Autor Wątek: Nasza Księgarnia  (Przeczytany 20625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 09:49:05 »
Jak dla mnie, to mistrzostwo świata :)

No na naszym rynku na pewno.

Na mangowym znajdzie się jakiś Naruto, czy inny Dragon Ball, ale to też trochę inny rynek, inne nakłady itp.

Obecnie Egmont wydaje Kaczogród Barksa i to też jest ogromny projekt, a jeśli wydadzą kolekcję w całości, utrzymując podobne tempo wydawania co teraz, to w jakieś 6-7 lat to ogarną. No i Ongrys z Kompletnymi Aktami Dredda - tu pewnie szanse na całość są iluzoryczne, bo seria w UK wciąż wychodzi i wychodzić będzie długo. Ale jeśli Ongrys będzie ciągle Dredda wydawał, w tempie 2-3 tomów na rok, to za te 10 lat sporo się tego uzbiera. I pewnie też będzie narzekanie, że tego czy tamtego tomu brakuje.

Myślę, że Dick Tracy niestety nie wpisuje się w profil wydawnictwa.

Masz rację, trochę się rozmarzyłem.  ;D

Sam jednak należę do szczęśliwców, którzy zbierają dzieło Schulza od pierwszego tomu, od pierwszego dnia premiery na rynku polskim.

Ja też!
« Ostatnia zmiana: Śr, 04 Grudzień 2019, 09:50:48 wysłana przez ramirez82 »

Offline jotkwadrat

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #31 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 10:34:18 »
A ja, jako prawdziwy kolekcjoner, mam tylko z jeden problem z Fistaszkami - że nie zmieszczą mi się na jednej półce.

Ja mam w meblościance półkę, w której zarówno wysokość jak i szerokość jest idealnie dopasowana do tych 25 tomów. To musi być przeznaczenie  ;D

Offline radef

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #32 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 10:39:25 »
Ja mam w meblościance półkę, w której zarówno wysokość jak i szerokość jest idealnie dopasowana do tych 25 tomów. To musi być przeznaczenie  ;D
A co jeżeli NK wyda, tak samo jak w USA, 26. tom?
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline jotkwadrat

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 10:50:19 »
A co jeżeli NK wyda, tak samo jak w USA, 26. tom?
O, a co w nim jest?
Mafaldy też nie wcisnę już na tę półkę.

Offline radef

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #34 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 10:51:52 »
O, a co w nim jest?
"A 26th and final volume was announced in 2016 which includes hundreds of miscellaneous sketches, designs, short stories, and covers drawn by Schulz. "
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline starcek

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #35 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 11:46:29 »
Nie robiłbym sobie nadziei na wznowienie. A już tym bardziej w takim "normalniejszym" formacie - musieliby sami z tym kombinować, tylko po co? Żeby łatwiej było ułożyć obok innych komiksów?

Mogliby po Mafaldzie, wziąć się za Dicka Trecy z IDW 8)

https://www.idwpublishing.com/product-category/library-of-american-comics/library-of-american-comics-chester-goulds-dick-tracy/

Albo jeszcze lepiej (!), komplet Spirita Eisnera:

https://www.goodreads.com/series/66464-the-spirit-archives

Niech machną tego Tarzana - tylko 4 tomy a lektura przednia, choć fakt, że z z lekkim smrodkiem dydaktycznym:

https://www.idwpublishing.com/product/tarzan-the-complete-russ-manning-newspaper-strips-vol-1-1967-1969/
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline asx76

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #36 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 12:02:00 »
Jeśli Fistaszki sprzedawałyby się na pniu to wydawca raczej zdecydowałby się na dodruk, ale widać po promocjach na jego stronie, że wyprzedają starsze tomu z rabatem 40%.

Z tą subtelną różnicą, że uszkodzone egzemplarze :P

Bender

  • Gość
Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #37 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 12:08:56 »
A co jeżeli NK wyda, tak samo jak w USA, 26. tom?

Raczej wątpię. Jak pisałem do FB dawno temu czy będzie, to napisali, że głównie robią to z powodu wielkiej ilości zapytań jak będzie wyglądał ostatni slipcase (bo byłaby dziura lub musiałby być mniejszy). I było czuć, ze to filler taki ma być. I tak zresztą jest bo sam tomik jest taki sobie, wiec jak go nie wydadzą, nie ma co rozpaczać.

Offline asx76

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #38 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 12:15:32 »
I tak zresztą jest bo sam tomik jest taki sobie, wiec jak go nie wydadzą, nie ma co rozpaczać.

Prawdziwy fan/kolekcjoner nigdy nie zrozumie takiego podejścia :(

ramirez82

  • Gość
Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #39 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 12:35:04 »
Z tą subtelną różnicą, że uszkodzone egzemplarze :P

Tylko czy rzeczywiście uszkodzone, czy tylko pod taką nazwą je sprzedawali? Bo coś kojarzę, że ileś lat temu ludzie pisali, że to egzemplarze bez wad są.

Offline Szekak

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #40 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 12:36:35 »
Miały różne uszkodzenia, niektóre jakieś małe ryski, inne większe czy obicia.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline asx76

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #41 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 12:42:59 »
Tylko czy rzeczywiście uszkodzone, czy tylko pod taką nazwą je sprzedawali?

Bo coś kojarzę, że ileś lat temu ludzie pisali, że to egzemplarze bez wad są.

1. Akurat teraz nie sprzedają tych wybrakowanych egzemplarzy w formie wyprzedaży (mam tu na myśli rocznik 1981-1982), co może wprowadzić w błąd.

2. Od kiedy dostałem stamtąd paczkę z egzemplarzami niczym psu z gardła wyszarpanymi, to nie ryzykuję więcej :P

ramirez82

  • Gość
Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #42 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 12:45:56 »
Czyli jednak. Może mi się coś popieprzyło.

Offline asx76

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #43 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 12:53:20 »
Czyli jednak. Może mi się coś popieprzyło.

Nie popieprzyło się, bo faktycznie co poniektórzy ludkowie tak pisali, pamiętam.
Z tymi rzekomo "niewielkimi uszkodzeniami" to loteria, bo mogą się i trafić znacznie większe...

Offline Koalar

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #44 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 14:37:42 »
Z mojej strony też brawa dla NK za wydawanie i (oby) wydanie kompletu Fistaszków. Zwłaszcza jeśli sprzedaż nie była i nie jest zadowalająca (natomiast w dokładanie do biznesu przez kilkadziesiąt tomików nie wierzę).
Zbierałem długo, ale brakowało mi 1. i 2. tomu, a że potrzebowałem kasy, to sprzedałem za jakieś grube kwoty, co miałem.
NK ma gotowe materiały. Jak nie zrobi za jakiś czas dodruku, to samo sobie zrobi kuku. Taki klasyk prędzej czy później przez kogoś zostanie wznowiony. Ten komiks kupują nie tylko typowi komiksiarze, ale też ci, którzy raczej siedzą w książkach. Po ostatnim boomie jest sporo nowych (bądź wracających) osób, które by kupowały, ale nie wchodzą w niekompletną serię.
Kupowałem uszkodzone egzemplarze ze sklepu NK, trafiły mi się całkiem ładne i z elegancką zniżką (>50%). W sumie brak folii i dziwna okładka (pokrycie) sprawiają, że jest sporo zarysowań tych komiksów i często nowe egzemplarze wyglądają tak sobie.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.