Autor Wątek: Nagle Comics - nowy wydawca na rynku  (Przeczytany 101919 razy)

szybkilester i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Nagle Comics - nowy wydawca na rynku
« Odpowiedź #30 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 16:51:11 »
Najlepiej puścić chyba od nowa w kolorze, żeby starzy czytelnicy też mieli motywację do kupowania.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline amsterdream

Odp: Nagle Comics - nowy wydawca na rynku
« Odpowiedź #31 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 16:55:47 »
Chętnie dokupię brakujące tomy, ale nie ma szans żebym kupił to drugi raz.

Offline Castiglione

Odp: Nagle Comics - nowy wydawca na rynku
« Odpowiedź #32 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 16:56:43 »
Ja bym chyba wolał cz-b, ale w sumie nie wiem nawet czy by mi podeszło i czy bym kupował, bo nigdy nie czytałem.

Offline PawelC

Odp: Nagle Comics - nowy wydawca na rynku
« Odpowiedź #33 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 19:21:44 »
Ale to jest raczej krowa, a nie byk :D

Czyli stwór to dużo ryczy a mało mleka daje :P ;).

Offline Kvothe

Odp: Nagle Comics - nowy wydawca na rynku
« Odpowiedź #34 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 19:25:28 »
Najlepiej puścić chyba od nowa w kolorze, żeby starzy czytelnicy też mieli motywację do kupowania.

A ktokolwiek wydał to zbiorczo w kolorze? Więc czemu oni by mieli.

Offline Toranga

Odp: Nagle Comics - nowy wydawca na rynku
« Odpowiedź #35 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 20:09:06 »
Mam wrażenie, że właścicielka NSC wlałaby aby wydawnictwo wydawało takie komiksy jak Heartstopper a nie jak dotychczas NSC wydawało.

Masz cokolwiek na poprawie tej tezy?
Bo gdyby moje ulubione PL wydawnictwo poszło w tą stronę to trochę szkoda.

Offline Konrad

Odp: Nagle Comics - nowy wydawca na rynku
« Odpowiedź #36 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 20:13:50 »
Przecież Sonia Draga ma wydawnictwo dla młodszych, gdzie wydaje też komiksy - Młody Book. Nawet ostatnio wypuścili Bloom, który ma podobny target co Heartstopper
https://mlodybook.com.pl/produkt/bloom

Online michał81

Odp: Nagle Comics - nowy wydawca na rynku
« Odpowiedź #37 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 20:51:15 »
Przecież Sonia Draga ma wydawnictwo dla młodszych, gdzie wydaje też komiksy - Młody Book. Nawet ostatnio wypuścili Bloom, który ma podobny target co Heartstopper
https://mlodybook.com.pl/produkt/bloom
Nie podobny ten sam
Cytuj
Powieść graficzna dla fanów „Heartstoppera”

Offline Kandor

Odp: Nagle Comics - nowy wydawca na rynku
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 21:13:52 »
I Spawnem 
No, Spawn to taki "żywy trup" czyż nie? ;-) Swoją drogą mam abonament na e-booki (po polsku głównie) w Legimi i jest tam co najmniej 500 trendów że stosunkowo nowymi trendami komiksów DC i Marvela, a także sporo nowszych Spawnów (np. King Spawn) z tym że wszystko...po niemiecku (dodam że znam w tym języku ze trzy-cztery słowa a i nie wszystkie "ładne") ;-)
« Ostatnia zmiana: Pn, 23 Styczeń 2023, 21:21:39 wysłana przez Kandor »

Offline Toranga

Odp: Nagle Comics - nowy wydawca na rynku
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 22:02:59 »
Przecież Sonia Draga ma wydawnictwo dla młodszych, gdzie wydaje też komiksy - Młody Book. Nawet ostatnio wypuścili Bloom, który ma podobny target co Heartstopper
https://mlodybook.com.pl/produkt/bloom

No i co to ma do rzeczy. Mają wiele wydawnictw. Zwłaszcza jeśli Blooma wypuścili poza NSC to czemu to dowodzi, że chcą zmienić profil wydawanych tam komiksów. Moim zdaniem wręcz odwrotnie.

Offline Edgar

Odp: Nagle Comics - nowy wydawca na rynku
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 22:38:01 »
Żywe trupy wracają jak bumerang przy wielu okazjach, bo to chyba najbardziej spektakularne przerwanie serii ostatnich lat.
Jeśli ktoś miałby to wydać (Nagle?), to tylko od początku. Grzechem Taurusa było nie tylko urwanie historii. Kilka, kilkanaście tomów było kompletnie pozbawione korekty. Błąd interpunkcyjny można było znaleźć w praktycznie każdym dymku. Katastrofa. Ciężko mi było przez to przebrnąć.
Jeśli chodzi o nowe wydawnictwo, to spodziewam się kontynuacji tego, co od początku istnienia prezentowało NSC, bo to przecież Krzysztof Ostrowski decydował o obliczu wydawnictwa. Oczywiście nie 1:1, bo pewnie przy pełnej niezależności będzie chciał realizować jakieś nowe pomysły.
Bardziej się zastanawiam, w jakim kierunku pójdzie NSC, bo nowy red. nacz. może ich sprofilować zupełnie inaczej.

Offline Konrad

Odp: Nagle Comics - nowy wydawca na rynku
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 22:53:55 »
@Toranga
Ale ja się z tobą zgadzam :) Mój post był bardziej do cytowanej przez ciebie wiadomości @Sędziego. Mogłem lepiej napisać

Bardziej się zastanawiam, w jakim kierunku pójdzie NSC, bo nowy red. nacz. może ich sprofilować zupełnie inaczej.
Mogliby w końcu ujawnić kto nim został

Edit.
A wracając do Nagle to podobno inni wydawcy i osoby ze środowiska wiedzieli już od jakiegoś czasu:
https://twitter.com/dr_Sledziu/status/1617468089720836096

« Ostatnia zmiana: Wt, 24 Styczeń 2023, 00:08:56 wysłana przez Konrad »

Offline kenji

Odp: Nagle Comics - nowy wydawca na rynku
« Odpowiedź #42 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 15:23:16 »
Dokładnie. Ryzykowny ruch.

Na jakiej podstawie to twierdzisz ?
Mi wydaje się ze co roku każde wydawnictwo wydaje więcej i drożej. Czytaj każde poza taurusem. Ale oni przestali ogarniac już jakiś czas temu.

A

Offline misiokles

Odp: Nagle Comics - nowy wydawca na rynku
« Odpowiedź #43 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 15:56:16 »
Elemental też "śpi".

Online PabloWu

Odp: Nagle Comics - nowy wydawca na rynku
« Odpowiedź #44 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 15:56:50 »
Oby się nie okazało że " co Nagle to po diable"  ;)
A tak serio to trzymam kciuki, ciekawy skład wydawnictwa z doświadczeniem i czekam na ciekawą ofertę z przyzwoitymi cenami. Kto nie ryzykuje szampana nie pije, pozdro.