Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1042511 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1050 dnia: So, 20 Czerwiec 2020, 13:20:33 »
To fakt. Test kolekcji i wydawałoby się jej nieunikniony start, na pewno skutecznie zniechęciły Muchę. Ale to było w 2019, mamy 2020 i skoro kolekcja nie ruszyła, to możnaby o tym pomyśleć. Chyba, że wciąż nie jest pewne, czy Hachette z niej zrezygnowało.

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1051 dnia: So, 20 Czerwiec 2020, 13:49:28 »
Zapewne jest tak jak napisał misiokles, ale przecież to nie znaczy, że Mucha nie mogłaby wydać tego spidera uderzając do Marvela
Dokładnie o to mi chodziło. Wiem, że to Millarworld, a to Marvel, ale skoro wydają Millara... a tytuły z Marvela przecież nie są zablokowane (chyba, że ten jest, ale to inna para kaloszy - kwestia przyblokowania)
« Ostatnia zmiana: So, 20 Czerwiec 2020, 13:54:19 wysłana przez mack3 »

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1052 dnia: So, 20 Czerwiec 2020, 13:49:57 »
Wątpię, aby kolekcja ruszyła, jakby to miało się stać to już by do tego doszło. Patrząc, że są coraz większe problemy z dostępnością zakupu tomów obecnie wydawanych kolekcji, start jej wydaje się mało prawdopodobny.

Druga spraw to co by miała Mucha wydawać poza wspomnianym Marvel Knights Spider-Man Millara i Spider-Man Noir? Zostaje tylko w sumie Spider-man by JMS oraz Amazing Spider-man by McFarlane. Nic tak naprawdę poza tymi seriami oraz obecnie wydawanymi nie ma szans na większe powodzenie i dobrą sprzedaż.
« Ostatnia zmiana: So, 20 Czerwiec 2020, 13:59:35 wysłana przez michał81 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1053 dnia: So, 20 Czerwiec 2020, 13:59:55 »
Oprócz wymienionych, dorzuciłbym wciąż nieobecnego klasyka u nas, The Death of Jean DeWolff, ale to ramotka, a od takich Mucha stroni jeszcze bardziej, niż Egmont. Oraz Spider-man Michelinie/McFarlane/Larsen, ale to dłuższa rzecz i trzeba by rozbić dwa Omnibusy, choć chyba z AoA właśnie tak robią? Ewentualnie jeszcze Spider-Man/Doctor Octopus: Negative Exposure, bo to Vaughan i G Floy Studio wydało go już w Portugalii.

Motyl

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1054 dnia: So, 20 Czerwiec 2020, 14:04:45 »
Oprócz wymienionych, dorzuciłbym wciąż nieobecnego klasyka u nas, The Death of Jean DeWolff, ale to ramotka, a od takich Mucha stroni jeszcze bardziej, niż Egmont. Oraz Spider-man Michelinie/McFarlane/Larsen, ale to dłuższa rzecz i trzeba by rozbić dwa Omnibusy, choć chyba z AoA właśnie tak robią? Ewentualnie jeszcze Spider-Man/Doctor Octopus: Negative Exposure, bo to Vaughan i G Floy Studio wydało go już w Portugalii.

O Larsen. Bardzo lubię ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1055 dnia: So, 20 Czerwiec 2020, 14:11:31 »
A, i jeszcze Larsen solo z serii Spider-man, kompletna Zemsta Złowieszczej Szóstki + zeszyt #15. To nie byłby pewniak?

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1056 dnia: So, 20 Czerwiec 2020, 14:17:34 »
ale to dłuższa rzecz i trzeba by rozbić dwa Omnibusy, choć chyba z AoA właśnie tak robią?
Wydają tylko jednego Omnibusa w przypadku AoA. Companion Ommibus nie jest potwierdzony. Ale z niego tylko  X-Men Chronicles #1-2, Tales from The Age of Apocalypse #1-2, X-Universe #1-2, Age of Apocalypse One-Shot, Age of Apocalypse (2005) #1-6 mają większe znaczenie dla samego świata AoA. Resztę historii można pominąć bo nic nie wnoszą. Zostaje jeszcze seria Age of Apocalypse (2013) oraz crossover X-Termination zamykający wątek świata AoA. Całość tego spokojnie mogli by zamknąć w 2/3 dodatkowych tomach po wydaniu obecnie wydawanej serii. Ale jak twierdzi Mucha kontynuacja zależy od sprzedaży.

Spider-man Michelinie/McFarlane/Larsen
O McFarlanie sam wspomniałem. Co do Larsena to nie ma on tak wielu fanów jak McFarlane, który bardziej jest znany dzięki wydawanemu Spawnowi. 

