Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1043220 razy)

Komediant, Kandor i 16 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #885 dnia: Nd, 03 Maj 2020, 09:58:45 »
Ja przeczytałem sam tytuł i mam wrażenie że nie rozumiem dlaczego Marvel-Arek Wróblewski zdecydował się na takie tłumaczenie... Z tego co google podpowiadają jest to nawiązanie wprost do Seven [steps] to Eternity, i tak samo powinno się przełożyć tj: Siedem do(ku) wieczności.
To proponuje przeczytać komiks, bo wykorzystanie takiego tytułu jest uzasadnione. Po za tym czy "Seven [steps] " nie jest w pewien sposób "drogą"? Proponowane przez ciebie tłumaczenie brzmi bardzo słabo. Uzasadnienie też, że mamy tu siedmiu bohaterów też nie pasuje do końca, bo z biegiem historii ta liczba się zmienia na +/-. Natomiast "droga" jest jak najbardziej zasadna, bo bohaterowie muszą przebyć drogę zarówno pod względem fizycznym (jako podróż) jak i psychicznym (jako zmianę charakterów, co pewnie będzie też rozwijane w kolejnych tomach).

czy ktoś z Was czytał już Drogę ku wieczności i chciałby podzielić się wrażeniami ?
Przytoczony pierwszy zeszyt powyżej nie oddaje do końca tego co jest w komiksie. Remender tworzy fantastyczny świat (w klimacie mrocznego fantasy westernu) zamieszkany przez różnorakie rasy z magią (albo super mocami - jak kto woli), którą są obdarzeni nieliczni. I jeden z nich wykorzystał swoją moc, aby zawładnąć tym światem i stać się jego władcą. I mamy grupę bohaterów, która postanawia uwolnić ten świat od tyrana - Króla Szeptów, tylko że samo go zabicie pozbawiło by życia prawie wszystkich mieszkańców (ze względu na jego moc, która powiązała ich z nim), więc porywają go, aby dostarczyć do czarodziejki, która ma tą więź przerwać. W całą historię wieszany zostaje główny bohater, który pragnie jedynie spokoju dla swojej rodziny, a która utraciła honor i została okrzyknięta zdrajcami, kiedy jego ojciec uciekł i ukrył się zamiast stanąć przeciwko Królowi. I żeby ktoś mi nie zarzucił, że streszczam, to jest zawarte zaledwie w 3 pierwszych zeszytach z 9 w tym komiksie (a także w opisach tego komiksu). Pozostałe to opowieść drogi, gdzie bohaterowie muszą mierzyć się z różnymi niebezpieczeństwami. Gdzie w retrospekcjach poznajemy przeszłość bohaterów (nieraz bardziej rozbudowaną, nieraz mniej) oraz cały ten bogaty świat. Gdzie nieraz do końca ciężko podążać za historia. No właśnie wady komiksu. Budowa świata, Remender bardzo szczątkowo podchodzi do niego. Działanie magi (super mocy), co prawda z biegiem historii dowiadujemy się coraz więcej o prawach rządzących tym światem, ale i tak jest tego mało. Autor skupia się głównie na bohaterach choć i tak nierównomiernie, bo najwięcej czasu dostaje główny bohater. I właśnie skakanie z wydarzeń przeszłych do teraźniejszości i nieraz przez skąpe informację jakie otrzymujemy, powoduje, ze historie może śledzić się ciężko. Inna sprawa, to że Remender kolejny raz piszę komiks o dysfunkcyjnej rodzinie. I tu mamy ich nawet dwie. Jedna to rodzina głównego bohatera, druga to zbieranina bohaterów, z którymi jednoczy siły aby obalić tyrana. Co by nie mówić mnie historia pomimo tych wad porwała i zakończenie pierwszego tomu daje szanse na ciekawe jej rozwinięcie.
Ogromną zaletą są rysunki Jerome Opeñy z małą łyżką dziegciu, czyli zeszytami 7 i 8, gdzie chyba zabrakło czasu na dopracowanie ilustracji. Tak pozostała reszta wygląda wyśmienicie. Sam komiks posiada bogatą galerię okładek alternatywnych oraz sporą ilość szkiców.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #886 dnia: Nd, 03 Maj 2020, 17:37:07 »
Muszę dodać jeszcze jedną rzecz, o której zapomniałem napisać wcześniej. I jest to wada polskiego wydania. Niestety korekta przespała kilka rzeczy, przed wszystkim błędne zaimki osobowe. Ja wiem, że jest sporo bohaterów, ale coś takiego nie powinno mieć miejsca. Dodatkowo pozjadane literki w wyrazach. Coś co jednak trochę razi.

