Autor Wątek: Nagle Comics - nowy wydawca na rynku  (Przeczytany 109815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konrad

Odp: Nagle Comics - nowy wydawca na rynku
« Odpowiedź #570 dnia: Cz, 23 Maj 2024, 16:02:25 »
We wrześniu Nagle wyda kolejny polski komiks - Futuro Darko Krzysztofa Nowaka

Powojenna Ameryka. Rząd federalny, łącznie z jego organami, to prehistoria. Informacje nie krążą już po orbicie w mgnieniu oka jak kiedyś. Świat przestał być globalną wioską. Fala uderzeniowa wybuchu jądrowego starła z powierzchni ziemi urzędy skarbowe oraz cały federalny system podatkowy - czyż to nie są wspaniałe nowiny? Oczywiście, że są!
Niestety, kiedy jedne niebezpieczeństwa szczęśliwie minęły w ich miejsce szybko pojawiły się nowe. Gangi zadymiarzy, łowcy niewolników, ludożercze mutanty, zbuntowane roboty, lokalni tyrani, kwaśne deszcze czy burze radioaktywnego piasku to tylko niektóre z nich.
Uważajcie tam na siebie, drodzy śmiałkowie!
Skończyłem komiks, do kupy 104 strony - dacie wiarę!?
FUTURO DARKO NADCHODZI!

Offline HugoL3

« Odpowiedź #571 dnia: Cz, 23 Maj 2024, 17:00:58 »
Jestem laikiem jeśli chodzi o polski komiks, ale podobają mi się te rysunki i przypominają mi te z popularnej reklamy ubezpieczeń na literę M, czyżby odpowiadał za to ten sam twórca?

Offline turucorp

« Odpowiedź #572 dnia: Cz, 23 Maj 2024, 20:27:53 »
... czyżby odpowiadał za to ten sam twórca?

Tak, Krzysztof odpowiada za warstwę graficzną tych reklam, ponadto na podst. jego konceptów powstają drewniane pojazdy z Candylab Toys, ilustruje też japońskie katalogi samochodowe i amerykańskie czasopisma, dużo różnych projektów w dosyć charakterystycznej i jednorodnej stylistyce. Dobrze, że ten album w końcu się pojawi.

Offline Tymon Nadany

« Odpowiedź #573 dnia: Śr, 29 Maj 2024, 13:07:13 »
Czy ktoś z was zakupił już  Statusu 7 i może powiedzieć jak prezentuje się  nowe wydanie komiksu?

Offline Brvk

« Odpowiedź #574 dnia: Śr, 29 Maj 2024, 13:10:29 »
Czy ktoś z was zakupił już  Statusu 7 i może powiedzieć jak prezentuje się  nowe wydanie komiksu?
... I czy w środku jest zapowiedź 48 wersji 48 stron 🤔😃?

Offline LukCook

« Odpowiedź #575 dnia: Śr, 29 Maj 2024, 14:25:55 »
Status 7 prezentuje się świetnie: wstęp Jacka Dukaja, fajny papier i jakość druku, kilka stron dodatków. Poza tym świetna lektura. Dzięki koledze z forum za polecenie na Komiksowej Warszawie.

Offline rzodkiew

« Odpowiedź #576 dnia: Cz, 30 Maj 2024, 17:59:14 »
Po tym komentarzu nie mogę się doczekać dostawy ze Statusem 7.
A tego Futuro Darko muszę, @#$%^, mieć

Online michał81

« Odpowiedź #577 dnia: Pt, 31 Maj 2024, 10:49:03 »
Nie miałem przyjemoności wcześniej czytać ani Breakoff ani Overload, kiedy ukazały się w albumach na początku 2000 lat i powiem jedno, tak jak wydało to teraz Nagle, tak właśnie trzeba robić wznowienia po latach klasyków. Bo to już jest klasyk.
Samo wydania prezentuje się świetnie, jak było wspomniane, grubszy papier, żywe kolory i kilka stron dodatków ze szkicami. Fabularnie mamy dwie niezależne od siebie historie, jedną bazującą na motywach heistu i drugą bazującą na motywch śledztwa policyjnego. Obie historie są wypakowane akcją, wybuchami i niespodziewanymi zwrotami fabularnymi (szczególnie pierwsza), a wszystko okraszone humorem, który trochę się już zestarzał, ale nadal bawi. I jedyne co je łączy to postać Switcha, młodego hakera, który w drugiej historii jest postacią drugoplanową, pojawiającą się tylko na moment.

