Autor Wątek: Nasza Księgarnia  (Przeczytany 20629 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #45 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 14:58:26 »
Taki klasyk prędzej czy później przez kogoś zostanie wznowiony.

Tu bym dyskutował. Nie widzę kogoś, kto szarpnąłby się jako drugi na taką reedycję.

Offline pokia

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #46 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 15:06:49 »
Ktoś inny nie. Ale NK tak. Fistaszki to produkt popkulturowy. Snoopy i Woodstock cały czas są drukowanie na majtkach i innych produktach odzieżowych, tak dla dzieci jak i dorosłych.
Do tego masa innych produktów.

Być może oryginalne czarno białe paski nie są atrakcyjne dla wszystkich, ale ilość przypadkowych zakupów komiksu jest pewnie większą niż innych komiksów (nie liczę superhero).

ramirez82

  • Gość
Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #47 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 15:15:49 »
No tak, jednak przez ponad 10 lat jak wydają serię, nie dodrukowywali w ogóle, to mówi samo za siebie.

Offline Koalar

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #48 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 15:35:04 »
Nie wiem, czemu nie dodrukowali (może się nie opłacało w małym nakładzie, może kwestia licencji), ale po np. 15 latach (2008 -> 2023) od pierwszego wydania widzę spokojnie nowe wydanie czy dodruk. Niższe koszty produkcji (gotowe materiały), szansa na szybszą sprzedaż (przy wydawaniu 3-4 tomów rocznie).
Ktoś inny mógłby wydać od nowa (Ongrys?), ale to raczej możliwe przy jakimś odkupie materiałów (przynajmniej tłumaczenia) od NK, acz to pewnie kwestie skomplikowane (są pewnie jeszcze wymagania licencjodawcy, np. co do nakładu). Choć rzeczywiście liczba tomów może być przeszkodą przed wydaniem przez kogoś innego.
Tak czy siak jestem spokojny, choć tu nigdy nic nie wiadomo (Muminki wydawały się pewniakiem, i co? i nic).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

ramirez82

  • Gość
Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #49 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 16:27:46 »
Choć rzeczywiście liczba tomów może być przeszkodą przed wydaniem przez kogoś innego.

No właśnie, nie widzę nikogo kto wszedłby w tak długą serię, w dodatku już raz wydaną.

Tak czy siak jestem spokojny, choć tu nigdy nic nie wiadomo (Muminki wydawały się pewniakiem, i co? i nic).

Mówisz o Muminkach z EneDueRabe? Ale one chyba się szybko wyprzedały? Jeśli tak, to dziwne, że nie wydawali dalej. Oby Marginesy dały radę.

Offline radef

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #50 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 16:33:36 »
No właśnie, nie widzę nikogo kto wszedłby w tak długą serię, w dodatku już raz wydaną.
Egmont lub potencjalnie każde większe wydawnictwo książkowe.
Mówisz o Muminkach z EneDueRabe? Ale one chyba się szybko wyprzedały? Jeśli tak, to dziwne, że nie wydawali dalej.
Z EneDueRabe to w ogóle dziwna sprawa, bo ich książki sprzedawały się dość dobrze, ale mieli gigantyczne opóźnienia i teraz chyba w ogóle zniknęli.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

ramirez82

  • Gość
Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #51 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 16:37:30 »
Egmont lub potencjalnie każde większe wydawnictwo książkowe.

Możliwości mają, pewnie. Ale piszesz tak, jakby faktycznie tak chętnie wchodzili w tego typu projekty. To nie tylko 25 grubych tomów, ale 25 grubych tomów już raz wydanych. Bardzo w to wątpię.

Offline Koalar

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #52 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 16:42:35 »
Mówisz o Muminkach z EneDueRabe? Ale one chyba się szybko wyprzedały? Jeśli tak, to dziwne, że nie wydawali dalej. Oby Marginesy dały radę.