Offline Negaido

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #887 dnia: Pn, 04 Maj 2020, 11:42:34 »
Jestem po lekturze "Drogi ku wieczności" i sam komiks jakoś szczególnie mnie nie porwał. Fakt, rysunki są bardzo dobre. Natomiast widać, że scenarzysta tworzył też historie X-menów, za którymi nie bardzo przepadam - dużo postaci, dużo mocy, taki jakiś galimatias. Choć mimo wszystko sięgnę po drugi tom, żeby ostatecznie ocenić całość.

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #888 dnia: Pn, 04 Maj 2020, 11:50:39 »
wieszany zostaje główny bohater
Bez spojlerów proszę  ;)

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #889 dnia: Pn, 04 Maj 2020, 11:56:03 »
Bez spojlerów proszę  ;)
to nie jest spoiler a literówka, tylko jak chciałem poprawić to już nie dało rady i zostało jak jest  :(

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #890 dnia: Pn, 04 Maj 2020, 11:58:28 »
Wiem, że literówka. Stąd moje mrugnięcie na końcu  :)

Offline rzodkiew

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #891 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 13:38:50 »
Czy ktoś, kto czytał wszystkie dotychczas wydane tomy Descender podejmie się oceny pod względem fabularnym? Graficznie mi się bardzo podoba, ale parę razy już się sparzyłem na ładnych grafikach, gdy tymczasem sama historia męczyła bułę i nawet mnie nie obchodziło jak się to skończy (a jak wiemy od pani Jillsy Sloper, to właśnie po to się czyta  ;) )

Offline celtic

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #892 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 14:43:10 »
Graficznie jest takie sobie, wolałem Nguyen'a jak rysował Batmana. Fabularnie jak dla mnie, najlepszy Lemire jaki u Nas wychodzi.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #893 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 15:33:33 »
Czy ktoś, kto czytał wszystkie dotychczas wydane tomy Descender podejmie się oceny pod względem fabularnym? Graficznie mi się bardzo podoba, ale parę razy już się sparzyłem na ładnych grafikach, gdy tymczasem sama historia męczyła bułę i nawet mnie nie obchodziło jak się to skończy (a jak wiemy od pani Jillsy Sloper, to właśnie po to się czyta  ;) )

Tutaj znajdziesz nasze recenzje wszystkich pięciu tomów:

https://moviesroom.pl/?s=descender

Generalnie cały czas trzyma bardzo wysoki poziom, miejscami nawet wzrasta (trzeci tom najlepszy). Lemire'a wolę w bardziej osobistych historiach (Opowieści z Hrabstwa Essex, Podwodny Spawacz, Royal City, Twardziel, Łasuch), ale jeśli lubisz ten styl pisania, będziesz zachwycony. Naprawdę warto poznać tę serię.

Bender

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #894 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 15:38:39 »
Co więcej, Ascender też daje radę jak dotąd.

Offline eferce

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #895 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 19:44:58 »
A tu masz też hype przed ukazaniem (poza recenzjami):
http://imagecomicsjournal.blogspot.com/search?q=descender

Hype z okazji min., że Lemire pierwszy raz w Image.

NSC ma 3 pierwsze tomy w promocyjnej cenie (22,33,33) po ang., w miękkiej okładce.
Niby powystawowe ale moje były OK i dzięki temu bez folii #ratujmyżółwiemorskie

A czy wiadomo coś o wyjściu Ascendera u nas? I czy ma mieć tyle zeszytów co Descender?


Offline Łukasz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #896 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 20:24:18 »
Ascender wyjdzie, to na pewno kiedy? Strzelam teraz, że jakoś pierwszy tom po polsku pojawi się jeszcze w tym roku. A na ile zeszytów seria została zaplanowana w oryginale? Trudno przewidzieć.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #897 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 21:26:04 »
Oby nie prędko i w podwójnych tomach :)

Online Leyek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #898 dnia: Cz, 07 Maj 2020, 20:28:30 »
Mam nadzieję, że seria szybko pójdzie i za rok już będzie u nas, bo Chew to dla mnie top3 rzeczy od Muchy. Graficznie nawet ok, choć do Guillory'ego dużo brakuje.







Cytuj
Image Comics' Chew series return with a follow up by writer/co-creator John Layman and incoming artist Dan Boultwood. Check out a preview of the first issue, solicited for June 17.

