Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1042757 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline robbirob

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #30 dnia: So, 09 Luty 2019, 11:37:29 »
Oj, chyba nie tylko. Ilość wydawanych serii i ich możliwości przerobowe też robią swoje.
Też bym obstawiał brak ludzi i za dużo serii jednocześnie.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #31 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 12:27:29 »
Mucha odpisała komuś na FB: "X-Men już w marcu, a kolejna Jessica w maju"
« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Luty 2019, 12:32:56 wysłana przez JanT »

Offline bogi1

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #32 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 13:12:28 »
Mucha odpisała komuś na FB: "X-Men już w marcu, a kolejna Jessica w maju"

Gitara ;) Tak jak wspominałem przy luźniejszym marcu dla mnie idealnie ;)

Offline Gascon200

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #33 dnia: So, 16 Luty 2019, 09:33:20 »
Tak się ostatnio zastanawiałem nad tym, co by Mucha mogła wydać z Marvela w przyszłości. I skoro większość tych komiksów Marvela było głównie wydawane z powodu seriali Netflixa (Cage, Iron Fist, Jessica Jones) to czy jeśli w tym roku pojawi się Disney+, to zobaczymy komiksy od Muchy z tymi postaciami Marvela co będą mieć serial? Jak Falcon, Loki czy Vision?

Oczywiście pozostaje kwestia, czy w Polsce te seriale się pojawią na jakimś streamingu itd.

majkelus81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #34 dnia: So, 16 Luty 2019, 10:03:37 »
W przypadku Visona, to po tym co wyszło w kolekcjach (WKKM i KSM) oraz Visionie Kinga to nie ma co więcej wydawać.
W przypadku Lokiego wydali jedną zamkniętą mini serię. Nie wiadomo też jak to jest z Marvel Now, bo w nim wyszły dwie serię Loki: Agent of Asgard oraz Vote Loki, a jak widać Marvel Now jest domeną Egmontu. Został jeszcze Journey into Mystery Kierona Gillena z 2011, w którym Kid Loki jest głównym bohaterem, którego przygody są kontynuowane w Young Avengers Gillena. I to by było na tyle z ciekawszych rzeczy o tym bohaterze. Ewentualnie Thor JMS, gdzie Loki też ma znaczącą rolę.
« Ostatnia zmiana: So, 16 Luty 2019, 10:06:57 wysłana przez majkelus81 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #35 dnia: So, 16 Luty 2019, 10:07:17 »
Mucha to pewnie przede wszystkim uzależniona jest od Egmontu - kto wie czy nie jest tak, że jeżeli są czymś zainteresowani, to wpierw idzie zapytanie do Egmontu, czy będą to brać? Inaczej nie musieliby ograniczać się do tych mniej znanych marek. Nie wierzę, że gdyby mogli, to nie sięgnęliby po Punisher MAX Aarona, Wolverine Rucki, Guardians of Galaxy Abnetta i Lanninga, czy X-men Jima Lee.

Offline Jaxx

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #36 dnia: So, 16 Luty 2019, 11:17:46 »
Mucha to pewnie przede wszystkim uzależniona jest od Egmontu - kto wie czy nie jest tak, że jeżeli są czymś zainteresowani, to wpierw idzie zapytanie do Egmontu, czy będą to brać? Inaczej nie musieliby ograniczać się do tych mniej znanych marek. Nie wierzę, że gdyby mogli, to nie sięgnęliby po Punisher MAX Aarona, Wolverine Rucki, Guardians of Galaxy Abnetta i Lanninga, czy X-men Jima Lee.

Oczywiście, że tak jest - TK mówił o tym na zeszłorocznym GDAKu. Tyle, że to nie Mucha pyta Egmont, tylko licencjodawca Marvela - w momencie, kiedy otrzymują zapytanie od kogoś z Polski na dany komiks, Marvel najpierw wysyła zapytanie do Egmontu, czy mają z nim związane plany czy też mogą go udostępnić innemu wydawnictwu. Jeżeli Egmont nie zamierza w to wchodzić, to tytuł jest "zwolniony dla innych". To jest prawo silniejszego, Marvel woli sprzedawać licencje w pierwszej kolejności większym podmiotom i nie można ich za to winić. Większe wydawnictwo ma zawsze głos nadrzędny, bo mniejsze jest ryzyko, że nie uniosą tematu. Zapewne są jakieś wyjątki od tej reguły (np. kolekcje, bo tu wszystko chodzi na innych prawach), ale z grubsza tak to wygląda.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #37 dnia: So, 16 Luty 2019, 11:27:25 »
Tyle, że to nie Mucha pyta Egmont, tylko licencjodawca Marvela - w momencie, kiedy otrzymują zapytanie od kogoś z Polski na dany komiks, Marvel najpierw wysyła zapytanie do Egmontu...

