Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1042739 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #960 dnia: So, 30 Maj 2020, 19:14:13 »
Na tamte czasy na pewno przełomowe, nie robi tak masywnego wrażenia jak niektórzy mówią, ale to nadal dobra historia. Trzeba wziąć pod uwagę, że to głębokie lata 90, a nie ich przyjemne początki, więc wszystko jest ekstremalne, silne, krwawe, edgy i ma 73 kieszenie. Fajnie czytało się pierwszy raz, ale przez przesadę wynikającą z czasów powstania nie mam ochoty do niego wracać.

mimo wszystko trzeba oddać, że AoA miało ogromny wpływ na uniwersum X-men, ciężko np ogarnąć pewne wydarzenia z X-force od Muchy bez znajomości tamtych wydarzeń. ba, nawet w Bendisowych mutantach przewija się jedna postać stamtąd (ale po co i dlaczego, to raczej ciężko uzasadnić). dla miłośników Xaviera i spółki pozycja raczej obowiązkowa.

Motyl

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #961 dnia: So, 30 Maj 2020, 20:50:43 »
No to szczerze mówiąc nie wiem czy Mucha nie zrobiłaby lepiej wydając jeden tom z jakimś głównym wątkiem. Wtedy na pewno bym kupił. Zaryzykowałbym nawet jeśli okazałoby się słabe. A tak brnąć w cztery tomy sieczki, często nawet nie na temat - poważnie się waham.

Naczelny wątek jest wyraźny i zarysowany w miniseriach. Byłoby dziwne wydawanie każdej z miniserii osobno, patrząc np. przez pryzmat zależnych od siebie wydarzeń. Przykładowo w pierwszym zeszycie Astonishing X-Men vol. 1 Magneto wzywa do siebie Gambita w konkretnym celu, który jest wyjawiony w pierwszym zeszycie Gambita i X-Ternals. Podobnie jak powiązania między postaciami z Factor X i Weapon X. Czytając AoA, w żadnym momencie nie czułem dyskomfortu, że przeskakuję między kolejnymi tytułami. A nawet taki podział sobie chwalę. A co do brzydkich rysunków, no cóż, nie są tak szkaradne, jak współczesne grafiki powstające w trzewiach komputerów, ale jestem w stanie zrozumieć, że ktoś nie lubi stylistyki połowy lat 90. w amerykańskim komiksie i prace Kuberta, Cruza, Eptinga, Bachalo, Madureiry, Garneya czy Churchilla mu nie odpowiadają. Należy pamiętać, że wtedy tak się rysowało i albo się kupuje tę konwencję, albo nie.   

Offline OokamiG

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #962 dnia: So, 30 Maj 2020, 21:21:50 »
Ja na pewno AoA kupię, bo tym sposobem zagłosuję swoim portfelem za wydawaniem kolejnych, klasycznych Mutantów. Bo jeśli sprzedaż okaże się dobra, to może Muszka w ten sposób wyda kolejne omnibusy. Może Uncanny X-Men Clermonta. Jeśli natomiast wywali się na pierwszym takim wydawniczym eksperymencie, to może to ją zniechęcić do do sięgnięcia dalej. Więc bierzmy i kupujmy.

Offline Leyek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #963 dnia: So, 30 Maj 2020, 22:29:03 »
Info z okładką o "Pulp" Brubakera i Phillipsa już ktoś wrzucał, ale o "Cruel Summer" chyba jeszcze nie było.

Okładka:


Plansze z "Pulp":






Więcej info: https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/a-double-dose-brubaker-phillips-image-comics-summer-1295880


ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #964 dnia: So, 30 Maj 2020, 23:42:28 »
Motyl, a nie wiesz czy Mucha szykuje jakiś katalog na drugą połowę roku? Chyba zawsze w okolicach Komiksowej Warszawy miała?

Motyl

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #965 dnia: Nd, 31 Maj 2020, 00:21:52 »
Motyl, a nie wiesz czy Mucha szykuje jakiś katalog na drugą połowę roku? Chyba zawsze w okolicach Komiksowej Warszawy miała?

Zapytam, ale nic mi się o uszy nie obiło. Myślę, że jakieś zapowiedzi niebawem będą, ale akurat tytuły nietrudno przewidzieć, patrząc na ilość kontynuowanych serii, a także zabawową zgadywankę z początku roku. AoA będzie niebawem, w kolejce czeka Stumptown, Berserker, a na zamknięcie HH8. Sporo serii czeka na kolejny tom.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #966 dnia: Nd, 31 Maj 2020, 00:26:47 »
No fakt, zdecydowana większość jest łatwa do przewidzenia. Na drugie półrocze dużo kontynuacji, ale na pewno jakieś niespodzianki też się szykują.

