Autor Wątek: Nasza Księgarnia  (Przeczytany 20634 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Motyl

  • Gość
Nasza Księgarnia
« dnia: Pn, 02 Grudzień 2019, 18:17:39 »
Fistaszki powoli zbliżają się do końca, więc wydawnictwo Nasza Księgarnia szykuje kolejny tytuł. Już w styczniu do sprzedaży trafi Mafalda - https://paradoks.net.pl/read/39157-mafalda-przybedzie-juz-w-styczniu

Offline pokia

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 02 Grudzień 2019, 23:37:52 »
A ja skrycie liczę na to, że jak już skończą wydawać Fistaszki, to zaczną wypuszczań wznowienia/dodruki.

Wydaje mi się, że ten komiks sprzedaje się dość dobrze, bo w sprzedaży mamy jakieś 4-5 ostatnich tomów, a to oznacza, że nakład rozchodzi się w jakieś 2-3 lata.

Offline Hans

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 08:12:48 »
Fajnie ze to wydają, ale jak wspomniał przedmówca - fistaszki mogliby dodrukować.

brvk

  • Gość
Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 08:14:12 »
Możliwe, że coś mylę, bo było to już kilka lat temu, ale coś mi świta, że po kilku pierwszych tomach zmniejszono nakłady kolejnych ze względu na niewystarczający zainteresowanie czytelników.

Motyl

  • Gość
Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 19:35:58 »
A ja skrycie liczę na to, że jak już skończą wydawać Fistaszki, to zaczną wypuszczań wznowienia/dodruki.

Wydaje mi się, że ten komiks sprzedaje się dość dobrze, bo w sprzedaży mamy jakieś 4-5 ostatnich tomów, a to oznacza, że nakład rozchodzi się w jakieś 2-3 lata.

Jak rozmawiałem z przedstawicielem NK, to wydanie Fistaszków w takim formacie jest drogie i dla wydawcy niedochodowe, raczej nie ma co się spodziewać dodruków.

Itachi

  • Gość
Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 19:50:39 »
Jak rozmawiałem z przedstawicielem NK, to wydanie Fistaszków w takim formacie jest drogie i dla wydawcy niedochodowe, raczej nie ma co się spodziewać dodruków.

W takim czyli jakim formacie? :)

Każdy tom im schodzi, albumy zyskują na wartości. Jest to oznaką że raczej o rozczarowaniu mowy być nie powinno zakładając że cały biznesplan skonstruowany został z głową.

Offline asx76

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 20:19:52 »
Założenia, a rzeczywistość... ;)
Ciekawe, jaki był/jest koszt licencji...

Offline Ningobel

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 20:46:50 »
Jak rozmawiałem z przedstawicielem NK, to wydanie Fistaszków w takim formacie jest drogie i dla wydawcy niedochodowe, raczej nie ma co się spodziewać dodruków.
Potwierdzam, usłyszałem podobne tłumaczenie. Pomarudziłem przedstawicielowi wydawcy na targach że "przydałby się dodruk, ale pewnie słabo się sprzedaje" na co usłyszałem odpowiedź  "sprzedaje się dobrze ale komiks jest drogi w produkcji"

Offline radef

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 20:53:34 »
na co usłyszałem odpowiedź  "sprzedaje się dobrze ale komiks jest drogi w produkcji"
DTP Comic Sansem, format niezbyt duży, cz-b i też nie jakiś kolos. Nie spodziewam się, żeby licencja była szczególnie droga, więc co może być tak drogie - Rusinek?
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Motyl

  • Gość
Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 20:56:00 »
W takim czyli jakim formacie? :)

Każdy tom im schodzi, albumy zyskują na wartości. Jest to oznaką że raczej o rozczarowaniu mowy być nie powinno zakładając że cały biznesplan skonstruowany został z głową.

W takim, jaki wydają, czyli format: 210x165mm, każdy tom schodzi po jakimś czasie, bo jest drukowany w takiej ilości, jak wynika ze sprzedaży poprzednich. Czyli zeszło 800 sztuk ledwo, to nie jest drukowane 1200 kolejnego tomu tylko 800 albo 700, by nie zalegało w magazynie. Bardzo szybko kolejne tomy są przecenianie u wydawcy o 40%. Wydawca jest rozczarowany, bo dokłada do tego interesu.

Offline Murazor

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 20:58:48 »
I to jest niestety to błędne koło w dłuższych seriach, może bym i kupił dostępne tomy, ale serii nie uzbieram, bo reszta ma 3-4 krotną przebitkę :-\

Motyl

  • Gość
Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 21:00:37 »
I to jest niestety to błędne koło w dłuższych seriach, może bym i kupił dostępne tomy, ale serii nie uzbieram, bo reszta ma 3-4 krotną przebitkę :-\

Bo dłuższe serie kupuje się na bieżąco, a nie po 2-3 latach zastanawiania. Biorę każdy kolejny tom Fistaszków, jak tylko się ukaże.

Offline radef

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 21:03:01 »
Bo dłuższe serie kupuje się na bieżąco, a nie po 2-3 latach zastanawiania.
Tylko w którym roku ukazał się pierwszym tom "Fistaszków"? 2008! Wtedy pewnie spora część czytelników forum nie czytała komiksów, albo nie czytała poza jakąś niszą. Rynek od tego czasu mocno się zmienił, czytelnicy także, ciężko wymagać by wszyscy byli wielkimi komiksiarzami zbierającymi wydania od dekad.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Kadet

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 21:03:49 »
DTP Comic Sansem, format niezbyt duży, cz-b i też nie jakiś kolos. Nie spodziewam się, żeby licencja była szczególnie droga, więc co może być tak drogie - Rusinek?

To strzał zupełny, ale wydaje mi się, że Fantagraphics mogło włożyć trochę nakładów w przygotowanie takiej serii. Na swojej stronie piszą:

Cytuj
Each volume is gorgeously designed by the award-winning cartoonist Seth (It's a Good Life If You Don't Weaken) and features impeccable production values; every single strip from Charles M. Schulz's 50-year American classic is reproduced better than ever before.

Z gazetowymi paskami często są problemy - jak chcieli zrobić wydanie tip-top, to może coś tam cudowali ze skanowaniem czy obróbką i to się odbija w cenie licencji?

Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline radef

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 21:10:37 »
Z gazetowymi paskami często są problemy - jak chcieli zrobić wydanie tip-top, to może coś tam cudowali ze skanowaniem czy obróbką i to się odbija w cenie licencji?
Wiesz... notki prasowe i reklamy mają to do siebie, że nie zawsze są do końca prawdą. No tak, odnawiali paski, ale z tego co kojarzę większy problem był tylko z pierwszymi latami, ponieważ późniejsze w dużej części były w dobrej jakości w różnych przedrukach.
Dlaczego nie wydaje mi się, żeby licencja Fantagraphics była szczególnie droga? Kolekcja Rosy od Egmontu jest w normalnej cenie, choć muszą płacić i Disneyowi, i Fantagraphics, i Rosie. No chyba, że po prostu dla Naszej Księgarni normalne ceny za licencje na komiks są za wysokie, ale to już coś innego.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya