Autor Wątek: Niepopularne opinie komiksowe  (Przeczytany 43615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #90 dnia: Cz, 23 Marzec 2023, 16:28:05 »
Oczywiście, lepsze "wynurzenia" z jakąś dodatkową treścią, niż to generowanie spamu, które właśnie odstawiacie.
Cytuj
Poziom ostrzeżenia:51% (Użytkownik jest obserwowany)
zdecydowanie godna uwagi ta treść

Offline turucorp

Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #91 dnia: Cz, 23 Marzec 2023, 16:33:23 »
zdecydowanie godna uwagi ta treść

Dla ciebie, jak widać, zdecydowanie niegodna. Rozumiem, że masz wywalone na komiksy, o których wspominam i szukasz jedynie okazji do zadymy?

Offline Castiglione

Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #92 dnia: Cz, 23 Marzec 2023, 18:10:46 »
szukasz jedynie okazji do zadymy?
Zastanowiłbym się czy ja.

Offline Nephilim

Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #93 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 10:39:01 »
Nawet Strażnicy czy Zabójczy żart nie wchodzą? A próbowałeś Toma Stronga lub Top 10?
Nawet. Jejku, czytałem ten Żart jakiś czas temu, po latach i to jest tak totalnie komiks o niczym, że słów brak ;( Jdynie grafika świetna. Ale jak napisałem, "From Hell" rewelacja, tak samo jak Dżentelmeni tom 1 i 2 :)

Offline death_bird

Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #94 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 11:22:56 »
Przyznam szczerze, że również nie rozumiem fenomenu Strażników.
Podchodzę do tego tytułu trochę jak do "Rodzina Soprano" - tzn. obiektywnie to bardzo dobry serial jest, ale emocji nie budzi u mnie żadnych. I tak samo mam ze Strażnikami.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ukaszm84

  • Gość
Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #95 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 11:26:37 »
Nawet. Jejku, czytałem ten Żart jakiś czas temu, po latach i to jest tak totalnie komiks o niczym, że słów brak ;(

Ja rozumiem, że killing joke może się nie podobać, nudzić, cokolwiek, to jest wtedy opinia. Ale mówienie, że jest o niczym, raczej świadczy o niezrozumieniu o czym on jest i to nie jest opinia wtedy, tylko zaprzeczanie faktom.

Offline HugoL3

Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #96 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 12:21:36 »
Przyznam szczerze, że również nie rozumiem fenomenu Strażników.
Podchodzę do tego tytułu trochę jak do "Rodzina Soprano" - tzn. obiektywnie to bardzo dobry serial jest, ale emocji nie budzi u mnie żadnych. I tak samo mam ze Strażnikami.

A co musiałoby się zdarzyć, żeby zaczęło budzić emocje?
W moim przypadku podobało mi się w Strażnikach postawienie na odważniejszą historię, z motywem SH, i sprawne poprowadzenie jej do samego końca.
Rodzina Soprano - świetny balans między poważną historią a humorem, rewelacyjny casting, gra aktorska.
W przypadku obu pozycji nie dostrzegam minusów. Ale rozumiem, że może coś nie wzbudzać Twoich emocji jeśli np tematyka SH albo gangsterki z USA nie wzrusza Cię albo zwyczajnie nie interesuje na tyle, aby się czymś takim ekscytować. Ale warto chyba podkreślić czego Twoim zdaniem brakuje, aby to było coś godnego zapamiętania i polecenia.

na pewno wielu z was się bardzo spodoba i nie będzie problemów z narodowością:

Jak na razie to Ty jedyny zwracasz na to uwagę, nikt inny nie odnosił się do narodowości autorów.
« Ostatnia zmiana: Pt, 24 Marzec 2023, 12:23:49 wysłana przez HugoL3 »

Offline turucorp

Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #97 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 13:02:08 »
Jak na razie to Ty jedyny zwracasz na to uwagę, nikt inny nie odnosił się do narodowości autorów.
Nie, no oczywiście, ja mam paranoję, a słowo „Polacy” nie odnosi się do żadnej narodowości.

Polacy nie umieją rysować

Polacy nie umieją pisać scenariuszy


Offline HugoL3

Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #98 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 13:04:39 »
Koledzy przeczytali i im się nie podobało, wyrobili sobie opinię. Ale nie widzę tutaj jakiegoś rasizmu na zasadzie, że nie sięgamy po polskie bo tak. Masz tu pole do dyskusji, żeby dowiedzieć się co zdaniem kolegów nie zagrało w warsztacie polskich artystów, z którymi się spotkali.

Nie wiem tylko, czy właściwe było rozciągniecie ich opinii na wszystkich rodaków. Pytanie z iloma komiksami mieli w takim razie do czynienia.
« Ostatnia zmiana: Pt, 24 Marzec 2023, 13:06:37 wysłana przez HugoL3 »

Offline death_bird

Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #99 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 13:17:40 »
A co musiałoby się zdarzyć, żeby zaczęło budzić emocje?

