Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1043474 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1020 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 13:32:28 »
Na pochybel Egmontowi ktory niema jaj zeby wydawac takie starsze komiksy :)

Motyl

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1021 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 13:33:10 »
To fajnie.

Do tego dochodzą jeszcze niższe standardowe zniżki, niż u innych wydawców i różnica się robi spora (np. w porównaniu z takim Egmontem).

Jeśli chodzi o zniżki w sklepach pokroju bonito, gdzie obecnie jest 21%, a było i 30% to zażalenia proszę słać pod adresem sklepu. Może wykupili magazyny na Białorusi i wtopili albo zatrudnili więcej pracowników na czas pandemii, albo uznali, że przez ostatnie pięć lat dokładają do interesu i w końcu muszą coś zarobić, więc obniżyli rabaty. To nie wina wydawnictwa. W sklepie Muchy jest 30%, na gildii podobnie, a czasem i 35%. Na tantis zniżki dochodzą do 33%. Ceny po rabatach ustalają sobie sklepy, może w końcu doszły do wniosku, że zarabianie na komiksie 2 czy 3% nie gwarantuje utrzymania się w biznesie. Każdy sklep podaje kontakt do siebie, można napisać maila z zapytaniem, czemu obniżają rabaty. Myślę, że odpowiedź będzie pouczająca, jeśli będą skorzy do jej udzielenia.   

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1022 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 13:37:37 »
Albo nie chcesz widzieć  ;) Jakość druku jest kilka poziomów nad Egmontem.
Ja miałem tak, że pierwszy tom ich wydania Astonishing X-Men do tego stopnia mnie odrzucił słabym nasyceniem kolorów, że wymieniłem na wydanie WKKM. I to nie tak, że zacząłem porównywać z być może zbyt nasyconym WKKM, ale otworzyłem komiks i od razu coś był nie halo.
Z kolei kolorowanie w 3. tomie Astonishing jest jak dla mnie (a porównywałem z wydaniami angielskimi) bardzo ciemne (tak, że słabo widać kontury rysunku, zlewają się z kolorem). Coś, co też rzuciło mi się w oczy jak otworzyłem komiks, nikt o tym nie pisał i mi nic nie sugerował i dopiero potem sprawdzałem w necie czy "sam czegoś nie wymyślam i nie przesadzam".

Nie twierdzę tu, że Egmont na pewno drukuje lepiej, może nawet drukuje gorzej, ale dla mnie na pewno jakość druku nie
jest kilka poziomów nad Egmontem.
Chciałem napisać, że nie przypominam sobie kiedy otworzyłem coś Egmontu i mi się coś rzuciło w oczy tak mocno, że zacząłem szukać netowych plansz w oryginale do porównania, ale nie do konca - zrobiłem tak z Wujkiem Sknerusem od Egmontu.

A cenę (realna, w najlepszych księgarniach) 80 zł za 280 stron komiksu też uważam za przesadzaną. Rozumiem, że wszystko drożeje, ale po prostu ceną 80 zł za 280 stron przekorczyli jakąś granicę psychologiczną. AoA i tak kupię, ale nad kolejnymi seriami w takich cenach będę sie zastanawiał
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Czerwiec 2020, 13:43:37 wysłana przez mack3 »

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1023 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 13:47:16 »
Było o Astonishing X-Men, niebieski był jakiś wyblakły, jak dostanę omnibusa to porównam sobie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1024 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 13:56:25 »
Było o Astonishing X-Men, niebieski był jakiś wyblakły, jak dostanę omnibusa to porównam sobie.
Rozmawialiśmy o porównaniu Muchowego Astonishng do tego z WKKM i oryginałów. Sam się wtedy udzielałem. Nie chciałem wracać do tematu, ale po prostu uderzyła mnie ta "jakość druku kilka poziomów nad Egmontem".
(o Astonishing 3 nic wcześniej nie pisałem, ani nie czytałem).

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1025 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 14:00:04 »
Astonishing 3 za bardzo nie ma z czym porównać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1026 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 14:08:06 »
Mucha nie robi SBM  ;D Może zakończycie już tą Bazyliadę w 15 tematach? Od teraz ten kto mu odpisze ten śmierdzi  ;D

Ups. No tak, zapomniałem, że tłumaczy Dominik Szcześniak i bracia Jankowscy. No to widzicie - Mucha ma jeszcze mniej pieniędzy jak nie tłumaczy SBM i dlatego ich komiksy coraz droższe.

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1027 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 15:02:15 »
Tak, na pewno tak jest, to musi być to.  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Teli

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1028 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 15:51:56 »
Cholerne Hachette.