Motyl

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #967 dnia: Nd, 31 Maj 2020, 13:38:02 »
Katalogu nie będzie, ale pojawi się podobna zgadywanka jak 1 stycznia z tytułami z drugiego półrocza. Pewnie w ostatnich dniach czerwca.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #968 dnia: Nd, 31 Maj 2020, 14:08:13 »
Dzięki!

To wciskam już F5 na FB Muchy! ;)

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #969 dnia: Nd, 31 Maj 2020, 14:30:12 »
To chyba akurat żaden problem. Kupujecie i odkładacie na sam spód kupki wstydu. Za półtora roku cała historia będzie jak znalazł (jeśli już do niej dobrniecie). ;)
Ja nie z tych co więcej kupują niż czytają :)

Offline death_bird

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #970 dnia: Nd, 31 Maj 2020, 16:01:41 »
Sam staram się znaleźć złoty środek pomiędzy kategoriami kupione/przeczytane, ale nie mam większego problemu z tym, że jeśli jakiś tytuł/seria wychodzi na przestrzeni np. roku to zabieram się do niego/niej gdy pojawi się ostatni tom. Tyle tego teraz wychodzi, że w zasadzie nie sposób zostać bez lektury.
Toteż to i owo leżakuje u mnie w folii intencjonalnie, czekając na finał historii.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline rand

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #971 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 20:16:26 »
Pozwolę sobie wrócić do tematu "Drogi ku Wieczności". Po wielu rozbieżnych recenzjach użytkowników forum, pokusiłem się o zakup nowego komiksu Remendera. Jako fan Fear Agenta, Deadly Class i Głębi, miałem tylko nadzieję, że nie skończy się bełkotem jak Uncanny Avengers. Nie żałuje decyzji, według mnie jest to rewelacyjna pozycja dla każdego fana Remendera. Oczywiście i ta pozycja nie ustrzegła się błędów jednak struktura świata, relacje bohaterów ich rozterki i motywacje, sprawiają że plusy przysłaniają minusy. Wisienką na torcie jest sam bóg szeptów, jeden z lepszych atagonistów jakich czytałem w ostatnich latach. To jest dokładnie to za co pokochałem Głębie, brak tu podziału na dobrych i złych z przypadku, każdy ma jednak jakąś motywację, do tego od pierwszych stron staramy się poznać świat i zasady, które nim kierują.
Do minusów zalicze kreskę dwóch zeszytów, których nie rysował Opena. Nie wszystko w tym komiksie jest jeszcze zrozumiałe, jednak historia nie została zakończona, stąd czasem wdaje się mały chaos ( ale bez przesady ;-) ). Miałem też problem z jedną postacią, która pojawiła się trochę z nikąd, musiałem przejrzeć pierwsze zeszyty jeszcze pare razy, żeby się utwierdzić, że faktycznie pojawia się z nikąd...
Ode mnie 8.5/10 fani Remendera niech odejmą 1 punkt;-) Ile osób tyle opinii ale ja się nie zawiodłem :-) 

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #972 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 19:21:01 »
Nikt nie wrzucał, że 26 czerwca Mucha wyda ostatni tom Hrabstwa Harrow? I że towarzyszyć będzie mu "opasły album pełen... zmutowanych superbohaterów"? Gdzie jest Konrad???

Cytuj


Scenariusz: Cullen Bunn
Rysunki: Tyler Crook
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Wydawnictwo: Mucha Comics
Liczba stron: 112
Format: 168x257 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN 978-83-66589-06-3
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 55,00 zł
Premiera: 26 czerwca 2020
W ostatnim tomie Hrabstwa Harrow stają naprzeciw siebie dwie potężne wiedźmy. Magiczna wojna jest nieunikniona! Dawno zabita czarownica powraca. Jeszcze nigdy nie dysponowała tak wielką mocą!
Album zawiera zeszyty #29–32 nominowanej do Nagrody Eisnera serii Harrow County.
« Ostatnia zmiana: Śr, 17 Czerwiec 2020, 19:34:12 wysłana przez ramirez82 »

Online misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #973 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 19:34:31 »
Zgaduję, że ten opasły tom mutantów to konkretna data premiery Age of Apocalypse, gdyż nie tak dawno temu Mucha podała, że komiks ów trafił do drukarni. A że AoA wyjdzie to żadna nowina.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #974 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 19:39:20 »
Tak, na pewno chodzi o pierwszy tom AoA. Nie spodziewałbym się kolejnego tytułu z mutantami, póki nie skończą New X-Men Morrisona.