Autor Wątek: Najgorsze polskie wydawnictwo XXI wieku.  (Przeczytany 8787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kenji

Odp: Najgorsze polskie wydawnictwo XXI wieku.
« Odpowiedź #30 dnia: So, 04 Grudzień 2021, 16:53:53 »
Dokładnie, i życzę każdemu wydawnictwu, żeby było w stanie publikować w takiej jakości jak to "nieistniejące" wydawnictwo ;)

I takich autorów :)

Bo po tzw reaktywacji to co wydali nowego ? ( nie liczę wznowienia)
Jeden komiks. I to Twój :)

Ale rzeczywiście jest wydany dobrze


Pimpek

  • Gość
Odp: Najgorsze polskie wydawnictwo XXI wieku.
« Odpowiedź #31 dnia: So, 04 Grudzień 2021, 17:18:18 »
@Pimpek najpierw zrób rozeznanie bo widzę, że nie wiesz jak wygląda sprawa z Wydawnictwem Komiksowym i piszesz jakieś farmazony.

Przecież Prószyński sam wydawał komiksy przez dłuższy czas. Można to łatwo sprawdzić. WK wydzieliło się wcześniej przed tym jak Prószyński zrezygnował z wydawania komiksów.

Acha, a Ty za to wiesz dobrze co i jak.

WK się nie wydzieliło po tym jak Prószyński przestał wydawać komiksy, tylko najpierw było niezależnym wydawnictwem połączonym z Gildią, a później wraz Gildią stało się częścią Prószyńskiego. I na pewno nie skończyło działalności, bo Szotowi się znudziło wydawać komiksy. Twierdzenie, że tak było jest farmazonem.

WK działało w 4 etapach
1 - samodzielnie (wydając głównie Polaków)
2 - z Prószyńskim - najbardziej prężny okres działania, dużo zagranicznych tytułów oraz zbiorczaki Polcha
3 - Nowy Komiks Polski - fajne komiksy, ale to już nie był taki biznes jak z Prószyńskim
4- bez Szota - wydali "Mr Silence" i wznowienie "Weź się w garść"

« Ostatnia zmiana: So, 04 Grudzień 2021, 17:26:27 wysłana przez Pimpek »

Offline Pawel.M

Odp: Najgorsze polskie wydawnictwo XXI wieku.
« Odpowiedź #32 dnia: So, 04 Grudzień 2021, 17:26:21 »
dla jednego to będzie Fantasmagorie za cały cyrk z trzymaniem kasy,
A nie było podobnego wydarzenia z innym śp. wydawnictwem, czyli Okami? To może ex aequo: Fantasmagorie i Okami?

Offline Bazyliszek

Odp: Najgorsze polskie wydawnictwo XXI wieku.
« Odpowiedź #33 dnia: So, 04 Grudzień 2021, 17:34:30 »
Odpowiedź na pytanie postawione w temacie jest dla mnie dość oczywista.

Offline kenji

Odp: Najgorsze polskie wydawnictwo XXI wieku.
« Odpowiedź #34 dnia: So, 04 Grudzień 2021, 17:38:15 »
Tak czy inaczej: zaznaczyłem Wydawnictwo Komiksowe jako najgorsze , trochę z przekory. Bo było to jedno z moich ulubionych wydawnictw. Idealnie trafiało w mój gust. Mam chyba 90% wydanych przez nich pozycji. I dlatego pisze ze jest najgorsze bo przestali wydawać i ( No prawie) i pozostał smutek.

Temat zamknięty


Offline kenji

Odp: Najgorsze polskie wydawnictwo XXI wieku.
« Odpowiedź #35 dnia: So, 04 Grudzień 2021, 17:39:43 »
Odpowiedź na pytanie postawione w temacie jest dla mnie dość oczywista.

Bazyl - Twoja odpowiedz jest również dla nas znana. Piszesz ja w prawie każdym temacie i w co drugim poście. Nie musisz się powtarzać :)

Offline Adolf

Odp: Najgorsze polskie wydawnictwo XXI wieku.
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 00:18:35 »
Fanta - Żółwie co prawda dostałem (i to z darmowym Kotem Krejzolem) i wciąż mam je w folii, bo stwierdziłem, że skoro nie będzie kontynuacji, to nie opłaca mi się otwierać. I pewnie kiedyś na tym zarobię dużo więcej, więc nie powinienem narzekać. Jednak na sercu mam stan polskiego rynku komiksowego, który by się rozwijał, nie potrzebuje szkodników jak Fanta.

Ultimate Comics - chcieli wydawać komiksy na popularności serialu Riverdale, ale się przejechali. Fanki serialu mają gdzieś komiksy, wolą oglądać klaty bohaterów. Swego czasu brali kasę i wydali pełen błędów bubel, więc... musieli wydać komiks jeszcze raz w wersji poprawionej. Łukasz Stelmach wstydził się, że ich wspierał. Potem chcieli się podpiąć pod Star Treka, ale również nie wyszło. Pamiętam nawet jak chcieli sprzedawać za pieniądze darmówki z Free Comicbook Days, ale po nagłośnieniu szybko się z tego wycofali.

