Autor Wątek: Nasza Księgarnia  (Przeczytany 20630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lipa

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #120 dnia: Śr, 27 Październik 2021, 13:24:46 »
Z tego co odpisali mi na email, to w planach są wszystkie tomy, ale widzę że już się to zmieniło

Offline stempel

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #121 dnia: Śr, 27 Październik 2021, 14:17:39 »
Więc znowu mamy odwieczny dylemat - kupić to, co jest i pierwszy tom licząc na dodruk pozostałych części, czy też nie blokować miejsca na półkach z uwagi na niepełność kolekcji. Kurcze, ja przegapiłem start Fistaszków, jednakże po inf. o wznowieniu kupiłem dwa ostatnie tomy i mam zamiar kupić , to co jest jeszcze w obiegu czyli 1 tom i jeszcze trzy inne. Brak jednakże przejrzystej informacji od wydawcy nieco zniechęca....

ukaszm84

  • Gość
Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #122 dnia: Śr, 27 Październik 2021, 14:43:58 »
Więc znowu mamy odwieczny dylemat - kupić to, co jest i pierwszy tom licząc na dodruk pozostałych części, czy też nie blokować miejsca na półkach z uwagi na niepełność kolekcji. Kurcze, ja przegapiłem start Fistaszków, jednakże po inf. o wznowieniu kupiłem dwa ostatnie tomy i mam zamiar kupić , to co jest jeszcze w obiegu czyli 1 tom i jeszcze trzy inne. Brak jednakże przejrzystej informacji od wydawcy nieco zniechęca....

Ja kupuję pierwszy i czekam na kolejne. Jak będą to dobrze, jak nie to chociaż nie będę miał dziur. Pozostałych na razie nie biorę z samej końcówki.

Offline parsom

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #123 dnia: Śr, 27 Październik 2021, 15:18:32 »
Fistaszki można zacząć czytać w dowolnym momencie, czytać z dziurami itd. Jeżeli brak któregoś tomu w czymś przeszkadza - należy skorzystać z porad Lucy van Pelt.

Online Szekak

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #124 dnia: Śr, 27 Październik 2021, 15:22:14 »
Ma ktos wznowienie i pierwsze wydanie? Sa jakiekolwiek roznice, czy to dokladnie to samo?
Piękno jest w oczach patrzącego.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #125 dnia: Śr, 27 Październik 2021, 15:36:05 »
Fistaszki można zacząć czytać w dowolnym momencie, czytać z dziurami itd. Jeżeli brak któregoś tomu w czymś przeszkadza - należy skorzystać z porad Lucy van Pelt.

Brak czytanie chronologicznego przeszkadza w analizie tego jak zmieniał się warsztat autora i jego podejście do serii, co jest dla mnie dość istotne. Nie dlatego, że czegoś nie zrozumiałbym w fabule. Myślałem, że to oczywiste, ale nie wziąłem pod uwagę, że niektórzy podchodzą bardziej płytko do swojego hobby.

Offline parsom

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #126 dnia: Śr, 27 Październik 2021, 15:37:46 »
niektórzy podchodzą bardziej płytko do swojego hobby.
Dobre, dobre. A da się czytać bez znajomości historii Stanów Zjednoczonych oraz stosunków rasowych w miejscu urodzenia autora?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #127 dnia: Śr, 27 Październik 2021, 15:40:54 »
Dobre, dobre. A da się czytać bez znajomości historii Stanów Zjednoczonych oraz stosunków rasowych w miejscu urodzenia autora?

Oczywiście, można czytać bez znajomości jakichkolwiek kontekstów czytać cokolwiek, osobiście nie polecam, ale co kto woli.

Offline parsom

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #128 dnia: Śr, 27 Październik 2021, 15:42:48 »
Słusznie - co kto woli, jak ktoś woli nie przeczytać w ogóle dlatego, że nie ma wcześniejszego tomu, to jego wola. Co się będzie spłycał.

Online Konrad

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #129 dnia: Cz, 05 Maj 2022, 12:48:09 »
1 czerwca premiera ostatniego tomu Fistaszków 1950-2000. W porównaniu do poprzedniego tomu cena wzrosła o 20zł na 89,90zł.
https://www.ateneum.pl/pozycja.php?id=480113


ukaszm84

  • Gość
Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #130 dnia: Cz, 05 Maj 2022, 12:50:09 »
Ech, jak zobaczyłem nowego posta w tym temacie to miałem nadzieję na zapowiedź wznowienia drugiego tomu ;)

Offline Arne

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #131 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 20:03:55 »
Wreszcie.
Po ponad 13 latach i 7 miesiącach, w końcu mam komplet Fistaszków po polsku. :)
Od pierwszego tomu kupowałem je regularnie zaraz po premierze. Pierwszy tom ukazał się 24.10.2008 roku, a ostatni 03.06.2022.
Trochę trzeba było poczekać, choć trzeba przyznać, że tomy ukazywały się w miarę regularnie - od pewnego momentu, średnio, co pół roku.
Co prawda są serie na których zakończenie czekałem znacznie dłużej, ale zazwyczaj były one przerwane i wznawiane po długiej przerwie przez innego wydawcę (np. "Władcy chmielu" , czy choćby teraz "Wody Morteluny").
Dobrze, że już koniec - w końcu można zacząć czytać ;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #132 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 20:14:00 »
Zazdraszczam. Po wznowieniu pierwszego tomu miałem nadzieję, że mi też się to uda za kilkanaście lat, ale wydawnictwo w komentarzu na fb ostatnio poinformowało, że na razie nie planują wznowienia kolejnych tomów. A kwoty z drugiej ręki nie dla mnie.

Offline Death

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #133 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 20:46:41 »
E tam 13 lat i 7 miesięcy. Gandalf przykuł Thorgala do skały w Krajowej Agencji Wydawniczej 34 lata temu, a końca nie widać. :D

Offline jotkwadrat

Odp: Nasza Księgarnia
« Odpowiedź #134 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 22:04:17 »
Też mam komplet. I dwie Mafaldy do tego.  ;D