Rysunkowo jest bardzo dobrze, to jest to do czego przyzwczaił czytelników Robert Adler. Całościowo przebija się tu styl z zacięciem mangowym, ale podsypany lekko rysunkiem undegrandowym. Ale to co wyróżnia się to dbałość w szczegóły samochdów, budynków, a szczególnie broni i widać to głównie w dodatkowych szkicach zawartych w albumie.
Cyberpunkowy klimat wylewa się nie tylko z rysunków, ale także z fabuły, widać tu wpływy Łowcy Androidów, prozy Gibsona, ale przed wszystkim anime takich jak Akira czy Ghost in the Shell. Polecam bawiłem się bardzo dobrze podczas lektury.
« Ostatnia zmiana: Pt, 31 Maj 2024, 10:51:20 wysłana przez michał81 »

Offline Blind

« Odpowiedź #578 dnia: Pn, 10 Czerwiec 2024, 13:57:13 »
Dwadzieścia lat przyszło czekać polskim czytelnikom na przygody Scotta Pilgrima. Kultowy tytuł doczekał się w końcu polskiego wydania. Dziękujemy Nagle Comics! Czy warto było czekać? Pierwszy tom pozostawił mnie z mieszanymi odczuciami.

Scott to 23 letni basista marnej kapeli, który jest życiowym nieogarem. Śpi z kumplem w jednym łóżku, nie śmierdzi groszem, beztrosko zerka na życie. Nastolatek na pełnej. Scenarzysta bawi się kliszami, w których odnajdzie się wielu z nas. Pierwsze miłości, niezrozumienie rówieśników dotyczące różnicy wieku zakochanych, chwiejność nastoletnich miłości. Przez całą lekturę wyczuwalna jest sarkastyczna aura. Wszystko ukazane jest w krzywym zwierciadle. Problemem podczas lektury są momenty dziwnych skoków fabularnych. Miałem czasem wrażenie, że ktoś zapomniał o jakieś stronie lub kilku kadrach, przez co cała czytana dyskusja/sytuacja traciła sens. Jest to tym dziwniejsze, że w pierwszym tomie, nie dzieje się wiele...

Komiks pokocha każdy nerd. Pełno tu nawiązań do popkultury, humor jest świetnie wyważony i przywołuje na myśl "Teorię wielkiego podrywu". Komiks trafi przede wszystkim do osób w wieku 30+. Młodsi czytelnicy mogą nie zrozumieć wszystkich odniesień (w końcu autor pisał ten komiks na początku lat 2000). Pierwszy tom to wstęp do większych wydarzeń. Daje nam odczuć, że nie jest to jedynie przyziemna historia o dorastaniu. Jednak większość tomu to senna narracja, ktora potrafi nużyć. Końcówka jednak daje przedsmak tego, co czeka nas dalej i już wiem, że będzie jedynie ciekawiej. 

To, co jest dużą rysą na tym obrazie, to polskie wydanie. Dostaliśmy kieszonkowy format przywodzący na myśl mangi. Tusz śmierdzi, a papier jest kiepskiej jakości. Cena okładkowa to 45 złotych i jest ona absurdalnie wysoka. Mangi o podobnej objętości kosztują połowę tej ceny. Mam nadzieję, że mimo wszystko komiks okaże się sukcesem, jednak cena może być dla wielu zaporowa.

MOJA OCENA 7️⃣/🔟
Piszę recenzje komiksów na INSTAGRAMIE

https://instagram.com/marcin.blind?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

Offline Konrad

« Odpowiedź #579 dnia: Cz, 13 Czerwiec 2024, 18:26:57 »
W tym miesiącu Nagle wyda tylko jeden komiks:
Pewnego razu gdzieś na końcu świata tom 2 (z 3)

Natomiast w lipcu aż 4:
Scott Pilgrim tom 4 (z 6)
Nocturnals tom 2 (finałowy)
Hillbilly tom 2 (z 4)
Extremity tom 1 (z 2)

A we wrześniu jeśli nic się nie obsunie to będzie m.in. Transformers tom 1, Teenage Mutant Ninja Turtles: The Last Ronin czy finałowy 5 tom Saint-Elme

Offline gashu

« Odpowiedź #580 dnia: Pt, 14 Czerwiec 2024, 13:45:49 »
To, co jest dużą rysą na tym obrazie, to polskie wydanie. Dostaliśmy kieszonkowy format przywodzący na myśl mangi. Tusz śmierdzi, a papier jest kiepskiej jakości.

Ja mam oryginalne wydanie z Oni Press w podobnym formacie i "jakości".
To chyba standard, w którym Scott był pierwotnie wydawany.

Online donT

« Odpowiedź #581 dnia: Pt, 14 Czerwiec 2024, 15:04:42 »
Dokladnie, tak samo wydano to w oryginale.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Konrad

« Odpowiedź #582 dnia: Pn, 24 Czerwiec 2024, 20:48:05 »
Finałowy tom Saint-Elme trafił właśnie do drukarni, więc może premiera będzie już w lipcu

Szykuje się obfity miesiąc, bo drukuje się już też ostatni tom Nocturnals i zapowiedziane są jeszcze Hillbilly tom 2 (do którego będą dołączone okulary 3D, bo w środku jest komiks 3D), Scott Pilgrim tom 4 i Extremity tom 1 (szkoda, że nie poczekali na zbiorcze wydanie, bo wolałbym od razu takiego grubaska na 300 stron z dodatkami, nawet w miękkie oprawie, w której wydają Daniela Warrena Johnsona https://www.amazon.com/Extremity-Deluxe-Daniel-Warren-Johnson/dp/1534397671/).