Autor Wątek: Niepopularne opinie komiksowe  (Przeczytany 43618 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 14:58:18 »

"Sandmana" zabili kiepscy rysownicy. 

.... i jednak przegadany scenariusz.

Ale łapki nie daję, bo Incal super ;)

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #31 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 15:12:25 »
Komiksy o Transformerach i G. I. Joe są lepsze od zdecydowanej większości Batmanów i Spider-manów.

Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #32 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 16:03:15 »
Ten temat powinien zmienić nazwę na "czym podxxxwić człowieka z forum", część tych opinii jest dosyć oczywista, większość nie jest niepopularna, tylko polaryzuje czytelników, część się zgodzi, część nie. Ale to i ja dorzucę w ten deseń:

1. Polacy nie umieją rysować
2. Jeff Lemire nie potrafi pisać scenariuszy
3. Ed Brubaker to wyrobnik

Offline Brvk

Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 16:39:00 »


1. Polacy nie umieją rysować


Oj, zaraz będzie...

Offline donT

Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #34 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 17:06:46 »
Ten temat zmierza w jakims dziwnym kierunku, cos w stylu - kto wywola wiekszy szok u kolegow z forum.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline xetras

  • Wiadomości: 207
  • Polubień: 108
  • Apriori z zasady jak hiperboliczny z niczego świat
    • Zobacz profil
Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #35 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 18:30:15 »
Na szczęście mieliśmy też kilku oryginalnych, pokroju Skarżyńskiego, Chmielewskiego czy Sawki.
Dodałbym jako oryginalnych od narracji obrazkowej: Lengrena, Butenkę, panią Wójcik, Lutczyna, aha... Czeczota i Mleczkę.
Koniecznie.
Paru jeszcze grafików by się znalazło (czy Stanny to komiksiarz? Formalnie niby tak)
I...
Krzyżacy (1960) tak komiksowe w kostiumach wg Lecha Zahorskiego, że aż bolą oczy i mi ten ból ócz nigdy nie przejdzie. Tego się nie da odzobaczyć.
"Dziaberlak zgłowion? Strupion? Padł?
Pójdź w me ramiona, boś ty chwat!
O, świętny dzień! Hurra! Hip hip!
Tralala bum cyk cyk!" (Jolanta Kozak, tł. "Jabberwocky")
Źródło:https://home.agh.edu.pl/~szymon/jabberwocky.shtml

Offline Koalar

Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #36 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 18:47:05 »
1. Polacy nie umieją rysować
2. Jeff Lemire nie potrafi pisać scenariuszy

Prędzej bym dał:
1. Polacy nie umieją pisać scenariuszy
2. Jeff Lemire nie potrafi rysować
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline turucorp

Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #37 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 20:14:26 »
Polacy nie potrafią czytać komiksów.  8)
Wielu polskich czytelników komiksów kieruje się kluczem narodowościowym, otwarcie dyskryminując i wykluczając komiksy realizowane współcześnie przez polskich twórców.  :)

Offline Bazyliszek

Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #38 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 20:22:43 »
@UP
Tak

Grant Morrison to najgorszy scenarzysta komiksowy wszechczasów. Nie rozumie czym jest medium komiksowe i nie potrafi opowiadać obrazem. W jego twórczości nie ma żadnej płynności narracji a jego scenariusze to bełkot.

Na pewno zgodzę się w przypadku jego Green Lanterna którego dał nam Egmont. Zwłaszcza tom 4 - Ultrawojna, to już był taki bełkot, ze dałem sobie spokój.

Ale jego początek w JLA z Hiperklanem zły nie był.

Nigdy nie rozumiałem zachwytów nad:
Szninkiel - miałem różne wydania, każde czytałem i ok, nie odrzuca, ale zupełnie do mnie nie przemawia; nie mam też żadnego sentymentu do tego tytułu, bo przeczytałem jak byłem po 30-tce

Nie wiem czemu tak szkalujesz. Mnie Szninkiel niezmiennie bawi i wzrusza. Ale fakt - czytałem pierwszy raz jako nastolatek jak Egmont wydał kolorowe wydanie w trzech tomikach.

I jeszcze jedna rzecz. Jednocześnie dla mnie bardzo zabawna i żenująca: Jak TK mówi na festiwalowym spotkaniu, że część SH zostawia na koniec, żeby sala nie opustoszała, a później na zapowiedź, że zostanie wydany Batman czy inny Spiderman słychać wrzawę niczym po golu w finale mistrzostw świata. Zazdroszczę pasji (nie tej konkretnie, tylko w ogóle).

To jest u niego najgorsze. Egmont zarabia na superhero juz dekadę a mimo to TK wciąż ma podejście sprzed 2012 roku. Niby wie, że komiksy dziecięce i europejskie mało kogo obchodzą, ale ciągle je promuje na siłę. Wpycha nam je do gardła aby nas oświecić i ukulturalnić. Jednocześnie sztucznie sobie nabija salę żeby się potem chwalić jak to ludzie słuchają wiadomości o jakimś Tupciu i Chrupciu. Ja bym właśnie chciał zobaczyć jakie byłoby zainteresowanie gdyby DC i Marvel poleciały na początku. Wreszcie byłby czas na pytania, a nie że mamy godzinę (jak rok temu na WTK) i na dyskusje zostaje 5 minut bo wcześniej traciliśmy czas.
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Marzec 2023, 20:39:07 wysłana przez Bazyliszek »

Offline czarek

Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #39 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 20:35:35 »
Pojawienie się Marvel Orgins z Hahette i Punktów zwrotnych z Egmontu pozbawiło przeciwników kolekcji argumentu, że kolekcje są gorsze, bo nie kompletne i wyrywkowe. ;)

Offline LukCook

Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #40 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 20:39:24 »
Pojawienie się Marvel Orgins z Hahette i Punktów zwrotnych z Egmontu pozbawiło przeciwników kolekcji argumentu, że kolekcje są gorsze, bo nie kompletne i wyrywkowe. ;)

Akurat punkty zwrotne są niekompletne i wyrywkowe.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #41 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 20:40:24 »
Akurat punkty zwrotne są niekompletne i wyrywkowe.

No taki był sens tej wypowiedzi, że w powszechnym mniemaniu to kolekcje są wyrywkowe a tutaj kolekcja jest kompletna a Egmont wyrywkowy.

Offline czarek

Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #42 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 20:41:42 »
No taki był sens tej wypowiedzi, że w powszechnym mniemaniu to kolekcje są wyrywkowe a tutaj kolekcja jest kompletna a Egmont wyrywkowy.

Dokładnie o to mi chodziło.

Offline xanar

Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #43 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 22:09:14 »
Nic nie pozbawiło, wyjątek potwierdza regułę.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Komediant

Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« Odpowiedź #44 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 22:41:51 »
Grant Morrison (...) nie potrafi opowiadać obrazem.

Wystarczy kilka pierwszych stron z WE3 i teza leci do kosza.

2. Jeff Lemire nie potrafi pisać scenariuszy

Pisać potrafi, czy ciekawych to już inna sprawa.
Ja już nawet na Hrabstwie Essex przysypiałem. Ale się nie poddaje i od czasu do czasu coś próbuje, może kiedyś trafie na ciekawy.


3. Ed Brubaker to wyrobnik
Ale sprawny.