CHU #1
WRITER: JOHN LAYMAN
ARTIST / COVER: DAN BOULTWOOD
JUNE 17 / 32 PAGES / FC / M / $3.99
“THE FIRST COURSE,” Part One
TONY CHU is a cibopath, able to get psychic impressions from what he eats. SAFFRON CHU is a cibopars, able to learn secrets from who she eats with. Tony is a cop. Saffron is a criminal. They are brother and sister, and they are on a collision course. Spinning out of the multiple Eisner Award-winning and New York Times bestselling series CHEW comes CHU, a felonious new food noir about cops, crooks, cooks, and clairvoyants.

https://www.newsarama.com/49563-chew-back-for-seconds-with-chu-1-preview.html#s4
https://www.atomcomics.pl/pl/p/CHU-1/149259

Online Konrad

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #899 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 23:18:36 »
Cytuj
bzzz...

Wiemy, że czekacie na zapowiedzi ze zniecierpliwieniem. Miło nam ogłosić, że już 20 maja 2020 do sklepów trafi Jessica Jones: Martwy Punkt. Co jeszcze tego dnia? Dowiecie się za chwilkę



Cytuj
Scenariusz: Kelly Thompson
Rysunki: Mattia De Iulis
Tłumaczenie: Marek Starosta
Wydawnictwo: Mucha Comics
Liczba stron: 136
Format: 168x257 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN 978-83-66589-03-2
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 59,00 zł
Premiera: 20 maja 2020

JESSICA NIEDAWNO STAWIŁA CZOŁO SWOIM NAJWIĘKSZYM LĘKOM
– A TAKŻE NAJGROŹNIEJSZEMU WROGOWI – I ODNIOSŁA ZWYCIĘSTWO!

Chyba teraz już wszystko pójdzie gładko? Akurat! Zamiast tego Jessica znajdzie w swoim biurze zwłoki kobiety, której nie zdołała pomóc przed laty, i zostanie wrobiona w zabójstwo! Jessica wznowi śledztwo, próbując schwytać zabójcę Dii Sloane. Wpadnie tym samym w sieć knowań seryjnego zabójcy atakującego kobiety obdarzone mocami. Czy Jessica zdąży połączyć wszystkie elementy tej układanki, zanim morderca zaatakuje ponownie? Mistrz Magii Doktor Strange nie będzie skory do pomocy – cóż za zaskoczenie – ale jaką rolę w całym tym bałaganie odegra nadzwyczajna łowczyni potworów Elsa Bloodstone?

W skład albumu wchodzą materiały opublikowane pierwotnie jako Jessica Jones: Blind Spot #1–6, autorstwa Kelly Thompson i Mattii De Iulisa.

https://www.facebook.com/MuchaComics/posts/2891168700960355

Edit.
Portugalska Mucha wrzuciła rozpiskę na nadchodzące miesiące i z jeszcze niewydanych u nas tytułów są tam:
- 3 czerwiec - Kick-Ass: The New Girl tom 1
- 8 lipiec - Stumptown tom 1
- 15 lipiec - New X-Men tom 2

Edit2.
Cytuj
bzzz...
Zupełnie nowe wcielenie Kick-Assa będzie towarzyszyło Jessice Jones na sklepowych półkach. Już 20 maja 2020 w sprzedaży!



Cytuj
Scenariusz: Mark Millar
Rysunki: John Romita Jr
Tłumaczenie: Robert Lipski
Wydawnictwo: Mucha Comics
Liczba stron: 160
Format: 168x257 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN 978-83-65938-99-2
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 65,00 zł
Premiera: 20 maja 2020

KICK-ASS POWRACA.

Gotowy do walki z najgorszymi szumowinami, bohater z sąsiedztwa ponownie wychodzi na ulice miasta!

Pod starą maską kryje się jednak nowa twarz.
Sierżant Patience Lee sądzi, że pozostawiła koszmar wojny daleko za sobą. Niestety, po powrocie do domu wkracza na równie krwawe pole bitwy — najbliższą okolicę. Nie mija dużo czasu, gdy się okazuje, że musi w pojedynkę nie tylko utrzymać rodzinę, ale także stawić czoła miejscowemu kryminalnemu półświatkowi.
Za dnia kelnerka, a w nocy nowe wcielenie Kick-Assa, Patience stara się połączyć życie samotnej matki z wymogami bycia strażnikiem praworządności. Ale czy jej walka z gangsterami nie sprowadzi kłopotów prosto pod drzwi jej domu?
Legendy komiksów — MARK MILLAR i JOHN ROMITA JR — ponownie łączą siły, aby przedstawić całkiem nowy rozdział komiksu o największym superbohaterze wszech czasów.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach KICK-ASS: THE NEW GIRL #1–6.

Edit3.
Nie jest to potwierdzone info, ale Mucha chyba zamierza w przyszłości wydać The Old Guard Grega Rucki. Spójrzcie na komentarz portugalskiego oddziału pod tym postem:
https://www.facebook.com/GFloyPortugal/posts/2857645874284274
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Maj 2020, 23:46:29 wysłana przez Konrad »