Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1043089 razy)

Cringer, el greco i 15 Gości przegląda ten wątek.

Motyl

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #810 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 14:06:54 »
Wtedy może wyrobnicy, dziś popularni ilustratorzy. :)

Nie da się ukryć :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #811 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 15:52:42 »
A Epting nie tylko popularny, ale i świetny! Jak dla mnie w Velvet, w kolorach Breitweiser wymiatał.

Offline eridraven

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #812 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 11:04:19 »
Wywiad z szefową Muchy, tak sprzed pandemii jeszcze:

https://www.facebook.com/notes/comixxy/christine-meyer/713647862507886/

(można czytać bez konta na FB)
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline celtic

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #813 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 13:08:14 »
A Epting nie tylko popularny, ale i świetny! Jak dla mnie w Velvet, w kolorach Breitweiser wymiatał.
Najlepszy Epting jakiego widziałem to w serii CRUX od CROSSGEN. Szkoda że nie wydano u Nas tej serii.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #814 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 17:15:43 »
"Mucha Comics" jest czymś więcej niż tylko zwykłym wydawnictwem komiksowym; firma stanowi dla mnie coś wyjątkowego, i jako komiksowego nerda, i jako osoby ceniącej sobie mające własny styl, technikę, nieinfantylną historię, narracje obrazkowe, które poruszają szczerą nieprzerysowaną historię i trudy egzystencjalne - bez względu na to, czy jest to komiks superbohaterski, sensacyjny czy cięższy surowo mroczny horror. Oczywiście nie czytałem jeszcze wszystkich opowieści graficznych, które wydawnictwo to realizuje - na pewno znajdą się i takie, które wydają się być proste, ,,przyziemne i powierzchowne", niewarte mojego zainteresowania. Jak do tej pory jest jednak zgoła inaczej: nietuzinkowo, poruszająco i zróżnicowanie w każdym aspekcie fizycznej budowy i struktury komiksu - historii, które wydaje "Mucha Comics": tematyka, fabuła, emocjonalność, bohaterowie, rysunek, tusz oraz kolor. Pierwszym komiksem od tego wydawcy, z którym miałem styczność, i którego nie zapomnę jest "Spider-Man. Niebieski", niebawem potem był "Daredevil. Żółty" - oba tytuły pióra i ołówka Jeph Loeba i Tima Sale'a; z cyklu ,,kolorów" pozostały mi jeszcze dwa tytuły: ten o Kapitanie Ameryce i Hulku. I jak to w życiu bywa, tak to się wszystko zaczęło. Staram się wyszukiwać i wybierać opowieści graficzne dla mnie niezwykłe, awangardowe, niekonwencjonalne. Nad wyżej wymienionym "Criminal" Eda Brubakera, myślałem od dłuższego czasu. Również kusi mnie komiksowy "Outcast. Opętanie", do którego pchają mnie mroczne szepty serialu od Foxa, o tym samym co ów komiks tytule. Niemałe wrażenie, przynajmniej pośrednie, wywołał na mnie cykl narracji graficznych pt. "Księżycówka" autorstwa Briana Azzarello, prezentujący historię umieszczoną w ciekawych czasach, z ciekawym kontekstem i klimatem.


Offline MLeKrS

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #815 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 14:58:45 »
Jak myślicie, będzie dzisiaj jakaś zapowiedź? Rok temu dali New X-Men, wcześniej Księżycówkę, co dadzą dzisiaj? Jeżeli dadzą :-P

Offline parsom

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #816 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 15:09:52 »
Promocję niech dadzą.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #817 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 16:33:14 »
Wczoraj pierwszy raz od dawna (od 2013, gdy zapowiedzieli Długie Halloween?) Mucha nie miała dla nas żadnej zapowiedzi na prima aprilis - czy już można snuć na ten temat teorie spiskowe? ;)

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #818 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 19:46:17 »
Na FB Mucha dała znać, że:

Wiemy, że czekaliście wczoraj na post. Niestety w związku z sytuacją panującą w Europie trudno nam cokolwiek zapowiadać.
  :(

Offline Castiglione

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #819 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 23:05:40 »
Ja to się dziwię tu niektórym. Jest comixology jest marvel unlimited, gdzie to wszystko (i więcej) jest dostępne (i nawet taniej) to wolicie tracić czas i pisać kolejny raz tego samego posta.  :(
Wiesz, wszystko można znaleźć w necie i nawet nie trzeba za to płacić. Ale chyba nie o to chodzi na forum, gdzie ludzie zajmują się głównie polskim rynkiem komiksowym, a zbieranie wersji fizycznych jest częścią hobby.

Może na jakimś forum torrentowym byś się nikomu nie dziwił.

Offline stachel

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #820 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 23:38:10 »
Ja to się dziwię tu niektórym. Jest comixology jest marvel unlimited, gdzie to wszystko (i więcej) jest dostępne (i nawet taniej) to wolicie tracić czas i pisać kolejny raz tego samego posta.  :(

Ze względu na pracę siedzę 8h przed ekranem, w wolnym czasie też jeszcze trochę tego dochodzi, bo to jakiś serial, film, czy gierka. Jakbym miał jeszcze dołożyć czytanie komiksów z ekranu to moje oczy by same mnie zamordowały.

Offline ThePinkFin

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #821 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 19:43:03 »
C: Czego możemy życzyć tobie na 2020 rok?
CM: Tego, żeby jeszcze więcej ludzi kupiło nasze komiksy w 2020 roku!
Chciałbym. W życiu kupiłem od Muchy tylko "New Avengers: Sentry'ego" i "Spider-Mana: Władzę". Czasem trzeba dokonać wyboru, a Mucha mi to, niestety, ułatwia, bo właściwie nie wydaje nic, co przy moim sporym ograniczeniu byłoby warte zakupu.

Offline Castiglione

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #822 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 19:55:14 »
Chciałbym. W życiu kupiłem od Muchy tylko "New Avengers: Sentry'ego" i "Spider-Mana: Władzę". Czasem trzeba dokonać wyboru, a Mucha mi to, niestety, ułatwia, bo właściwie nie wydaje nic, co przy moim sporym ograniczeniu byłoby warte zakupu.
Nie żeby coś, ale rozbawił mnie ten fragment ;D

Offline ThePinkFin

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #823 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 00:51:34 »
Nie żeby coś, ale rozbawił mnie ten fragment ;D
Nie gniewam się.  ;) Oczywiście chodziło o pieniądze.

Itachi

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #824 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 20:23:37 »
bzzz...
Już 24 kwietnia 2020 do sprzedaży trafi trzeci tom Gideon Falls! Mamy nadzieję, że umili Wam niełatwy czas izolacji