Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1042714 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #930 dnia: Śr, 20 Maj 2020, 09:02:10 »
Jak lubisz Remedera to bierz, jak nie lubisz - to nie bierz.

Offline Brzon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #931 dnia: Śr, 20 Maj 2020, 09:31:51 »
Z tym Remenderem to jest w ogólę problem. Jego "Deadly Class" uważam za świetny komiks. Natomiast co do reszty to .... Mogę powiedzieć tylko tyle, że są to takie stany średnie (Black Science, Low) albo słabe (Uncanny Avengers). Natomiast Remender współpracuje zawsze ze świetnymi rysownikami, dlatego też czytając jego komiksy mam przynajmniej ucztę dla oka.
Stąd mam pewne podejrzenia, że Deadly Class pisze ktoś inny, a Remender się tylko pod tym podpisuje :)

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #932 dnia: Śr, 20 Maj 2020, 10:06:25 »
Stąd mam pewne podejrzenia, że Deadly Class pisze ktoś inny, a Remender się tylko pod tym podpisuje :)
O to możesz być spokojny. To nie są czasy opisane w "Zaćmieniu"  ;)

Offline Gazza

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #933 dnia: Śr, 20 Maj 2020, 11:47:35 »
Remender jest nierówny niestety. Co czytelnik to inna opinia przez to. Deadly Class nie czytałem, Low słabuje (nieczytelna strona wizualna jeszcze to pogłębia ;) ), ale już Black Science i nieco podobny Fear Agent to sympatyczna jazda, które wchodzą gładko i przyjemnie. Ja osobiście mam na celowniku "Drogę do wieczności", ale tu kreska Openy i jakość wydawnicza Muchy dodatkowo zachęcają. Najwyżej się pozbędę jeśli mi nie podejdzie. Nie takie pozycje potrafią też niestety zawieść ....

Offline szulig

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #934 dnia: Śr, 20 Maj 2020, 13:06:00 »
Do znawcow, czy seria Criminal jest juz skoczona? Ile ma byc tomow?

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #935 dnia: Śr, 20 Maj 2020, 13:13:02 »
Przewidywania nt. kolejnego tomu Criminal opisał już @JanT:
Wychodzi na to że ten "nasz" kolejny tom będzie zbierał 5 krótszych historii:

Criminal Special Edition

Criminal 10th Anniversary Special

Zeszyt 1

Zeszyt 2: Bad Weekend cz.1
Zeszyt 3: Bad Weekend cz.2

Zeszyt 4: Orphans
P.S. Wydaje się, że to będzie krótkie, ale trzeba pamiętać, że Bad Weekend wyszło swego czasu z jakimiś dodatkowymi materiałami i zapewne to właśnie wydanie zawrze Mucha w następnym tomie.

I jeśli to się sprawdzi to zostaną do wydania jeszcze zeszyty #5-12.

Edit.
Na chwilę obecną to wszystko (ostatni zeszyt wyszedł w styczniu 2020), ale cholera wie co tam Brubaker jeszcze wymyśli w tej serii.
Na razie Brubaker na tapecie ma coś takiego:


Po sukcesie jakim okazało się „Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny” duet Ed Brubaker i Sean Phillips powracają kolejną powieścią graficzną zatytułowaną „Pulp”.

Komiks przeniesie czytelników do Nowego Jorku lat 30. ubiegłego wieku i opowie historię Maxa Wintersa, pisarza utrzymującego się z pisania groszowych powieści, których bohaterem jest żyjący na Dzikim Zachodzie rewolwerowiec i przestępca. Nieoczekiwanie, Max znajduje się w sytuacji znacznie bardziej przerażającej niż perypetie wykreowanej przez niego postaci. Ścigany przez bankowych rabusiów, nazistowskich szpiegów i wrogów z przeszłości zostaje zmuszony do walki o przetrwanie, w której wszystkie chwyty są dozwolone.

