Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1042791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MacLeKrSk

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #870 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 21:35:47 »
Czy w "Twardzielu" są jakieś materiały dodatkowe, szkice, wywiady, itp.?

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #871 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 21:40:59 »
Czy w "Twardzielu" są jakieś materiały dodatkowe, szkice, wywiady, itp.?
Nie.

Itachi

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #872 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 18:52:36 »
Zaćmienie

Opus magnum (kolejne?) w dorobku Eda Brubakera. Kapitalny scenariusz, śledziłem losy bohaterów z podwyższonym pulsem. Co najlepsze, trudno przewidzieć jakie decyzje podejmą postacie, zakończenie jest wysmakowane. Ogólnie tematyka jest arcy ciekawa, kino lat 40 te wszystkie intrygi, podłe zagrywki, obracanie ludzi w zwykłe śmieci, które można wywalić jak papierek po snickersie. Po tych wszystkich lekturach w klimatach noir chyba już do końca życia będę kojarzył ten gatunek z Edkiem.

Zaćmienie posiada wszystko to co kocham w komiksach. To idealna składanka trzech wybitnych osobistości. Bo nie można zapominać o mistrzach w swoim fachu - Sean Phillips i Elizabeth Breitweiser ponowie dopełniają całość swoim talentem. Te trio ma ciągłość do tworzenia nieziemskich prac, które sprawiają jakbyśmy przenieśli się w czasie i w małej salce oglądali najlepsze kino.


Offline Koora

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #873 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 22:03:14 »
Też przeczytałem kilka dni temu i mam bardzo podobne odczucia. Największą zaletą jest klimat i dbałość o szczegóły. Świetna lektura!

Offline death_bird

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #874 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 22:05:26 »
Ale czy mnie pamięć nie myli czy jednak lata 50-te?
Maccartyzm i te sprawy.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online Leyek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #875 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 22:18:16 »
Wg opisu na stronie Image niby 1948, ale coś w tym co piszesz musi być, bo też kojarzę te wątki. No chyba, że miesza mi się z Ave, Cezar! Coenów, które oglądałem w podobnym czasie.
Samo Zaćmienie, choć pamiętam je jak przez mgłę, to wiem, że rozczarowało mnie zakończeniem.

Offline perek82

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #876 dnia: So, 25 Kwiecień 2020, 13:48:21 »
aż sobie zamówiłem Zaćmienie przy sobocie.
Kończę Fatale własnie. Criminal tom 3 w koszyku.
Nieźle się to czyta, chociaż bardzo podobne są do siebie te komiksy. Jak to przeczytam, to się zastanowię może czy by coś jeszcze sobie znaleźć tego autora.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline wujekmaciej

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #877 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 12:10:13 »
czy ktoś z Was czytał już Drogę ku wieczności i chciałby podzielić się wrażeniami ?

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #878 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 09:34:37 »
Kończę Fatale własnie.
Mnie osobiście Fatale rozczarowało. Zbyt długo rozkręcała się ta seria i w historię Jo wsiąknąłem dopiero tak przy 4. tomie. Z trzech przeczytanych komiksów duetu Bru/Phi ten był akurat najgorszy.
Zaćmienie natomiast to jedyny komiks, który poleciłem swojej żonie  ;D i choć ona się za to do tej pory nie wzięła, to jednak lektura tego tomu sprawiła mi ogromną frajdę. Świetnie przedstawione czasy i problemy ludzi z filmowego świata, a dodatkowo Phillips wchodzi na zdecydowanie wyższy poziom niż w Fatale. Nie można zapomnieć o wspaniałym wydaniu i klimatycznych dodatkach. Jeden z lepszych komiksów ever!

P.S. Jak zbiorę Criminal i Śpiocha to mam zamiar zamiar odświeżyć sobie wszystkie serie pisane przez mój ulubiony duet twórców  8).
P.S. 2 Nie wiem czy pamiętacie, ale w Catwoman t. 3 jest jeden zeszyt rysowany przez Phillipsa - kolejna rzecz do kolekcji od tego duetu  :)

Offline perek82

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #879 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 20:10:35 »
Mnie koncówka Fatale rozczarowała. Mam wrażenie, że komiks miał dużo większy potencjał - sam pomysł, żeby akcja toczyła się w różnych okresach bardzo mi się podobał, ale nie wyciśnięto z tego tyle, ile można było. Jest nieźle a mogło być bardzo dobrze.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline asx76

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #880 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 20:38:41 »
czy ktoś z Was czytał już Drogę ku wieczności i chciałby podzielić się wrażeniami ?

Wygląda na to, że nikomu spośród tu obecnych nie spieszy się ze wstąpieniem na drogę prowadzącą ku wieczności ;)

Offline nayroth

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #881 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 21:00:18 »
Ja przeczytałem sam tytuł i mam wrażenie że nie rozumiem dlaczego Marvel-Arek Wróblewski zdecydował się na takie tłumaczenie... Z tego co google podpowiadają jest to nawiązanie wprost do Seven [steps] to Eternity, i tak samo powinno się przełożyć tj: Siedem do(ku) wieczności. Pamiętam ze poza fenomelnalną grafiką, właśnie sam tytuł mnie zaintrygował, a różnych "dróg ku czemuśtam" to już wszedzie było tyle, że szkoda w ogóle gadać.   
« Ostatnia zmiana: Śr, 29 Kwiecień 2020, 21:42:49 wysłana przez nayroth »

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #882 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 08:26:01 »
czy ktoś z Was czytał już Drogę ku wieczności i chciałby podzielić się wrażeniami ?
Nie wiem czy Ci to pomoże, ale tutaj jest udostępniony pierwszy zeszyt w oryginale - https://imagecomics.com/read/seven-to-eternity
Pod kątem grafiki wygląda to bajecznie.

Offline LordDisneyland

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #883 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 08:44:23 »
Jeszcze się trzymam i nie kupiłem, ale po spotkaniach z takimi postami, obywatelu laf, to ja długo się bronić rady nie dam  ;D
W dodatku przeczytane dwa pierwsze tomy UXF dodały parę punktów Remenderowi, którego nadal jednak uważam za dość przeciętnego scenarzystę ;)
,, - Eeeeech.''

Offline perek82

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #884 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 22:50:44 »
Dołączam się do pochwał dla Zaćmienia. Wciągnąłem ciągiem (z przerwą na grillowanie). Pierwszorzędna lektura. W sumie nie wiem, czemu nie kupiłem jak wyszło.
Czyta się jakby się film oglądało. Kapitalne. I też fajne dodatki w formie artykułów o aktorach z lat 30-tych i 40-tych.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/