Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1042977 razy)

parsom, kelen, Darth_Simon i 27 Gości przegląda ten wątek.

Offline eridraven

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #495 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 09:33:31 »
Co to się dzieje? Mamy 17.09 i jeszcze nikt nie kupił/przeczytał trzeciego tomu "Astonishing"?
Ktoś już nabył? Ma ochotę podzielić się opinią? ;)

Dzisiaj ma być odbiór z bonito. Za dwa dnia coś napisze ;)
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Antari

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #496 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 09:55:10 »
Co to się dzieje? Mamy 17.09 i jeszcze nikt nie kupił/przeczytał trzeciego tomu "Astonishing"?
Ktoś już nabył? Ma ochotę podzielić się opinią? ;)

Wąska dystrybucja, brak rabatów na bonito, a sam tom 3 też słabszy niż 2 wcześniejsze itd. Myślę, że to główne powody.

36degrees

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #497 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 10:15:23 »
Hej,

Ja już lekturze - nie ma nawet co porównywać do runu Whedona. Ghost Box da się jeszcze czytać, mimo idiotycznej fabuły, ale już Exogenetic jest już tak niestrawne, że nie da się przez te kilka zeszytów przebrnąć. Ja nie dałem rady dotrwać do końca, a zaznaczam że jestem wielkim fanem mutantów.

Przede wszystkim zabrakło luzu, które u Whedona rozbrajało nawet najbardziej dramatyczną scenę. Tutaj, jak już się pojawia to, moim zdaniem, jest wymuszony przez konwencje, narzuconą przez poprzednika. I koniec końców,wypada to nieszczerze i słabo.

Ja swojego egzemplarza na pewno się pozbędę.





Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #498 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 10:27:33 »
Była drobna obsuwa w drukarni, ale już egzemplarze są. Recenzja niebawem, ja się jaram :)

Offline KubciO

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #499 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 14:42:18 »
Informacja z Fb:
Cytuj
Festiwal Komiksu W Łodzi zbliża się wielkimi krokami. Stwierdziliśmy, że nie będziemy czekać, aż otrzymamy pliki .jpg z oficjalnymi okładkami i podzielimy się z Wami wieściami już dziś! 🎉🎉🎉
Na MFKiG przedpremierowo ukażą się albumy:
📕SAGA tom 9
📗KSIĘŻYCÓWKA tom 2
📘HUCK
📙CHEW tom 12
Do sklepów komiksy trafią 2 października 2019 r.

Offline rand

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #500 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 15:09:12 »
Dobrze wiedzieć, choć liczyłem na The Wicked + The Divine. NSC też zalicza poślizg, więc będzie czas nadrobić inne pozycje we Wrześniu i Październiku  ;)

Offline eridraven

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #501 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 20:48:29 »
Hej,

Ja już lekturze - nie ma nawet co porównywać do runu Whedona. Ghost Box da się jeszcze czytać, mimo idiotycznej fabuły, ale już Exogenetic jest już tak niestrawne, że nie da się przez te kilka zeszytów przebrnąć. Ja nie dałem rady dotrwać do końca, a zaznaczam że jestem wielkim fanem mutantów.

Przede wszystkim zabrakło luzu, które u Whedona rozbrajało nawet najbardziej dramatyczną scenę. Tutaj, jak już się pojawia to, moim zdaniem, jest wymuszony przez konwencje, narzuconą przez poprzednika. I koniec końców,wypada to nieszczerze i słabo.

Ja swojego egzemplarza na pewno się pozbędę.



Wypada nie zgodzić mi się z tą opinią. Jestem właśnie po lekturze i jest naprawdę dobrze. Sznyt serii nadany przez Whedona nadal jest obecny. Jedyną wadą jaką widzę to brak większego celu. Dostaliśmy dwie misje przepełnione akcją. I tak szczerze, ile to już czytaliśmy komiksów, że mutanci dostają w żyć, wszystko jest źle i jesteśmy na granicy zostania emo. Drużyna, która wykonuje misje na ziemi i kosmosie, zmiecie setki tyłków, dowali Emmie Frost i gra muzyka. Ja chcę więcej. Lepsze to od Marvel NOW! 1 i 2 i niektórych ramotek.
« Ostatnia zmiana: Śr, 18 Wrzesień 2019, 21:32:25 wysłana przez eridraven »
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline MaLKrSk

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #502 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 20:55:35 »
Zgadzam się. Jakieś 3/4 tomu za mną i mnie również się podoba. Na bank lepsze od chociażby "Bitwy Atomu".

