Autor Wątek: MyComicCollector  (Przeczytany 13182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Deg

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #45 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 20:41:17 »
Portal Gildii z komiksami już nie działa - patrz post wyżej.

Co do wyszukiwania, jest opcja Edycja -> Filtruj.
This is my truth, tell me yours.

Offline kenji

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #46 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 13:01:26 »
ehh - szkoda że Gildia już nie działa , bo jednak tam baza komiksów była największa. W Alei są duże braki i trzeba wpisywać ręcznie.
ale mimo to i tak program MyComicCollector jest świetnym narzędziem do katalogowania zakupów. problem tylko jest taki aby robić to systematycznie i uważnie:)

Deg - dzięki za tipa z wyszukiwaniem pozycji ( Edycja >Filtruj ) działa idealnie

Offline Castiglione

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #47 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 13:16:31 »
Zniknięcie strony Gildii to bardzo duża strata.

Offline silent.bob

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #48 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 19:23:41 »
Cześć

Wrzuciłem małą aktualizację programu. Wyłączyłem panel gildii.

Co do dodawania nowych pozycji to wchodzimy na stronę sklepu gildii, naciskamy CTRL+A, później CTRL+C,
przechodzimy do programu i CTRL+V. Okładkę kopiujemy osobno w taki sam sposób.

Najszybciej szukać klikając prawym przyciskiem myszy na właściwej kolumnie.




« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Sierpień 2022, 19:25:27 wysłana przez silent.bob »

Offline 79ers

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #49 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 19:27:56 »
Jaki był adres strony ze zbiorami komiksiarzy i czy strona nadal funkcjonuje?

Offline hansior

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #50 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 21:59:15 »
Silent.bob, kojarzysz może taki komunikat: "Nie można otworzyć <tu ścieżka do ComicBooks.sdl> Dostawca .System.Data.SqlServiceCe.3.5 nie jest zaintalowany"? Mam do wyboru Szczegóły (cały wyjątek), Kontynuuj i Zamknij. Bo wyborze Kontynuuj mam MyComicCollectora przez cały czas zminimalizowanego do paska zadań.

Offline szulig

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #51 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 22:03:51 »
Silent.bob, kojarzysz może taki komunikat: "Nie można otworzyć <tu ścieżka do ComicBooks.sdl> Dostawca .System.Data.SqlServiceCe.3.5 nie jest zaintalowany"? Mam do wyboru Szczegóły (cały wyjątek), Kontynuuj i Zamknij. Bo wyborze Kontynuuj mam MyComicCollectora przez cały czas zminimalizowanego do paska zadań.

zainstaluje service pack ze strony https://user-sp.github.io/mycomiccollector/ i bedzie wszystko działać

Offline hansior

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #52 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 06:04:33 »
Zanim zacząłem się bawić MyComicCollectorem zainstalowałem obie rzeczy że strony.

Offline silent.bob

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #53 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 08:48:17 »
Zanim zacząłem się bawić MyComicCollectorem zainstalowałem obie rzeczy że strony.

Jeśli masz zainstalowane oba pliku z Microsoft SQL Server Compact 3.5 Service Pack 2
i Microsoft .NET Framework 4.7.2, to nie mam pomysłu co może być nie tak.

Ewentualnie przeinstaluj jeszcze raz.

Offline kenji

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #54 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 14:37:55 »
Silent.bob, kojarzysz może taki komunikat: "Nie można otworzyć <tu ścieżka do ComicBooks.sdl> Dostawca .System.Data.SqlServiceCe.3.5 nie jest zaintalowany"? Mam do wyboru Szczegóły (cały wyjątek), Kontynuuj i Zamknij. Bo wyborze Kontynuuj mam MyComicCollectora przez cały czas zminimalizowanego do paska zadań.

hansior - sprawdź którą masz wersje programu. ja na jednym z komputerów mam starszą wersje , i nie mogę zaciągnąć aktualizacji  i też mi się pojawiają jakieś dziwne komunikaty czasmi.


na nowym kompie zainstalowałem wszystko od początku , wrzuciłem całą bazę i wszystko działa jak ta lala.

dzięki silent.bob - zapisywanie tytułów ze strony gildii działa bez zarzutu, tak więc temat ręcznego wpisywania odpada.


Offline hansior

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #55 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 15:11:55 »
kenji, po Twoim poście zacząłem znowu zacząłem grzebać w tych instalacjach. I w folderze Microsoft SQL Server Compact 3.5 Service Pack 2, który stworzyłem podczas instalacji Microsoft SQL Server Compact 3.5 Service Pack 2 z pierwszego punktu, znalazłem dwa pliki. SSCERuntime_x86-ENU.msi i SSCERuntime_x64-ENU.msi. 64 nie zadziałał, ale 86 już wykonał instalację.
I działa :)
Brzmi skomplikowanie i sam nie wiem do końca, co zrobiłem. Chyba po prostu pierwsza "instalacja" była zwykłym wypakowaniem biblioteki.

Offline Deg

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #56 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 19:33:37 »
Skoro temat (trochę ;)) ożył, mam pytanie: czy dodawane okładki muszą być skalowane do tak małych rozmiarów, niewypełniających okna programu nawet w 50%? Ewentualnie, czy można dodać opcję ustawienia własnego skalowania?
This is my truth, tell me yours.

Offline silent.bob

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #57 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 00:44:35 »
kenji, po Twoim poście zacząłem znowu zacząłem grzebać w tych instalacjach. I w folderze Microsoft SQL Server Compact 3.5 Service Pack 2, który stworzyłem podczas instalacji Microsoft SQL Server Compact 3.5 Service Pack 2 z pierwszego punktu, znalazłem dwa pliki. SSCERuntime_x86-ENU.msi i SSCERuntime_x64-ENU.msi. 64 nie zadziałał, ale 86 już wykonał instalację.
I działa :)
Brzmi skomplikowanie i sam nie wiem do końca, co zrobiłem. Chyba po prostu pierwsza "instalacja" była zwykłym wypakowaniem biblioteki.

Z tego co pamiętam, to ważna jest kolejność instalowania po wypakowaniu:
najpierw x86, później x64.

Co do okładek, to ich implementacja jest raczej minimalistyczna :)

Offline hansior

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #58 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 09:33:31 »
Z tego co pamiętam, to ważna jest kolejność instalowania po wypakowaniu:
najpierw x86, później x64.

Już nie do końca pamiętam, ale mi się wydaje, że x64 nie instalowałem.

Online Rodrigues

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #59 dnia: Pt, 10 Luty 2023, 11:55:59 »
Po instalacji wywalało mi błąd, że nie ma dostępu do pliku notes.txt
Tego pliku nie było w folderze z programem. Założyłem plik o takiej nazwie i teraz wszystko działa. Ktoś też tak miał?