania lekarka-pacjent...?


PS.: po przeczytaniu szukałem w necie o co tak naprawde chodziło w zakończeniu, ale średnio znalazłem :o ;D

Online perek82

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1343 dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 15:18:19 »
Tak dokładnie mam w swoim egzemplarzu
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline parsom

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1344 dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 15:44:13 »
Teraz pytanie - tak ma być, czy wszyscy mają źle...

Offline kenji

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1345 dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 17:11:20 »
Pytanie do posiadaczy "Pacjenta" - też macie na końcu dwie puste kartki? Nie wiem czy to jest celowy zabieg, żeby podkreslić niejednoznaczne(?) zakończenie, czy po prostu trafił mi się niedodrukowany egzemplarz :/ W "Dniach których nie znamy" album był do ostatniej strony album wypełniony grafikami, okładkami, itd , a tu pustka na do widzenia... :/

Spoiler: PokażUkryj
Rozumiem że Pacjent kończy się na obietnicy kolejnego spotkania lekarka-pacjent...?


PS.: po przeczytaniu szukałem w necie o co tak naprawde chodziło w zakończeniu, ale średnio znalazłem :o ;D

Zapewne ani celowy zabieg ani podkreślenie niejednoznaczności (?).
Chodzi o proces produkcyjny. Ilość stron musi być podzielne przez 4 lub 8. Wszystko zależy z ilu składek jest przygotowywany komiks do druku. Dużo zależy od samego formatu książki jak i i z formatu arkusza z którego jest drukowane

Zapewne zostały 2 wolne strony …

Z reguły wykorzystuje się je do napisania stopki redakcyjnej lub czasami na reklamy.

Z tego tez powodu czasami stopki redakcyjne umieszcza się na okładce. Bo nie ma miejsca na ostatnich stronach.

Online Konrad

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1346 dnia: Cz, 23 Grudzień 2021, 15:48:41 »
W styczniu wyjdzie też finałowy 3 tom Mercy


Online Konrad

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1347 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 16:50:40 »
Pierwsza zapowiedź na luty to 1 tom serii Szumowina (The Scumbag) Ricka Remendera
https://imagecomics.com/comics/series/the-scumbag


https://www.instagram.com/p/CYGhTDBIQFZ/

Offline Szekak

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1348 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 21:37:15 »
Sam tytuł wystarczył, żeby mnie skusić. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Leyek

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1349 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 22:15:49 »
Zapowiedź spoko. Ale wziąłby się ktoś wreszcie na poważnie za Black Science.