Autor Wątek: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły  (Przeczytany 26296 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 06 Kwiecień 2022, 15:11:42 »
Sandman
Pawie cały Moore (zwłaszcza Watchmen)
Preacher
Thorgal

a w kategorii przereklamowane (choć może nie "najbardziej")
Corto Maltese i Pratt ogółem.
« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Kwiecień 2022, 15:14:30 wysłana przez Bender »

Offline gashu

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 06 Kwiecień 2022, 15:43:58 »
Incal.
Ha! :)

Offline Mruk

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 06 Kwiecień 2022, 16:14:54 »
Najbardziej przereklamowany komiks to oczywiście KRON :)

https://www.youtube.com/watch?v=SePXywkuO10

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #18 dnia: Śr, 06 Kwiecień 2022, 16:34:08 »
  Rork - kocham pierwsze dwa tomy miłością do grobowej deski, ale dalej seria zmienia się w kompletny bełkot. Może to moja wina nie komiksu, ale ja do dzisiaj nie mam pojęcia o co tam chodziło.
  Azyl Arkham - Bardzo dobry, ale żaden geniusz na dodatek kompletnie nie trawię McKeane'a na połowie kadrów nie miałem pojęcia co się znajduje.
  Kryzys na Nieskończonych Ziemiach - z pewnością dawno, dawno temu w odległym kontynencie to była wielka rzecz. Ale dzisiaj dla polskiego komiksiarza, to jest praktycznie nieczytelne.
  Ziemia 2 - Morrisonowi wypadła co druga kartka z teczki jak składał całość do druku.
  Sambre - słabe a momentami również i brzydkie.

  Nie wiem czy jest sens umieszczania jakichś tytułów typu Saria czy Indyjska Włóczęga, gdzie one niby są słynne?

Online PabloWu

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 06 Kwiecień 2022, 16:39:59 »
Sandman
Pawie cały Moore (zwłaszcza Watchmen)
Preacher
Thorgal

a w kategorii przereklamowane (choć może nie "najbardziej")
Corto Maltese i Pratt ogółem.

Można wiedzieć dlaczego Thorgal jest przereklamowany?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 06 Kwiecień 2022, 17:01:28 »
  Nie wiem czy jest sens umieszczania jakichś tytułów typu Saria czy Indyjska Włóczęga, gdzie one niby są słynne?

Na naszym forum :D Ja Indyjską włóczęgę umieściłem właśnie ze względu na niezrozumiale dla mnie wysoką pozycję w topce za 2020.

Offline Zwirek

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 06 Kwiecień 2022, 17:08:53 »
Storm: Świat na dnie, ten komiks wyleczył mnie z - świetne rysunki, więc napewno nie będzie tak źle. Fabuła (szczególnie opis sytuacyjny) to jest istna tortura. Rozumiem, że to jest dzieło z 1978 roku, ale dla mnie to się nie broni, nawet jak na tamte czasy (porównuję do innych komiksów, z tamtych lat, albo jeszcze starszych).

W późniejszych tomach Storma jest już lepiej (dobrnąłem do końca drugiego tomu zbiorczego od Kurc), ale uważam, że pierwszy tom powinien być sprzedawany spod lady.

Z kategorii największy zawód, to chyba Batman Zabójczy Żart - rysunki świetne, ale komiks tylko dobry, a miało być arcydzieło.
« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Kwiecień 2022, 17:37:20 wysłana przez Zwirek »

Offline Nephilim

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #22 dnia: Śr, 06 Kwiecień 2022, 17:12:01 »
Sandman
Pawie cały Moore (zwłaszcza Watchmen)
Preacher
Thorgal

a w kategorii przereklamowane (choć może nie "najbardziej")
Corto Maltese i Pratt ogółem.
Watchmen i V jaj Vendetta aczytalne. Potwór z Bagien również. From Hell i dwie pierwsze Ligi Dżentelmenów to mam wrażenie, pisane przez innego autora bo świetne, dla odmiany ;)

Sandman to stek grafomańskich bzdurek Gaimana. Najlepsze rzeczy tego autora to te nie związane z uniwersum jak np Koralina czy Nigdziebądź.

Corto jest ok ale w wydaniach Cannalesa i Pellejero. Ten od Pratta często mocno męczący.

Offline adamarluk

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #23 dnia: Śr, 06 Kwiecień 2022, 17:32:36 »
 ;D ;D ;D Nikt nie wspomniał o WKKM

Offline Koalar

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #24 dnia: Śr, 06 Kwiecień 2022, 18:02:31 »
Dla mnie Strażnicy, choć Moore'a bardzo lubię i w sumie ten komiks też doceniam, ale raczej spodziewałem się czegoś więcej (czytałem to w czasach, gdy ten komiks był trudno dostępny). Poza tym już wcześniej przeczytałem tyle superbohaterskich historii, że ta nie była dla mnie na ich tle czymś wybitnym (a momentami była nużąca - historia pirata).

Z polskich Funky Koval. Zwyczajnie mnie nudzi i nie mam sentymentu. Do tego nieciekawy bohater, o którym niewiele mogę powiedzieć, więc też mnie nie ciekawi (ale props za klepnięcie Brendy w tyłek).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline 79ers

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #25 dnia: Śr, 06 Kwiecień 2022, 18:19:05 »
Maus
Kryzys tożsamości
Transmetropolitan
Zabójczy żart
Chew
Saga
Aldebaran
« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Kwiecień 2022, 18:39:46 wysłana przez 79ers »

Offline Nephilim

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #26 dnia: Śr, 06 Kwiecień 2022, 19:16:46 »
Maus
Kryzys tożsamości
Transmetropolitan
Zabójczy żart
Chew
Saga
Aldebaran
Zabójczy Żart mega przehajpowany ale to Moore. Graficznie kolos ale scenario miałkie.

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #27 dnia: Śr, 06 Kwiecień 2022, 19:36:07 »
Na naszym forum :D

  Chyba, że tak.

Watchmen i V jaj Vendetta aczytalne...

   Ale to chyba tak nie działa, że wstawiasz sobie gdzie chcesz literę a i z automatu zmieniasz znaczenie każdego wyrazu na przeciwstawne. Zresztą obydwa są jak najbardziej...czytalne. A Zabójczy Żart z pewnością nie jest miałki, jest jak najbardziej konkretny i o dużym znaczeniu. Przehajpowany być może, ale napewno nie miałki.
« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Kwiecień 2022, 19:38:28 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline Midar

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #28 dnia: Śr, 06 Kwiecień 2022, 20:26:33 »
Watchmen i V jaj Vendetta aczytalne. Potwór z Bagien również.
Jak widzę takie stwierdzenia, to zastanawiam się, czy aby na pewno wszyscy potrafią czytać. Potwór z bagien aczytalny? Przecież to się wciąga. V jak Vendetta też doskonale czytadło. Połknąłem na raz i potem drugi raz, dawkując.

Offline NuoLab

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #29 dnia: Śr, 06 Kwiecień 2022, 20:29:21 »
Większość laureatów i nominatów pewnej słynnej nagrody polskiego komiksowa ostatnimi czasy.