Autor Wątek: Nieprzeczytane komiksy na waszej półce, które stoją najdłużej  (Przeczytany 6955 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nori

Odp: Nieprzeczytane komiksy na waszej półce, które stoją najdłużej
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 15 Listopad 2023, 05:53:23 »
"Cena wolności" Jerzego Wróblewskiego, album wydany w 1988 roku, więc leży jakieś, bagatela, 35 lat. Wróblewskiego uwielbiam, ale tej pozycji jakoś nigdy nie przeczytałem...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Teli

Odp: Nieprzeczytane komiksy na waszej półce, które stoją najdłużej
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 15 Listopad 2023, 09:27:42 »
Wyznaję zasadę że jak coś leżakuje dłużej niż trzy lata, to najprawdopodobniej kupiłem to pod wpływem jakiegoś głupiego impulsu. Dlatego średnio raz na pół roku robię inwentaryzację i takie rzeczy odkładane na święte nigdy lądują na rynku wtórnym.

Po co robić sobie niepotrzebne wyrzuty sumienia? A kasa zawsze na propsie :)

Ale i żeby być uczciwym są rzeczy nieczytane i niesprzedawalne. Należą do nich rzeczy zdobywane od czasu do czasu na targach w ramach kolekcjonowania wrysów/autografów.
Jednak to i tak nie są komiksy kupowane z przeznaczeniem do czytania więc ciężko raczej nie wpadają w tą kategorię bo mają totalnie inne przeznaczenie.

Offline eyesore

Odp: Nieprzeczytane komiksy na waszej półce, które stoją najdłużej
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 15 Listopad 2023, 09:31:38 »
"Cena wolności" Jerzego Wróblewskiego, album wydany w 1988 roku, więc leży jakieś, bagatela, 35 lat. Wróblewskiego uwielbiam, ale tej pozycji jakoś nigdy nie przeczytałem...
wow  :o

Komplet Baśni z E. to chyba mam najstarsze na półce ale muszę rzucić okiem bo pewnie jeszcze coś się znajdzie starszego (ostatnio pierwsze wydanie Lucyfera w końcu przeczytałem). Ogólnie za dużo mam nieprzeczytanych rzeczy na półkach i teraz stosuję zasadę one in, one out.

Offline Popiel

Odp: Nieprzeczytane komiksy na waszej półce, które stoją najdłużej
« Odpowiedź #18 dnia: Śr, 15 Listopad 2023, 09:37:57 »

Jednak to i tak nie są komiksy kupowane z przeznaczeniem do czytania więc ciężko raczej nie wpadają w tą kategorię bo mają totalnie inne przeznaczenie.

O kurde. Zupełnie serio pytam - jakie jest inne przeznaczenie komiksów niż ich czytanie?

Offline HugoL3

Odp: Nieprzeczytane komiksy na waszej półce, które stoją najdłużej
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 15 Listopad 2023, 09:46:51 »
U mnie pewnie to będą Spider-manowe TM Semici. Zbierałem to co akurat wpadało do pobliskich antykwariatów - pierwsze 3 roczniki zebrałem chronologicznie, więc je przeczytałem, ale później już miałem luki w zbiorach więc nie zasiadałem do lektury. Całość skompletowałem 3-4 lata temu i nigdy nie nadrobiłem lektury, bo przeszedłem do czytania Spidera od Egmontu/Muchy.

Offline Moreroms

Odp: Nieprzeczytane komiksy na waszej półce, które stoją najdłużej
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 15 Listopad 2023, 09:50:06 »
O kurde. Zupełnie serio pytam - jakie jest inne przeznaczenie komiksów niż ich czytanie?
Z kontekstu wyżej wynika, że kupione w celach zdobycia autografów/wrysów

Offline Sędzia

Odp: Nieprzeczytane komiksy na waszej półce, które stoją najdłużej
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 15 Listopad 2023, 09:59:23 »
O kurde. Zupełnie serio pytam - jakie jest inne przeznaczenie komiksów niż ich czytanie?

Np. zbieranie określonych serii w stanie mint, bez odfoliowania.

Offline Teli

Odp: Nieprzeczytane komiksy na waszej półce, które stoją najdłużej
« Odpowiedź #22 dnia: Śr, 15 Listopad 2023, 10:10:19 »
O kurde. Zupełnie serio pytam - jakie jest inne przeznaczenie komiksów niż ich czytanie?

Czasami mam tak że bardziej niż na komiksie zależy mi na spotkaniu z artystą (mówię o rysowniku nie scenarzyście), którego styl bardzo mi się podoba.
Sam komiks to w 95% przypadków składowa działań kilku różnych osób: pisarza, rysownika, kolorysty oraz całej post produkcji. Choć owszem zdarzają się wyjątki, gdzie za całość odpowiedzialny jest jeden artysta (jednak nie o tym mówię). Także mogę kupić komiks dla jednego składnika jakim jest rysunek i chęć zdobycia autografu jego twórcy totalnie przy tym odpuszczając warstwę scenariusza.
Ktoś powie: po co kupować komiks można iść z kartką. Owszem, ale czasem się nie da. Poza tym jestem osobą do cna "regulaminową" i nie mam ochoty przegadywać się z obsługą stref autografów więc jak gdzieś stoi, że wrys tylko w komiksie z kartką nie lecę. Wiem, że są osoby, które mają takie punkty regulaminu w nosie no, ale ja do nich nie należę.

