Autor Wątek: Najbardziej wyczekiwane wydania  (Przeczytany 21002 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donT

Odp: Najbardziej wyczekiwane wydania
« Odpowiedź #60 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 20:18:17 »
@donT Odnośnie kabuki bierz pod uwagę że omnibusy dh to są małe wydania w sc, coś jak ultimate collection marvela, więc jak zależy ci na jakości wydania to scream jest raczej lepszym wyborem.

Tak, wiem, ale przeraza mnie wizja wiecznego oczekiwania na kolejne czesci i cena jaka krzykacze sobie krzykna. Ten wydawca nigdy nie mial tanio. Obawiam sie takze, ze bedzie to wydanie khe khe - ekskluzywne (co jest jak wszystkim wiadomo - na topie), w slipkejsie ze skory jednorozca, za miljon cebulionow, bo przeciez zyjemy w nowoczesnym, bogatym kraju gdzie pieniedzmi sie pierdzi.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

ramirez82

  • Gość
Odp: Najbardziej wyczekiwane wydania
« Odpowiedź #61 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 20:20:35 »
Ale teraz przynajmniej Scream może pokazać palcem na Libertago, mówiąc: "my mamy drogo? patrzcie jak oni mają drogo!" ;)

Offline radef

Odp: Najbardziej wyczekiwane wydania
« Odpowiedź #62 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 20:34:58 »
Jedyną opcją jest chyba wydawanie po jednym zeszycie tak jak ten komiks Star Wars.
To niestety nie jest opcja. Jedyna opcja w B5, jaką rozważałem, to trejdy po 3 numery. Ale to i tak bardzo ryzykowne. No chyba, że Egmont potrafiłby kupić licencję za pół darmo i wydać w bardzo dobrej cenie i w tempie co najwyżej kwartalnym.
Poza tym policzyłeś tylko PKNA, czy też PK2 i PKNE? Wszystko jest jedną całością fabularną, więc tego jest naprawdę sporo.
Wydawanie w A5 to absurd, rysunki są na to zbyt ładne, to zbrodnia.
W Niemczech, Norwegii, Holandii tak wydają i żyją. Jeżeli byłoby to fajne wydanie, na kredzie, bez wielkich marginesów, to dlaczego nie? Lecz to z drugiej strony stronę "Gigantyzuje" komiks. Więc jak widzisz - komiks super, ale taki kolos, że nie sposób go wydać.

Ja bym jednak najpierw poszedł w serie znane ciut młodszym czytelnikom (czyli tym co Giganty czytali nie 20 lat temu, lecz z 10), czyli "Doubleduck", "Czarodzieje i ich dzieje", "Darkenblot" itp., które gabarytowo są znacznie mniejsze, a tak można byłoby przetestować ilu jest chętnych na dobre włoskie historie.
No i są jeszcze parodie, ale to jeszcze mniejszy kaliber i specyficzny.
« Ostatnia zmiana: Śr, 04 Grudzień 2019, 20:37:42 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Kadet

Odp: Najbardziej wyczekiwane wydania
« Odpowiedź #63 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 22:02:36 »
Czytając o PKNA, trafiłem także na "MMMM" - to również bym od razu zakupił :)

A do mojej wcześniejszej listy zapomniałem jeszcze dodać "Michela Vaillanta".
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline bibliotekarz

Odp: Najbardziej wyczekiwane wydania
« Odpowiedź #64 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 23:04:08 »
Do swojej poprzedniej listy dodam teraz jeszcze Prince Valiant. Taki klasyk powinien już dawno się u nas pojawić choćby w jakiejś wersji okrojonej.
Batman returns
his books to the library

Offline Darth_Simon

Odp: Najbardziej wyczekiwane wydania
« Odpowiedź #65 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 23:10:56 »
Ja bym chciał dodruk/wznowienie Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach  oraz więcej Green Lanterna od Johnsa (np. Sinestro Corpse War, Brightest Day) i dokończenia Hala i Korpusu (doczytałem po angielsku do końca ale chętnie umieszczę polskie wydanie na półce)
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline radef