Tak, oczywiście o to mi chodziło. Kojarzyłem, że była kiedyś o tym mowa, myślałem, że dotyczyło to DC jeszcze sprzed umowy na wyłączność.


Chciałbym, by Mucha wydawała dobre tytuły, ale w świetle tego co i jak wydaje Egmont, sam nie wiem co bym chciał od Muchy. Jessica Jones, Iron Fist, Uncanny X-Force, kolorowa seria Loeba i Sale'a, wznowienie Astonishing X-men, to były dobre wybory. Ale o takie paździerze jak Spider-man: Władza, czy Wolverine: Geneza II, to szkoda zachodu. 
« Ostatnia zmiana: So, 16 Luty 2019, 11:34:18 wysłana przez ramirez82 »

Offline bogi1

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #38 dnia: So, 16 Luty 2019, 11:49:56 »
Też się zastanawiam czy jakieś nowe marvele od nich wejdą po Iron Fiscie i UX-Force.

New Avengers mam ale mogliby wznowić w podwójnych tomach. Skończyli na Civil War a jeszcze sporo tomów do wydania ;)

Offline robbirob

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #39 dnia: So, 16 Luty 2019, 12:10:14 »
Oczywiście, że tak jest - TK mówił o tym na zeszłorocznym GDAKu. Tyle, że to nie Mucha pyta Egmont, tylko licencjodawca Marvela - w momencie, kiedy otrzymują zapytanie od kogoś z Polski na dany komiks, Marvel najpierw wysyła zapytanie do Egmontu, czy mają z nim związane plany czy też mogą go udostępnić innemu wydawnictwu. Jeżeli Egmont nie zamierza w to wchodzić, to tytuł jest "zwolniony dla innych". To jest prawo silniejszego, Marvel woli sprzedawać licencje w pierwszej kolejności większym podmiotom i nie można ich za to winić. Większe wydawnictwo ma zawsze głos nadrzędny, bo mniejsze jest ryzyko, że nie uniosą tematu. Zapewne są jakieś wyjątki od tej reguły (np. kolekcje, bo tu wszystko chodzi na innych prawach), ale z grubsza tak to wygląda.
Powiem że pierwszy raz o tym słyszę. Ale faktycznie z punktu widzenia Marvela to jest to logiczne. No i raz że E. więcej może i dwa że współpracuje z nimi od lat.

Z drugiej strony miło, że nie blokują czegoś czego nie chcą wydawać i taka Muszka rzuca nam całkiem fajne rzeczy marvelowe.

Offline foch-man

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #40 dnia: So, 16 Luty 2019, 12:25:06 »
Też się zastanawiam czy jakieś nowe marvele od nich wejdą po Iron Fiscie i UX-Force.

New Avengers mam ale mogliby wznowić w podwójnych tomach. Skończyli na Civil War a jeszcze sporo tomów do wydania ;)
O , New Avengers Bendisa i Captain America Brubakera czy Thor JMS (z dokonczeniem przez innych autorow) to bylaby rewelacja
A z Xów to koniecznie New X man Morrissona.
Poza tym Mucha wydala Marvels to moze moglaby i kontynuacje wydac.


Choc jak tak patrze na awatar Jana to nie wiem czy na Kapitana Mucha by zgode dostala.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #41 dnia: So, 16 Luty 2019, 12:35:32 »
Po Uncanny X-Force idealne byłoby X-Force by Craig Kyle & Chris Yost (2 tomy Complete Collection)  :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #42 dnia: So, 16 Luty 2019, 12:51:59 »
Wolałbym X-factor Petera Davida, też w CC. Ale pewnie szanse niewielkie, to za grube tomy jak na Muche, drużyna u nas nieznana, scenarzysta też średnio...

majkelus81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #43 dnia: So, 16 Luty 2019, 12:53:51 »
Wolałbym X-factor Petera Davida, też w CC. Ale pewnie szanse niewielkie, to za grube tomy jak na Muche, drużyna u nas nieznana, scenarzysta też średnio...
Nie ma kompletnego wydania X-factor w CC.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #44 dnia: So, 16 Luty 2019, 13:09:23 »
Przerwane, czy w trakcie wydawania?