Przykłady:
Chciałem mieć wrys Marazano, ale scenariusz Dorisona w "Syndromie Abla" był dla mnie niestrawny. "Batman: Świat" przeczytałem może dwie opowieści z tej antologii i sobie leży jednak autografy TK i śp. Kima cudownie w nim wyglądają. Śp. Koeniguer no nie lubię tej tematyki, ale ilustracje rewelacja, a i wrys ładny. Thorgalowe cegły Libertago które dawno temu powinienem sprzedać, bo nieporęczne i mam Egmonty. Ale te wrysy to historia czterech emefek. Można mnożyć.

W przypadku takich "wrysowych" albumów komiks przestaje być dla mnie tylko nośnikiem fabularnym lub artystycznym. Staje się pamiątką, nośnikiem opowieści lub anegdoty, czymś unikalnym i osobistym. Ciężko mi to wytłumaczyć... odsyłam do moich ścian tekstów w temacie mojej kolekcji, gdzie chyba najlepiej widać ten emocjonalny stosunek do tematu.

Offline Popiel

Odp: Nieprzeczytane komiksy na waszej półce, które stoją najdłużej
« Odpowiedź #23 dnia: Śr, 15 Listopad 2023, 10:18:22 »
Zupełnie takiego podejścia nie rozumiem i w związku z tym bardzo szanuję :)

Offline Koalar

Odp: Nieprzeczytane komiksy na waszej półce, które stoją najdłużej
« Odpowiedź #24 dnia: Śr, 15 Listopad 2023, 10:28:16 »
Ja lubię przeczytać od razu całość serii (nie lubię od nowa czytać X tomów, których nie pamiętam, żeby zrozumieć tom X + 1). Dlatego ileś serii sobie kupuję, a przeczytam, jak wyjdzie całość. Nie wiem, co jest najstarsze, chyba Thorgale, które skończyłem czytać na tomie Statek-Miecz, więc kolejny tom czeka od 2013 r. Planowałem przeczytać te Thorgale, jak pokończą się te serie poboczne, ale coś mi się nie chcę, jak czytam opinie o tych komiksach. Pewnie zrobię sobie powtórkę od początku i jak te nowe tomy będą słabowały, to może się pożegnam z naszym kochanym wikingiem.

Parę serii sprzedałem, bo nie widziałem szans na dokończenie (typu Orły Rzymu), parę sobie czeka na zakończenie (np. Saga), a coś tam sobie czeka na ochotę do czytania (Batman od Nowego DC).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Takesh

Odp: Nieprzeczytane komiksy na waszej półce, które stoją najdłużej
« Odpowiedź #25 dnia: Śr, 15 Listopad 2023, 10:35:19 »
U mnie najdłużej leżą różne serie. Kiedyś czytałem wszystko na bieżąco, ale gdy dana seria ukazuje się przez kilka lat, to zacząłem odpuszczać czytanie i czekam na ostatni album. Prosta przyczyna. Człowiek stary, to już nie pamięta wszystkich wątków sprzed kilku lat.

Plus mam trochę zaległych pojedynczych albumów. Tutaj powód też dość prosty. Budowałem dom, plus półroczna deladacja i inne części życia. Teraz stopniowo nadrabiam zaległości, ale i wracam do dawno temu przeczytanych już tytułów. Obecnie jestem w połowie albumów z Cyganem. Po ponad 20 latach od ostatniego czytania czuję, jakbym miał zupełnie nowy komiks w ręku. A najbardziej pamiętałem z całej serii... kibiców. Wtedy uśmiałem się po pachy. Teraz właśnie ten album przede mną. Zobaczymy jak będzie Teraz odebrany.

Offline Zwirek

Odp: Nieprzeczytane komiksy na waszej półce, które stoją najdłużej
« Odpowiedź #26 dnia: Śr, 15 Listopad 2023, 10:36:24 »
Przejrzałem jeszcze raz swoje niewielkie zbiory i najdłużej u mnie leżakują 2 komiksy Batman Sędzia Dredd Uśmiech Śmierci 1 i 2 część od Egmontu z 1999 roku, czyli to będzie już 24 lata. Kupiłem je w celach kolekcjonerskich, kiedy o Dredzie nic nie wiedziałem, ale pomyślałem, że rysunki fajne to zapakuje w folie i kiedyś sprzedam. Historię już znam, bo czytałem i posiadam w innym wydaniu, kupione w sumie kilka lat temu, ale te stare wydania nieczytane. Powiem wam jednak, że miękkie okładki przenoszone wielokrotnie niszczeją nawet w folii ;D no i wartość kolekcjonerska jest jednak żadna, więc trzymam je chyba tylko z sentymentu. Z tej serii wydawniczej mam też Slainy.

Offline perek82

Odp: Nieprzeczytane komiksy na waszej półce, które stoją najdłużej
« Odpowiedź #27 dnia: Śr, 15 Listopad 2023, 11:04:49 »
Mam kilka krótkich komiksów kupionych w październiku:) Zamierzam przeczytać w weekend.
Plus 2 serie, które chcę przeczytać ciągiem (Skorpion i Pewnego razu we Francji) i jeszcze sobie czekają na zakończenie.
Więc czytam na bieżąco.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Zwirek

Odp: Nieprzeczytane komiksy na waszej półce, które stoją najdłużej
« Odpowiedź #28 dnia: Śr, 15 Listopad 2023, 12:00:48 »
@perek82 zazdro, a powiedz czy pozbywasz się na bieżąco komiksów które Ci nie podejdą?

Offline perek82

Odp: Nieprzeczytane komiksy na waszej półce, które stoją najdłużej
« Odpowiedź #29 dnia: Śr, 15 Listopad 2023, 12:06:47 »
Tak, półki z gumy nie są. Coś, co ewidentnie nie podeszło to leci bardzo szybko. Część, co nawet się spodobała, ale wiem, że już do tego nie wrócę, to też sprzedaję.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/