Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1042602 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #900 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 00:05:57 »
Nie jest to potwierdzone info, ale Mucha chyba zamierza w przyszłości wydać The Old Guard Grega Rucki. Spójrzcie na komentarz portugalskiego oddziału pod tym postem:
https://www.facebook.com/GFloyPortugal/posts/2857645874284274


Pewnie tak, zwłaszcza, że nadciąga serial Netflixa, choć ja już się naciąłem biorąc zapowiedź G Floy Studios, za pewnik że Mucha też ten tytuł wyda :(

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #901 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 08:18:00 »
Ktoś wie czy Jessica będzie miała tom 4. na grzbiecie?

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #902 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 10:38:22 »
Raczej nie bo to nie jest kontynuacja.

Offline rand

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #903 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 17:02:04 »
Ktoś jeszcze zdążył przeczytać "Drogę ku wieczności" Remandera? Wciąż waham się nad kupnem, póki co większość recenzji daje takie 7/10 narzekając jednak że mało się dowiadujemy o postaciach i świecie. To mnie trochę odrzuca bo czytam aktualnie Monstresse i uwielbiam odkrywać nowy świat i jakie w nim panują zasady czy układy.
Remandera uwielbiam za  "Głębię" i "Deadly Class", za to przez Uncanny Avengers nie przebrnąłem, straszny nielogiczny bełkot ... moim zdaniem oczywiście.
Jak wypada "Droga ku wieczności" w porównaniu z powyższymi tytułami?

36degrees

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #904 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 18:59:48 »
Dla mnie "Droga ku wieczności" to niestety ten sam koszyk co "Uncanny Avengers", czyli tytuł przez który nie przebrnąłem. Na plus - szata graficzna, na minus - cała reszta. Dodam, że też uwielbiam Deadly Class i Low.

Offline MacLeKrSk

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #905 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 22:01:58 »
Mi "Droga ku wieczności" niesamowicie bardzo podeszła. "Głębię" uwielbiam, z kolei "Deadly Class" i "Fear Agent" już nie bardzo, chociaż to drugie weszło przy okazji drugiego tomu. Zobaczymy jak będzie dalej.

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #906 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 08:53:18 »
Ktoś jeszcze zdążył przeczytać "Drogę ku wieczności" Remandera?
Ja rozumiem, że ktoś może nie chcieć przeglądać tony postów, ale wystarczyło zaglądnąć na stronę wcześniej, a tam taki oto post:
Remender tworzy fantastyczny świat (w klimacie mrocznego fantasy westernu) zamieszkany przez różnorakie rasy z magią (albo super mocami - jak kto woli), którą są obdarzeni nieliczni. I jeden z nich wykorzystał swoją moc, aby zawładnąć tym światem i stać się jego władcą. I mamy grupę bohaterów, która postanawia uwolnić ten świat od tyrana - Króla Szeptów, tylko że samo go zabicie pozbawiło by życia prawie wszystkich mieszkańców (ze względu na jego moc, która powiązała ich z nim), więc porywają go, aby dostarczyć do czarodziejki, która ma tą więź przerwać. W całą historię wieszany zostaje główny bohater, który pragnie jedynie spokoju dla swojej rodziny, a która utraciła honor i została okrzyknięta zdrajcami, kiedy jego ojciec uciekł i ukrył się zamiast stanąć przeciwko Królowi. I żeby ktoś mi nie zarzucił, że streszczam, to jest zawarte zaledwie w 3 pierwszych zeszytach z 9 w tym komiksie (a także w opisach tego komiksu). Pozostałe to opowieść drogi, gdzie bohaterowie muszą mierzyć się z różnymi niebezpieczeństwami. Gdzie w retrospekcjach poznajemy przeszłość bohaterów (nieraz bardziej rozbudowaną, nieraz mniej) oraz cały ten bogaty świat. Gdzie nieraz do końca ciężko podążać za historia. No właśnie wady komiksu. Budowa świata, Remender bardzo szczątkowo podchodzi do niego. Działanie magi (super mocy), co prawda z biegiem historii dowiadujemy się coraz więcej o prawach rządzących tym światem, ale i tak jest tego mało. Autor skupia się głównie na bohaterach choć i tak nierównomiernie, bo najwięcej czasu dostaje główny bohater. I właśnie skakanie z wydarzeń przeszłych do teraźniejszości i nieraz przez skąpe informację jakie otrzymujemy, powoduje, ze historie może śledzić się ciężko. Inna sprawa, to że Remender kolejny raz piszę komiks o dysfunkcyjnej rodzinie. I tu mamy ich nawet dwie. Jedna to rodzina głównego bohatera, druga to zbieranina bohaterów, z którymi jednoczy siły aby obalić tyrana. Co by nie mówić mnie historia pomimo tych wad porwała i zakończenie pierwszego tomu daje szanse na ciekawe jej rozwinięcie.
Ogromną zaletą są rysunki Jerome Opeñy z małą łyżką dziegciu, czyli zeszytami 7 i 8, gdzie chyba zabrakło czasu na dopracowanie ilustracji. Tak pozostała reszta wygląda wyśmienicie. Sam komiks posiada bogatą galerię okładek alternatywnych oraz sporą ilość szkiców.

