Autor Wątek: Nieme komiksy  (Przeczytany 6064 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Nieme komiksy
« Odpowiedź #15 dnia: So, 27 Luty 2021, 20:59:59 »
Wiktor i Wisznu niedostępne? Przyszły do mnie tydzień temu z Gildii. :) O właśnie, przecież jest niemy.

Offline marcing

Odp: Nieme komiksy
« Odpowiedź #16 dnia: So, 27 Luty 2021, 21:00:41 »
"Bajabongo" i "Mr Silence" Marka Turka

Offline turucorp

Odp: Nieme komiksy
« Odpowiedź #17 dnia: So, 27 Luty 2021, 21:25:48 »
"Mr Silence" Marka Turka
Niestety jest dostępny tylko w formacie cyfrowym.

Offline kierpic

Odp: Nieme komiksy
« Odpowiedź #18 dnia: So, 27 Luty 2021, 21:54:40 »
Bardzo ciekawy temat.
Zgaduję:
Lis pospolity ;)

Offline KzT

Odp: Nieme komiksy
« Odpowiedź #19 dnia: So, 27 Luty 2021, 22:15:26 »
Hedra (Jesse Lonergan)
https://imagecomics.com/comics/releases/hedra-one-shot

Jak kuzyn lubi rzeczy 'artystyczne' i przy okazji niszowe, to można zerknąć na ziny Oficyny Peryferie, np.
Chemia z Niemiec (Gosia Kulik)
https://oficynaperyferie.com/chemia-z-niemiec

Offline Koalar

Odp: Nieme komiksy
« Odpowiedź #20 dnia: So, 27 Luty 2021, 23:28:55 »
Nicolas Presl tworzy ciekawe komiksy nieme, na Gildii ten pakiet jest w ekstra cenie (a ten też w bardzo dobrej). Jak Ott to "Nowożeńcy", "R.I.P." też spoko (tych niedostępnych komiksów z KG nie czytałem). Sympatyczny (tylko i aż) jest "Kong the King". "Chwila jak płomień" i "Bez końca" fajne i polskie (więc kuzyn może nie mieć). Jest jeszcze Baboon!, ale nie czytałem (wygląda sympatycznie).
Z niedostępnych:
- Pinokio;
- Louis na plaży.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline tB

Odp: Nieme komiksy
« Odpowiedź #21 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 06:00:48 »
Wydaje mi się, że ktoś pisał, że nowy komiks od Scream - „Love” - jest niemy.

Offline Netzach

Odp: Nieme komiksy
« Odpowiedź #22 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 06:55:03 »
Warto też zobaczyć Numer 73304-23-4153-6-96-8 oraz R.I.P. - Best of 1985-2004 Thomasa Otta  (Kultura Gniewu).
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Luty 2021, 06:58:04 wysłana przez Netzach »

Offline Death

Odp: Nieme komiksy
« Odpowiedź #23 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 07:48:13 »
Pamiętam, że pierwszym niemym komiksem jaki czytałem był G.I.Joe. Już nie pamiętam tych postaci, ale ten czarny lub biały ninja gdzieś chyba leciał lotnią (do jakiegoś zamku/fortecy?) i tam go nakrył ten drugi (czyli też czarny lub biały). Przez jakiś czas byłem przekonany, że to jakiś błąd w druku, że nie ma dymków. :D

Co do niemych komiksów KG z tamtych lat, to on właśnie ma Pinokia, Bez komentarza, Louisa na plaży i trochę innych. Co jakiś czas przylatuje do Polski i zawsze sobie coś fajnego kupi. Głównie faktycznie w tego rodzaju albumach przoduje Kultura Gniewu.
Wyślę mu komiks Otta. O dziwo jego dzieł chyba nie ma. Ale temat założyłem tak ogólnie na nieme komiksy, to zapytanie o prezent to tylko dodatek. :)

A nie jest czasem niemy ten komiks od Timofa, którego historię napisał Jim Henson? Piaskowa opowieść. U mnie jest na samym dole dzieł Jima Hensona, wszystkie jego inne stawiam sporo wyżej.

Online wilk

Odp: Nieme komiksy
« Odpowiedź #24 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 08:26:44 »
Komiksy nieme to chyba mój ulubiony gatunek komiksów. Pierwsze co mi przychodzi na myśl, gdy o nich myślę, to nieśmiertelny Arzach Moebiusa, genialne komiksy Otta, jak sądzę większość prac Marka Turka, kilka komiksów Andreasa też by się pewnie znalazło np. trzynasty tom Koziorożca w polskim wydaniu (ten bez tytułu) albo chociaż ostatnio wydana jedna z opowieści w Raffingtonie Evencie. Można nawet podciągnąć pod tę kategorię np. "Dwa dni" Mateusza Skutnika. Są tam odgłosy, znaki zapytania, wykrzykniki, nawet dymki z samymi kropkami, ale słów sie tam nie uświadczy.

Offline kierpic

Odp: Nieme komiksy
« Odpowiedź #25 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 08:57:59 »
Jest jeszcze seria "Jaś Ciekawski".
W "Oczach kota" naliczyłem 12 zdań.

Offline Death

Odp: Nieme komiksy
« Odpowiedź #26 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 09:00:30 »
Oczywiście, że znaki interpunkcyjne podchodzą pod nieme komiksy. Tak samo rysuneczki w dymkach w albumie Niedźwiedź, kot i królik.

A jak genialne wykorzystano motyw niemego komiksu w najlepszym albumie poprzedniego roku! Chodzi oczywiście o fantastyczną Indyjską włóczęgę. Jest kilkanaście stron bez słów, a w dalszej części historii te plansze wracają, ale już z dymkami i rozwaliło mi to mózg na atomy.

Online Damballa

Odp: Nieme komiksy
« Odpowiedź #27 dnia: Cz, 17 Luty 2022, 01:09:02 »
Trochę w ostatnim czasie szukam komiksów niemych i trafiłem też na taki tytuł - Van Helsings Night off - całkiem zabawny zbiorek


Offline holcman

Odp: Nieme komiksy
« Odpowiedź #29 dnia: Cz, 17 Luty 2022, 09:05:52 »
Ja od siebie dorzuce A Sea Of Love - Lupano

Bardzo fajna rzecz.