Ciężko jest mi odpowiedzieć na to pytanie. Dla zestawienia, taki pierwszy tom "Promethea" był dla mnie zdecydowanie bardziej emocjonalny i gdyby nie upchanie tam pasujących niczym pięść do nosa Pięciu Klawych Kolesi to byłby to komiks 10/10. Czytając Strażników nie odczuwałem niczego. Ani sympatii do którejkolwiek postaci ani ekscytacji fabułą (inna sprawa, że wcześniej widziałem film toteż z grubsza wiedziałem czego się spodziewać).
Dla mnie "Strażnicy" to taki komiks, który "bardziej rozumiem niż lubię".

Rodzina Soprano - świetny balans między poważną historią a humorem

Nie bardzo zauważyłem. Poza odcinkiem z ruskim komandosem w lesie to humoru żywcem nie pamiętam.

Ale rozumiem, że może coś nie wzbudzać Twoich emocji jeśli np tematyka SH albo gangsterki z USA nie wzrusza Cię albo zwyczajnie nie interesuje na tyle, aby się czymś takim ekscytować.

Akurat tematy gangsterskie lubię i dlatego obejrzałem całość. Natomiast "The Sopranos" wydaje mi się być bardziej telenowelą w wydaniu gangsterskim.
 
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline laf

Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #100 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 13:27:15 »
Ciekawy topik, więc i ja dorzucę swoje trzy grosze.

Bardzo podoba mi się run Kinga w Batmanie, oj bardzo  :D
Jestem właśnie po 9. tomie, który de facto był nieco słabszy, ale to z powodu pojedynczych historyjek - zapychaczy z Annuala. Ogólnie snuta przez Kinga opowieść już od pierwszego tomu wciągnęła mnie niezmiernie, a wisienką na torcie były tomy 4-6. Wszystko toczy się w niespiesznym tonie, pogłębiające się uczucie pomiędzy Kotką i Gackiem zostało rozpisane niezwykle klimatycznie, a ich ostateczne rozstanie jest wiarygodne umotywowane. Choć i tak w dalszej części dowiadujemy się, że maczał w tym palce ktoś jeszcze. Nie mogę doczekać się jaką intrygę snuje
Spoiler: PokażUkryj
Bane
i skąd nagle wziął się
Spoiler: PokażUkryj
flashpointowy Batman

Naprawdę rewelacja, zresztą jak pozostałe dzieła Kinga, które czytałem: Mister Miracle, Omega Men, Vision i Szeryf Babilonu. W kolejce czekają Rorschach i Kryzys bohaterów, a także każdy inny komiks Kinga jaki ukaże się na naszym rynku  :)

Offline turucorp

Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #101 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 13:29:37 »
Koledzy przeczytali i im się nie podobało, wyrobili sobie opinię. Ale nie widzę tutaj jakiegoś rasizmu na zasadzie, że nie sięgamy po polskie bo tak.

Chyba musimy coś wyjaśnić, bo na razie mam nieustające wrażenie, że jestem na forum, na którym część użytkowników posługuje się nieprzetłumaczalnym dialektem z wysp Fidżi.
Poprosiłem autorów owych „nierasistowskich” opinii o wyjaśnienie, jak oni rozpoznają Polaków. Jedyną odpowiedzią była opinia zupełnie przypadkowego forumowicza, że on to robi na podst. działu w sklepie Gildia.
I tyle, dwie głupie wrzuty odnoszące się do narodowości, co kompletnie nie ma nic wspólnego z robieniem komiksów i dziesiątki wpisów broniących tej absurdalnej, „nierasistowskiej” akcji. Zero argumentów, zero przykładów jak to niby narodowość wpływa na jakość robienia komiksów, zero czegokolwiek.
Za to tekst, że polscy czytelnicy są poj…ni, o to ja już przegiąłem? Bo to przecież obraza i rasizm?
JPDL.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #102 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 13:34:45 »
To jest niestety powszechne i ja też cały czas nie mogę tego zrozumieć. Ktoś mówi, że nie lubi polskich (komiksów, filmów, książek, cokolwiek), ktoś inny, że japońskich, ktoś inny europejskich albo amerykańskich. Tak jakby polskie albo japońskie to był gatunek, którego się nie lubi. Ale już przestałem o to dopytywać.

Offline Leyek

Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #103 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 13:37:52 »
To jest niestety powszechne i ja też cały czas nie mogę tego zrozumieć. Ktoś mówi, że nie lubi polskich (komiksów, filmów, książek, cokolwiek), ktoś inny, że japońskich, ktoś inny europejskich albo amerykańskich. Tak jakby polskie albo japońskie to był gatunek, którego się nie lubi. Ale już przestałem o to dopytywać.

No akurat nielubienie japońskich najłatwiej obronić (i jest to odrębny gatunek :) ). Choć to tylko w kwestii komiksów, w innych mediach potrafią być elastyczni i nowocześni, a w grach wręcz wyznaczać trendy.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #104 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 13:43:29 »
No akurat nielubienie japońskich najłatwiej obronić (i jest to odrębny gatunek :) ). Choć to tylko w kwestii komiksów, w innych mediach potrafią być elastyczni i nowocześni, a w grach wręcz wyznaczać trendy.

Jak już się przy tym upierasz, to bardziej precyzyjne będzie określenie, że jest do odrębna estetyka (też tylko w pewnym stopniu, ale powiedzmy) niż odrębny gatunek :P