Autor Wątek: Komiksowa banka spekulacyjna 90-94 i krach branży w USA - lektury  (Przeczytany 2856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HugoL3

Odp: Komiksowa banka spekulacyjna 90-94 i krach branży w USA - lektury
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 12:57:43 »
Ale on napisał, że to artykuł (chociaż to bardziej wygląda jak notatka) oparta na tylko tych dwóch źródłach z książek wydanych po polsku.
Tak jak pisałem, mam ebooka i sprawdzę co tam było na temat odejścia Claremonta bo nie pamiętam detali.

Offline Takesh

Odp: Komiksowa banka spekulacyjna 90-94 i krach branży w USA - lektury
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 13:37:19 »
@HugoL3

W linkach danych przeze mnie jest dokładnie napisane co i jak. Przez jeden z największych amerykańskich serwisów komiksowych:

Well, the conflicts continued (all cordial enough, just one guy wanting X and another guy wanting Y and the editor, Bob Harras, had to decided who what would happen, X or Y and ultimately, Harras sided with Lee, the superstar artist who was probably THE most popular artist in the entire comic book industry at that moment) and Lee and Whilce Portacio were given control of the X-Men titles, with them plotting both books and Lee drawing a new X-Men series while Portacio drew Uncanny X-Men. Claremont had one final arc on the series as the co-plotter/scripter, it was from X-Men #1-3.

Powyżej sama esencja. Claremonta zwolnił Harras, bo albo on, albo Jim Lee.  Takie to proste było. Ich najlepszy scenarzysta, czy najpopularniejszy rysownik, który po paru miesiącach i tak odszedł tworzyć Image.

Nie musisz szukać, wystarczy spojrzeć na linki do artykułów, które dałem.

A artykułem postu Hobgoblina nigdy bym nie nazwał.