No, o te mi chodziło. Wydali 1. tom, zeszło, koniec. Pewnie rzeczywiście kwestia wydawnictwa raczej.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline radef

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #53 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 16:47:51 »
Możliwości mają, pewnie. Ale piszesz tak, jakby faktycznie tak chętnie wchodzili w tego typu projekty. To nie tylko 25 grubych tomów, ale 25 grubych tomów już raz wydanych. Bardzo w to wątpię.
Nie twierdzę, że na pewno, ale jest to na tyle popularna marka, że a nuż ktoś się skusi. Tym bardziej, że teraz Fantagraphics wydaje paski niedzielne w kolorze. Niby większy format i kolor, ale mniej stron i znacznie krótsza kolekcja (10 tomów). A nuż się Egmont na to skusi.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

brvk

  • Gość
Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #54 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 16:49:15 »
Myślę, że wznowienie całej serii nie jest tak prostą sprawą, jak się to może wydawać na pierwszy rzut oka.

Zapewne słuszność mają ci, którzy twierdzą, że seria znalazła swoich odbiorców daleko poza kręgiem komiksowym. Możliwe jest jednak też to, że zainteresowanie Fistaszkami wewnątrz tego kręgu jest znacznie mniejsze, niż zdają się wskazywać na to aukcyjne ceny wyczerpanych tomów.

Biorąc pod uwagę aktualną dostępność poszczególnych woluminów, wprowadzenie dodruków do ponownej sprzedaży byłoby biznesowo przedsięwzięciem niemal takim samym, jak wypuszczanie kolejnych nowości. Tomów do wznowienia jest dużo, koszty spore, a sprzedaż byłaby na pewno mniej dynamiczna, niż przy pierwszym rzucie.

Myślę jednak, że największą przeszkodą są ambicje i standardy Naszej Księgarni. Obstawiam, że Fistaszki nie mają żadnego startu do nakładów bestsellerów tego wydawcy. Nie wiem, co najlepiej im się sprzedaje, ale strzelam, że komiksy, nie wiadomo jak popularne i znane, nie stanowią żadnej konkurencji dla, powiedzmy, brawurowych wznowień klasyki literatury dziecięcej, jak choćby seria "Poczytaj mi mamo", dla której oficyna w pierwszej kolejności będzie szukać miejsc magazynowych i chętniej w takim tytule zamrozi pieniądze.


Offline kenji

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #55 dnia: Pt, 03 Styczeń 2020, 16:27:34 »
Fistaszki powoli zbliżają się do końca, więc wydawnictwo Nasza Księgarnia szykuje kolejny tytuł. Już w styczniu do sprzedaży trafi Mafalda - https://paradoks.net.pl/read/39157-mafalda-przybedzie-juz-w-styczniu

proszę o rozwinięcie słowa "powoli"
Mafalda już dostępna pod koniec stycznia.

To znaczy że ostatni tom Fistaszków był ostatnim tomem Fistaszków?:)

Offline asx76

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #56 dnia: Pt, 03 Styczeń 2020, 19:00:55 »
Z 25 tomów pozostały tylko 4 tomy "Fistaszków zebranych" do wydania, zatem powoli mają się ku końcowi :P
Ostatni tom ukaże się w październiku AD 2021.
 

Online Lipa

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #57 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 18:05:28 »
Warto tą Mafalde?

Offline asx76

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #58 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 19:54:02 »
Dobre pytanie. Dziecięciem będąc, miałem styczność z Mafaldą" i wtedy bardzo mi się podobała :) A teraz, to cholera wie ;)
Proszę zerknąć --> https://www.google.com/search?q=mafalda+po+polsku&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwjR7YXNo4bnAhXC8qQKHaHIAc8QsAR6BAgJEAE&biw=1024&bih=657

ramirez82

  • Gość
Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #59 dnia: Pt, 31 Lipiec 2020, 20:04:26 »
Jakby kogoś interesowało, na 30 września zapowiedziany jest drugi tom Mafaldy.

https://www.empik.com/mafalda-wszystkie-komiksy-tom-2-quino,p1246440980,ksiazka-p