Autor Wątek: Nasza Księgarnia  (Przeczytany 20771 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konrad

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #60 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 19:05:55 »
27 października oprócz ostatniego tomu Fistaszków dostaniemy też wznowienie pierwszego!
Cytuj
Z okazji setnych urodzin Wydawnictwa „Nasza Księgarnia” przypominamy bardzo poszukiwany przez fanów pierwszy tom serii!

Fistaszki zebrane 1950–1952 - 360 stron - 74,90 zł
https://www.empik.com/fistaszki-zebrane-1950-1952-schulz-charles-m,p1277838170,ksiazka-p



Fistaszki zebrane 1999–2000 - 344 strony - 69,90 zł
https://www.empik.com/fistaszki-zebrane-1999-2000-schulz-charles-m,p1277837135,ksiazka-p


ukaszm84

  • Gość
Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #61 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 19:09:49 »
W końcu, czekałem na to, choć nie wierzyłem, że to nastąpi. Mam nadzieję tylko, że kolejne też będą wznawiane, nie tylko ten pierwszy.

Online Takesh

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #62 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 19:10:56 »
Mogliby tak kolejne też wznowić. Mi brakują 2 tomy a na alledrogo chodzą od 250 w górę. Trzymam kciuki 😀

Offline Deg

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #63 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 20:18:52 »
27 października oprócz ostatniego tomu Fistaszków dostaniemy też wznowienie pierwszego!
Jasne. Całe 4 miesiące po tym, jak po latach polowania straciłem nadzieję i kupiłem wydanie angielskie.

This is my truth, tell me yours.

Offline radef

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #64 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 20:43:42 »
Kupuję nawet jeżeli przynajmniej na razie nie obiecują kolejnych dodruków. Po pierwsze - jest to ważna cegiełka w historii komiksu, a po drugie - dobra sprzedaż tego dodruku może sprawić, że kolejne się pojawią.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline pokia

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #65 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 21:42:18 »
Też kupiłem wydanie angielskie, dość dawno temu. To jedyny tom, którego mi brakuje.
Jak zaczynałem kupować fistaszki, to 1950 był jeszcze jako tako dostępny, ale w spekulacyjnych cenach 60-70 zł.

Tak jak obserwuję NK, to będą wydawali znowu od początku, bo tak robią ze swoimi książkami. Tylko, że lubią też zmieniać nieco formaty i oprawy. Fistaszki to jest tytuł, którego nakład się wyprzedaje w 3 lata, co wydaje mi się świetnym wynikiem. Teraz nie muszą już czekać na Rusinka, pliki są gotowe, nic tylko drukować.

p.s. To co mnie bardzo męczy, to dobór fontu. Mogli by to poprawić, ale to tylko moje pobożne życzenie.

Offline srogin

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #66 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 21:56:38 »
Tomy wyprzedają się po 3 latach, ponieważ NK po jakimś czasie sprzedaje Fistaszki z dużym upustem, żeby pozbyć się nakładu. Wydaje mi się, że to kwestia licencji.
Kiedyś obiło mi się o uszy, że komiks sprzedaje się "poniżej oczekiwań".

Mimo wszystko liczę teraz na dobrą sprzedaż i "nowy start", mimo, że mam komplet Fistaszków i jestem z tego powodu bardzo rad ;)

Offline parsom

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #67 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 21:57:25 »
Sprzedają z upustem? Widziałem tylko upust na egzemplarze uszkodzone.

Offline HaVoK

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #68 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 22:05:57 »
Ja również widziałem tylko egzemplarze uszkodzone z dużym upustem, które zresztą staram się regularnie kupować.

Offline srogin

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #69 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 22:09:36 »
Ja również widziałem tylko egzemplarze uszkodzone z dużym upustem, które zresztą staram się regularnie kupować.

I rzeczywiście były one uszkodzone?

Offline HaVoK

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #70 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 22:12:11 »
Dla wielu z tego forum byłyby uszkodzone. Dla mnie większość, które kupiłem to minimalne ślady (otarty róg, jakaś rysa), ale zdarzył się jeden tom brzydko pachnący i jeden z bardziej pokiereszowaną okładką. Aby ostatecznie rozwiać wątpliwości - to nie były komiksy nowe, ale poziom uszkodzenia był tak mały, że dla mnie nie stanowił żadnego problemu.

Offline parsom

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #71 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 22:16:04 »
Dokładnie tak jak pisze HaVoK. Jeden miał powtórzonych kilka początkowych kartek, ale niczego nie brakowało. Inny niedokładnie przycięte kartki (nieliczne). Zazwyczaj pęknięcia w okolicach grzbietu, jakieś rysy.

Offline srogin

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #72 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 22:18:50 »
Pewnie egzemplarze poekspozycyjne.
Jeżeli rzeczywiście dobrze im się Fistachy sprzedają, ciekawe dlaczego na bieżąco nie dodrukowali brakujących egzemplarzy? - zawsze to lepiej napędzałoby sprzedaż nowych albumów.
W każdym razie trzymam kciuki za "nowy start", żeby każdy mógł sobie kupić całość serii.

Offline HaVoK

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #73 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 22:22:37 »
Z tego, co pamiętam to Nasza Księgarnia na początku wydawania Fistaszków zapowiedziała, że nie będzie dodruków. Te pierwsze tomy wyprzedawały się dość szybko.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #74 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 22:25:59 »
Pewnie egzemplarze poekspozycyjne.
Jeżeli rzeczywiście dobrze im się Fistachy sprzedają, ciekawe dlaczego na bieżąco nie dodrukowali brakujących egzemplarzy? - zawsze to lepiej napędzałoby sprzedaż nowych albumów.
W każdym razie trzymam kciuki za "nowy start", żeby każdy mógł sobie kupić całość serii.

Bardzo szanuję takie podejście, bardzo często ludzie, którzy posiadają dany tytuł nie chcą dodruków, bo wtedy ich kolekcja jest "mniej warta". Ja się niestety nie załapałem na początki a potem nie widziałem sensu w to wchodzić, bo z drugiej ręki już było za drogo. Teraz na pewno kupię i mam wielką nadzieję, że kolejne też się pojawią.