Odp: Najbardziej wyczekiwane wydania
« Odpowiedź #66 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 23:15:07 »
Czytając o PKNA, trafiłem także na "MMMM" - to również bym od razu zakupił :)
No MMMM jest genialne. I nawet niezbyt długie. Można byłoby wydać cały komiks w 4 trejdach po 200 stron, co na pewno jest logistycznie możliwe. Tylko nie wiem czy cokolwiek z Mikim się ukaże, bo to jednak zawsze większe ryzyko niż kaczki.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Bender

  • Gość
Odp: Najbardziej wyczekiwane wydania
« Odpowiedź #67 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 10:04:21 »
Żeby nie generować przydługich list, od dłuższego czasu mam jedno powracające ultymatywne komiksowe marzenie. Complete Tezuka, najchętniej od Fantagraphics. < wzdech... >

Offline carnivale

Odp: Najbardziej wyczekiwane wydania
« Odpowiedź #68 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 17:23:54 »
Chciałbym  integrala "Long John Silver". Taurus wypowiadał się kiedyś na ten temat ale chyba pomysł upadł....

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Najbardziej wyczekiwane wydania
« Odpowiedź #69 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 19:54:00 »
Też bym tego Silvera przytulił. W kolekcji mam 4 części po angielsku.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline adamarluk

Odp: Najbardziej wyczekiwane wydania
« Odpowiedź #70 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 21:28:27 »
Skłaniałbym się ku europejskim klasykom.
Więcej Cazy, Cosey`a, Serpieri`ego, Tardi`ego, czy marynistycznych przygodówek Delitte`a
....ale raczej jestem w mniejszości. :-[

Offline starcek

Odp: Najbardziej wyczekiwane wydania
« Odpowiedź #71 dnia: So, 07 Grudzień 2019, 20:48:10 »
Chciałbym  integrala "Long John Silver". Taurus wypowiadał się kiedyś na ten temat ale chyba pomysł upadł....
Nie, nie upadł. Cierpliwości.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Szekak

Odp: Najbardziej wyczekiwane wydania
« Odpowiedź #72 dnia: So, 07 Grudzień 2019, 20:51:19 »
Potwierdzam. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Damballa

Odp: Najbardziej wyczekiwane wydania
« Odpowiedź #73 dnia: So, 07 Grudzień 2019, 23:27:55 »
Dotychczas (mały wypadek przy Życiu i teraz jeszcze kolekcja Rosy) na ogół stroniłem od kaczek, ale na PKNA mnie namówiliście :-)

Offline Castiglione

Odp: Najbardziej wyczekiwane wydania
« Odpowiedź #74 dnia: Nd, 12 Wrzesień 2021, 14:33:38 »
Po blisko dwóch latach okazuje się, że sporo z tych życzeń wydawcy już spełnili, więc co szkodzi wpisać swoje propozycje. A nuż w październiku trafi się jakaś miła wiadomość ;)

Na stówkę to nie jest wszystko i o czymś teraz nie pamiętam, ale do tych kilku rzeczy co jakiś czas wracam myślami, że chętnie zobaczyłbym po polsku:
- "Wolverine: Weapon X" Windsora-Smitha jako pojedyncze HC w Klasyce Marvela. Z okładką bezczelnie dublującą TM Semic ;)
- "Swamp Thing" Weina i Wrightsona (czyli pierwsze 13 zeszytów serii + House of Secrets #92) w jednym tomie pasującym formatem do sagi Moore'a
- "Fury Max" Ennisa w dwóch tomach (tom pierwszy 2001 miniseries + "Peacemaker", tom drugi "My War Gone By") jako uzupełnienie Punishera
- więcej Punishera oprócz Marvel Knights Ennisa
- kompletnie nie wiem, jakbym dzisiaj odebrał tę serię, ale skoro Egmont idzie w kaczki, to wydanie "Doubleducka" w zbiorczych tomach