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1057 dnia: So, 20 Czerwiec 2020, 14:30:37 »
O McFarlane wspominałeś chyba po edycji? Ja pisałem posta, jak wspominałeś tylko o Straczynskim?


Nie pisałem o dwóch Omnibusach AoA, tylko o dwóch Amazing Spider-Man Michelinie... W sensie, że musieliby dwa rozbić, tak jak rozbijają jeden AoA.

I z ciekawości, skąd dane, że Larsen nie ma tak wielu fanów co McFarlane? Bo kilka osób dopytuje NSC o Spawna?
« Ostatnia zmiana: So, 20 Czerwiec 2020, 14:38:16 wysłana przez ramirez82 »

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1058 dnia: So, 20 Czerwiec 2020, 16:12:23 »
O McFarlane wspominałeś chyba po edycji? Ja pisałem posta, jak wspominałeś tylko o Straczynskim?
OK, tak było.

Nie pisałem o dwóch Omnibusach AoA, tylko o dwóch Amazing Spider-Man Michelinie... W sensie, że musieliby dwa rozbić, tak jak rozbijają jeden AoA.
A to cię źle zrozumiałem, bo myślałem, że chodzi ci o dwa omnibusy AoA. Raczej tych dwóch omnibusów bym się nie spodziewał w całości, prędzej podzielone. Tylko tam nie jest kompletne Inferno, jeśli już ktoś by chciał to wydać, to przydałoby się wydać tą historię kompletną.

I z ciekawości, skąd dane, że Larsen nie ma tak wielu fanów co McFarlane? Bo kilka osób dopytuje NSC o Spawna?
Nie. Bardziej z grupy facebookowej "Komiksy TM-Semic" , gdzie McFarlane częściej wraca w dyskusjach niż Larsen (który też jest obecny, ale nie w takie ilości).

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1059 dnia: So, 20 Czerwiec 2020, 16:38:14 »
Druga spraw to co by miała Mucha wydawać poza wspomnianym Marvel Knights Spider-Man Millara i Spider-Man Noir?

The Spectacular Spider-Man. Szczególnie run J.M. DeMatteisa.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1060 dnia: So, 20 Czerwiec 2020, 16:54:18 »
The Spectacular Spider-Man. Szczególnie run J.M. DeMatteisa.
Tylko czy ten run posiada jakieś zbiorcze? Wydaje mi się, że raczej nie.

Tylko znowu dyskutujemy hipotetycznie. Zarówno Egmont jak i Mucha wiedzą co im się sprzedaje.  W przypadku Muchy trzeba pamiętać, że ona dobiera tak tytuły, aby sprzedać je zarówno tutaj jak i w Portugalii. A jeśli ktoś inny ma tam licencje na komiksy ze Spider-manem o których dyskutujemy to wydanie takie odpada.
« Ostatnia zmiana: So, 20 Czerwiec 2020, 17:01:57 wysłana przez michał81 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1061 dnia: So, 20 Czerwiec 2020, 16:55:47 »
Nie. Bardziej z grupy facebookowej "Komiksy TM-Semic" , gdzie McFarlane częściej wraca w dyskusjach niż Larsen (który też jest obecny, ale nie w takie ilości).

No ok, jeśli tylko na tej podstawie stwierdzasz, że Zemsta Złowieszczej Szóstki nie sprzedałaby się tak dobrze, jak Torment, to nie mam argumentów.

Tylko czy ten run posiada jakieś zbiorcze? Wydaje mi się, że raczej nie.

Niestety nie :( A bardzo bym chciał DeMatteisa z Buscemą.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1062 dnia: So, 20 Czerwiec 2020, 17:01:04 »
To powiem ci, że Zemsta Złowieszczej Szóstki jest główną rzeczą, która jest przywoływana w kontekście Larsen, więc to może i by się sprzedało. Tym bardziej, że to wyszło sporo pocięta w czasach Tm-Semica jak kojarzę.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1063 dnia: So, 20 Czerwiec 2020, 17:05:16 »
Serio? Właśnie kilka postów wyżej pisałem coś podobnego...

Offline Bazyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1064 dnia: So, 20 Czerwiec 2020, 18:03:06 »
Kolejne dwie strony gadania o Spider-Manie, pokazuje jaka jest posucha jeśli chodzi o polskie komiksy z tym herosem. Samo Ultimate i ANAD to za mało. Polska wersja Kolekcji by pozamiatała. :/ Ciekawe czy portugalska Mucha też tłumaczyła Hachette Kolekcję Spider-Mana? :)

Hobgoblin Saga i dokończenie Clone Sagi. To bym chciał. I gdzie ten dodruk McFarlane'a od Egmontu?