Offline nocny

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #503 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 22:10:32 »


Scenariusz:
MARK MILLAR
Rysunki:
RAFAEL ALBUQUERQUE

Tłumaczenie: Marek Starosta
Wydawnictwo: Mucha Comics
Liczba stron: 160
Format: 180x275 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor

Cena okładkowa: 65,00 zł
Premiera: 2 października 2019, przedpremiera na festiwalu MFKiG

A gdyby ktoś, po kim najmniej się tego spodziewasz, skrywał niezwykłą tajemnicę?
W cichym nadmorskim miasteczku pracownik stacji benzynowej o imieniu Huck potajemnie używa swoich specjalnych mocy, aby każdego dnia zrobić dobry uczynek. Kiedy jego historii dociera do prasy, wybucha burza medialna, przynosząc mu nieoczekiwaną sławę. Tymczasem zaczynają wypływać szczegóły przeszłości Hucka i przestaje być jasne, kim są jego przyjaciele, a kim – jego wrogowie... lub czyje życie tak naprawdę jest w niebezpieczeństwie.

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #504 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 07:59:01 »
Po przeczytaniu słabiutkiego Kingsman i przeciętnego Dziedzictwa Jowisza mój zapał do twórczości Millara znacznie osłabł. Wprawdzie do przeczytania ciągle mam Starlight i Chrononautów od NSC, ale przestałem już liczyć takie nowatorskie podejście do postaci, jak w przypadku genialnego Staruszka Logana i na tak ciekawie rozpisaną rozróbę, jak w przypadku epickiej Wojny Domowej. Huck oczywiście wpadnie do mojego koszyka, ale, podobnie jak w przypadku Odrodzonej, liczę bardziej na ucztę dla oka, niż na dobry scenariusz.

Korzystając z okazji podpytam od razu czy orientujecie się w jakim sklepie obecnie wychodzą najtaniej pozycje od Muchy? Mam parę zaległości  :( i parę złotówek do wydania  :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 25 Wrzesień 2019, 08:01:19 wysłana przez laf »

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #505 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 08:11:19 »
Kurde, mam podobnie z Millarem. Ultumates, Old Man Logan, Kick Ass, Red Son, nawet Wojna Domowa, czytane ileś lat temu, dawały mi niemałą frajdę. Ale wszystkie te autorskie komiksy wydawane w ostatnich latach, zostawiają mnie z wzruszeniem ramion, jakby wysrywal z siebie kolejne pomysły, tylko z myślą, że a nuż któryś zekranizuja i będzie kasa...

Motyl

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #506 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 09:08:31 »
Korzystając z okazji podpytam od razu czy orientujecie się w jakim sklepie obecnie wychodzą najtaniej pozycje od Muchy? Mam parę zaległości  :( i parę złotówek do wydania  :)

Jak będziesz w Łodzi to na stoisku Muchy przy większych zakupach masz dobre rabaty.

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #507 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 10:02:38 »
Wprawdzie do Łodzi mam rzut beretem, ale jednak weekend mam już zajęty (grzyby wygrały z komiksami  ;)).
Po zawirowaniach z Bonito, gdzie zawsze kupowałem Muchę, i niewielkich obecnie rabatach w tym sklepie na to wydawnictwo (27%), nie wiem gdzie kupować ich pozycje. Gdzie Wy się obecnie zaopatrujecie w komiksy Muchy i na poziomie ilu procent są tam rabaty?

Edit
A tak jeszcze z ciekawości, na jakie rabaty można liczyć na stoisku Muchy przy zakupie 5-6 pozycji?
« Ostatnia zmiana: Śr, 25 Wrzesień 2019, 10:04:11 wysłana przez laf »

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #508 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 10:04:32 »
Ja chyba od zawsze kupuję Muchę w Gildii - 30% zniżki. Na bonito chyba jeszcze trafia się 35%, czy już tylko 32%?

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #509 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 10:06:02 »
Też Muchę kupuje w gildii.