Scream - zawsze mieli problem z podejściem do klienta, ale wszystko im się wybaczało, bo dodawali do swojej oferty ciekawe tytuły. Jednak po tym co zrobili z Tomb Raiderem i jak na to zareagowali, jeszcze długo będę mieć do nich uraz.

Amber - takiego rzeźnika marek na naszym rynku jeszcze nie było. I co mnie niepokoi, Amber nadal prosperuje i ma się dobrze. Boję się tego co mogą zapowiedzieć na 2022...


Offline PJP

Odp: Najgorsze polskie wydawnictwo XXI wieku.
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 09:19:11 »
Nie wiem jakie są wyniki sprzedażowe ale odnoszę wrażenie, że Amber cały czas jeździ na czytadłach i paleoastronautyce - widzę kolejne wydania, nie wiem czy nawet poprawione a na pewno z nowymi okładkami ;)
U mnie w rankingu byliby wysoko, razem z Fantą, Screamem i Pegasusem/Orbitą, chociaż oczywiście optyka też się zmienia z upływem lat. Człowiek widzi i plusy i minusy.

Offline freshmaker

Odp: Najgorsze polskie wydawnictwo XXI wieku.
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 09:27:04 »
jestem zdziwiony ze ktoś wymienia scream jako najgorsze wydawnictwo. bo wydali słabo jeden komiks? serio? maja na koncie kilkadziesiąt wydanych komiksów. od ich europejskich albumow uginają się moje polki. wpadki redakcyjne - ok, szary manara - ok, komiksy znalezione w piwnicy - ok. najgorsze wydawnictwo? bez kitu.

Offline Death

Odp: Najgorsze polskie wydawnictwo XXI wieku.
« Odpowiedź #39 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 09:34:02 »
Scream to już nie kilkadziesiąt, a pewnie kilkaset. Coś mi się wydaje, że przekroczyli 200 albumów. Już trochę są na tym rynku. :) A że wydają często zbiorcze, to naprawdę dużo już wydali.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Najgorsze polskie wydawnictwo XXI wieku.
« Odpowiedź #40 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 09:35:46 »
jestem zdziwiony ze ktoś wymienia scream jako najgorsze wydawnictwo. bo wydali słabo jeden komiks? serio? maja na koncie kilkadziesiąt wydanych komiksów. od ich europejskich albumow uginają się moje polki. wpadki redakcyjne - ok, szary manara - ok, komiksy znalezione w piwnicy - ok. najgorsze wydawnictwo? bez kitu.

Też lubię Scream, widzę jakieś błędy jak u wszystkich, ale tych świetnych rzeczy, których wydali ogrom nie zamieniłbym na nic innego. Ale o co chodzi z szarym Manarą? Nie kojarzę tego.

Offline freshmaker

Odp: Najgorsze polskie wydawnictwo XXI wieku.
« Odpowiedź #41 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 09:40:52 »
w trzecim tomie hp i bergmana niektóre strony były szare. drukarnia nie uznała reklamacji wiec już zostaliśmy z takim komiksem.

scream tez zaprasza autorów na różne konwenty, co dla mnie jest absolutnym plusem. wydali bibliotekę jodo, incala i serie poboczne. ogłaszanie ze są najgorszym wydawnictwem bo komuś się nie podoba jak wydali szmirę pokroju tomb raidera jest po prostu smutne.

Offline Death

Odp: Najgorsze polskie wydawnictwo XXI wieku.
« Odpowiedź #42 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 09:42:30 »
Scream jak każdy ma swoje grzeszki, ale generalnie jest jednym z lepszych wydawnictw.

Offline Dracos

Odp: Najgorsze polskie wydawnictwo XXI wieku.
« Odpowiedź #43 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 09:42:45 »
Nie ma co się obruszać jak jeden czy dwóch czytelników zaliczy Scream do topki najgorszych wydawnictw to i tak nie zmieni to całościowego "rankingu".

Ja podam może nie tyle najgorszego wydawcę ale takiego który mnie najbardziej zawodzi. Taurus i jego polityka wydawnicza mocno mnie  uwiera - to zaczynanie serii i nie kończenie ich, a wchodzenie w coraz to nowe. Szczególnie że mamy takie "nowe" wydawnictwo jak Lost in Time które w przyszłym roku pokończy wszystko co zaczęło i do tego serwuje integrale.

Offline Death

Odp: Najgorsze polskie wydawnictwo XXI wieku.
« Odpowiedź #44 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 09:58:56 »
Taurus już naprawdę przesadza. Kiedyś jedno z ulubionych wydawnictw czytelników, chyba największe ich chwalenie było w czasach, kiedy Egmont zaczął olewać komiksy frankofońskie, a Bykarianie idealnie wyczuli moment i wjechali cali na biało z kilkoma seriami w pojedynczych albumach i pokazali jak to się robi, a teraz pośmiewisko.