– Jakiś czas temu podjęliśmy z Seanem decyzję, że tworząc naszą kolejną powieść graficzną, zaoferujemy czytelnikom coś nowego. Sean zaproponował, żebyśmy zmierzyli się z westernem, co mnie z kolei od razu skojarzyło się z czasami największej popularności tego gatunku, czasami, kiedy na amerykańskich ulicach panował Wielki Kryzys i królowały powieści groszowe – mówi o „Pulp” Ed Brubaker. – W rezultacie napisałem wspaniałą, pulpową historię rozgrywającą się w prawdziwym świecie. To opowieść, jaką zawsze chciałem stworzyć – dodaje scenarzysta.

Premiera „Pulp” 20 maja przyszłego roku. Powieść graficzna ukaże się nakładem wydawnictwa Image Comics.

kamień z serca
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Maj 2020, 13:21:26 wysłana przez laf »

Offline wujekmaciej

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #936 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 17:02:41 »
czy ktoś z Was orientuje się czy Gideon Falls został zapowiedziany na jakąś określoną ilość zeszytów ?

Offline eferce

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #937 dnia: Nd, 24 Maj 2020, 21:19:33 »
Drugi tom Fatale jest niedostępny. Czy ktoś się orientuje czy planowany jest dodruk/drugie wydanie?
Chyba nikt nie kupi tomów 1, 3-5 tylko jak ja poszuka po angielsku.  Ciekawa strategia wydawnictwa...

Motyl

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #938 dnia: Nd, 24 Maj 2020, 21:39:33 »
Drugi tom Fatale jest niedostępny. Czy ktoś się orientuje czy planowany jest dodruk/drugie wydanie?
Chyba nikt nie kupi tomów 1, 3-5 tylko jak ja poszuka po angielsku.  Ciekawa strategia wydawnictwa...

Można jeszcze znaleźć - http://www.incal.com.pl/diabelski-interes.html
Strategia zaiste bardzo ciekawa, komiks wyprzedał się po 5 latach od premiery. Wprawdzie kupiłem dopiero za 72 podejściem, ale szczęśliwie mi się udało dorwać jakieś dwa lata temu.

Offline Łukasz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #939 dnia: Nd, 24 Maj 2020, 22:25:56 »
czy ktoś z Was orientuje się czy Gideon Falls został zapowiedziany na jakąś określoną ilość zeszytów ?

Nie, nic obecnie na ten temat nie wiadomo.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #940 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 12:26:43 »
Na tym nowym (czy raczej nowej :) ) Kick-Ass'ie nie ma żadnej "jedynki" więc pewnie nie będą kontynuować po Millarze. Ciąg dalszy (pisze Steve Niles) niby oceny ma słabe a tu ktoś czytał?

Motyl

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #941 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 13:30:45 »
Dopytałem u źródła o Fatale tom 2 i nie będzie on dodrukowywany, pozostałe tomy to też już końcówka nakładu, więc jak ktoś ma jeszcze braki w tej serii, to powinien się pospieszyć z ich uzupełnianiem.

Offline eferce

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #942 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 15:10:24 »
Dzięki za sprawdzenie, zakupiłem tom drugi pod podanym przez Ciebie linkiem i resztę w promce 35% na gildii.

Ciekawe, że tylko drugiego brakuje. Ktoś kupił 500szt i będzie raz w miesiącu puszczał na alledrogo po 100PLN, wietrzę spisek...

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #943 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 15:18:56 »
Pierwszy skończył się jakiś czas temu i go dodrukowali, więc to nic dziwnego, że teraz (z brakiem dostępności) przyszła kolej na tom drugi ;)
Ewentualnie dziwić może co najwyżej brak dodruku, ale seria była dostępna na rynku od X lat, a wiadomo, że w nieskończoność nie będą dodrukowywać.

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #944 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 15:19:29 »
Dzięki za sprawdzenie, zakupiłem tom drugi pod podanym przez Ciebie linkiem i resztę w promce 35% na gildii.

Ciekawe, że tylko drugiego brakuje. Ktoś kupił 500szt i będzie raz w miesiącu puszczał na alledrogo po 100PLN, wietrzę spisek...
#1 była dodrukowana, więc na rynku jest jej więcej niż nakładu pozostałych części.
Poza tym już wcześniej Motyl Ci napisał ile wyprzedawał się ten komiks...