Offline rand

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #907 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 09:30:20 »
Ja rozumiem, że ktoś może nie chcieć przeglądać tony postów, ale wystarczyło zaglądnąć na stronę wcześniej, a tam taki oto post:
Ehh czasami mi się wydaje, że ludzie siedzą na tym forum tylko żeby się czegoś czepić....
Premiera dopiero co się odbyła jeszcze dużo osób nie czytało komiksu, przeczytałem wcześniej opinię którą cytujesz ale lubię zapoznać się paroma różnymi recenzjami, dlatego napisałem: "Ktoś jeszcze zdążył przeczytać "Drogę ku wieczności" Remendera?..."
Liczyłem na to, że oprócz tej jednej osoby, ktoś jeszcze przeczytał w miedzy czasie komiks i może go porównać do przeze mnie wymienionych komiksów Remendera.
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Maj 2020, 09:39:54 wysłana przez rand »

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #908 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 09:38:31 »
W porządku. Przyjmuję do wiadomości i biję się w pierś.
I w cale nie jest tak, że się czepiam  :)

P.S.
Remandera
Nazwisko tego Pana to Remender.  ;)


Offline rand

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #909 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 09:51:41 »
W porządku. Przyjmuję do wiadomości i biję się w pierś.
I w cale nie jest tak, że się czepiam  :)

P.S.Nazwisko tego Pana to Remender.  ;)
Dzięki już poprawiłem, faktycznie źle wszędzie pisałem.
To dobrze, że jednak z niektórymi forumowiczami można normalnie się porozumieć :-)

Dla mnie "Droga ku wieczności" to niestety ten sam koszyk co "Uncanny Avengers", czyli tytuł przez który nie przebrnąłem. Na plus - szata graficzna, na minus - cała reszta. Dodam, że też uwielbiam Deadly Class i Low.
Mi "Droga ku wieczności" niesamowicie bardzo podeszła. "Głębię" uwielbiam, z kolei "Deadly Class" i "Fear Agent" już nie bardzo, chociaż to drugie weszło przy okazji drugiego tomu. Zobaczymy jak będzie dalej.

Co do opinii o "Drodze ku wieczności" po pierwszej opinii już miałem zmieniać komiksy w koszyku, ale przyszła drug i znów jestem w kropce. Chyba nie pozostaje nic innego jak kupić, spróbować i najwyżej sprzedać komiks jak nie podejdzie. Może przeczytam pierwszy zeszyt na stronie image, bo za darmo jest i zdecyduje czy i kiedy zakupić ten komiks.
Swoją drogą zapomniałem o Fear Agent, o ile pierwszy tom był po prostu fajny, to drugi mocno mnie wkręcił w świat i nie mogę doczekać się 3ciego tomu. Mam jednak nadzieje, że Remender bardziej się stara przy swoich autorskich komiksach niż przy tych dla Marvela, więc pewnie prędzej czy później dam szanse  ;)

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #910 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 10:16:32 »
Ktoś jeszcze zdążył przeczytać "Drogę ku wieczności" Remandera? Wciąż waham się nad kupnem, póki co większość recenzji daje takie 7/10 narzekając jednak że mało się dowiadujemy o postaciach i świecie. To mnie trochę odrzuca bo czytam aktualnie Monstresse i uwielbiam odkrywać nowy świat i jakie w nim panują zasady czy układy.
Remandera uwielbiam za  "Głębię" i "Deadly Class", za to przez Uncanny Avengers nie przebrnąłem, straszny nielogiczny bełkot ... moim zdaniem oczywiście.
Jak wypada "Droga ku wieczności" w porównaniu z powyższymi tytułami?

Ja podrzucę swoje trzy grosze:

https://moviesroom.pl/popkultura/komiksy/droga-ku-wiecznosci-tom-1-bog-szeptow-recenzja-komiksu/

Ten komiks jednak się lepiej ogląda, niż czyta. Ale włożę kij w mrowisko - Głębia to dla mnie jeden z najgorzej napisanych i narysowanych komiksów - ledwo przebrnąłem przez pierwszy tom, na drugim odpadłem. Monstressa to samo - rysunki nie dały rady mnie zatrzymać przy tym komiksie.
Deadly Class trochę lepiej, ale też mnie nie porywa.

I z tych wszystkich tytułów... Droga ku wieczności podobała mi się najbardziej :) I co teraz? :D

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #911 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 10:34:20 »
Ten komiks jednak się lepiej ogląda, niż czyta. Ale włożę kij w mrowisko - Głębia to dla mnie jeden z najgorzej napisanych i narysowanych komiksów - ledwo przebrnąłem przez pierwszy tom, na drugim odpadłem. Monstressa to samo - rysunki nie dały rady mnie zatrzymać przy tym komiksie.
Deadly Class trochę lepiej, ale też mnie nie porywa.

I z tych wszystkich tytułów... Droga ku wieczności podobała mi się najbardziej :) I co teraz? :D
Jak się okaże, że Deadly Class mi też średnio podejdzie to już wiem czyje opinie będą kierowały mną w wyborze tytułów (Głębia to dno - oczywiście przesadzam, ale taka fajna gra słów; a Monstressa to też historia nie dla mnie).

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #912 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 11:02:12 »
Ja od Głębi odpadłem, bo nie widziałem co tam jest narysowane  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #913 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 11:12:52 »
W Monstressie jest bardzo świetne budowanie świata, wg mnie lepsze niż "Drodze ku wieczności", ale....... to światotwórstwo jest za bardzo przeciągnięte.
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Maj 2020, 12:54:52 wysłana przez michał81 »

Offline parsom

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #914 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 11:44:55 »
W Monstressie budowanie świata jest przeciągnięte, bo autorka nie wie co to ma być - wie tylko że mają być wielkie tajemnice, straszne wydarzenia, i takie tam. Taki emoscenariusz.