Najpierw chcą wykończyć konkurencję zalaniem rynku kolekcjami. Jak plan nie wypalił to uzależnili od siebie finansowo jednego z konkurentów, teraz urywają kolekcje co spowoduje jego rychłe bankructwo. Potem pewnie wprowadzą kolekcję pająka którą będzie tłumaczył Egmont. Sprawdzoną strategię się powtórzy i BĘC! Spełnią się Bazylowe sny!

No geniusze strategii...

Weź się ogarnij :D 

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1029 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 15:52:25 »
Jeśli chodzi o zniżki w sklepach pokroju bonito, gdzie obecnie jest 21%, a było i 30% to zażalenia proszę słać pod adresem sklepu. Może wykupili magazyny na Białorusi i wtopili albo zatrudnili więcej pracowników na czas pandemii, albo uznali, że przez ostatnie pięć lat dokładają do interesu i w końcu muszą coś zarobić, więc obniżyli rabaty. To nie wina wydawnictwa. W sklepie Muchy jest 30%, na gildii podobnie, a czasem i 35%. Na tantis zniżki dochodzą do 33%. Ceny po rabatach ustalają sobie sklepy, może w końcu doszły do wniosku, że zarabianie na komiksie 2 czy 3% nie gwarantuje utrzymania się w biznesie. Każdy sklep podaje kontakt do siebie, można napisać maila z zapytaniem, czemu obniżają rabaty. Myślę, że odpowiedź będzie pouczająca, jeśli będą skorzy do jej udzielenia.

Na Egmont, Scream czy Kurca dalej jest około 40%. Oczywiście są wyjątki, ale większość ich oferty idzie z takimi rabatami dostać.

Warto odnotować jednak, że AoA wychodzi tylko w Polsce co pewnie ma jakiś wpływ na cenę. Komiks nie został zapowiedziany w Portugalii.

Motyl

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1030 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 16:15:50 »
Na Egmont, Scream czy Kurca dalej jest około 40%. Oczywiście są wyjątki, ale większość ich oferty idzie z takimi rabatami dostać.

Warto odnotować jednak, że AoA wychodzi tylko w Polsce co pewnie ma jakiś wpływ na cenę. Komiks nie został zapowiedziany w Portugalii.

Gorzej sprzedające się komiksy w necie zawsze dostaną większy rabat, by tylko je wypchnąć. A w przypadku Screamu to nawet nie dziwne, patrząc na ich mocno zawyżone ceny. Kto by kupił ich komiksy z rabatem mniejszym niż 40%?

Midar

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1031 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 17:56:27 »
Cholerne Hachette.

Najpierw chcą wykończyć konkurencję zalaniem rynku kolekcjami. Jak plan nie wypalił to uzależnili od siebie finansowo jednego z konkurentów, teraz urywają kolekcje co spowoduje jego rychłe bankructwo. Potem pewnie wprowadzą kolekcję pająka którą będzie tłumaczył Egmont. Sprawdzoną strategię się powtórzy i BĘC! Spełnią się Bazylowe sny!

No geniusze strategii...

Weź się ogarnij :D 
I jeszcze większość urwana lub od środka (WKKM, SBM). Co chwila, jak nie połowa historii, to jakieś wybrane zeszyty. Dramat to Hachette.

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1032 dnia: So, 20 Czerwiec 2020, 01:20:27 »
Tak trochę zmieniając temat (a trochę nie, bo WKKM).
Mucha ostatnio wydaje praktycznie wszystko od Millara, nawet rzeczy zbierające dość przeciętne recenzje.
To skoro tak, to mogli by wydać, w jednym zbiorczym grubasku Marvel Knights Spider-man tegoż autora (ta historia, która została rozgrzebana w WKKM zostawiając nas bez zakończenia).
Widzę, że nawet zbiorczy jest gotowy ( https://www.goodreads.com/book/show/160855.Marvel_Knights_Spider_Man ).
Czy wydawnictwo tu zagląda? ;)

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1033 dnia: So, 20 Czerwiec 2020, 01:52:57 »
Ale to chyba nie tak działa. Millar ma swoją firemkę, gdzie sprzedaje komiksy do których ma prawa i może nimi rozporządzać. To, o czym piszesz raczej należy do dyspozycji Marvela, a pewnie Mucha ma umowę z Millarworld. niekoniecznie z Marvelem.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1034 dnia: So, 20 Czerwiec 2020, 07:17:44 »
Zapewne jest tak jak napisał misiokles, ale przecież to nie znaczy, że Mucha nie mogłaby wydać tego spidera uderzając do Marvela :) Idealny tytuł do wydania: niedługi, dobry (w przeciwieństwie do czerstwej Władzy), znany u nas z WKKM, ale wydany częściowo, do tego inne marvelowskie komiksy Millara, Wojna domowa i Staruszek Logan to u nas hiciory. Chyba, że Egmont zablokował. Może w ogóle zablokowali Spider-Mana? Bo aż dziwne, że Mucha nic nie wydaje...