Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1043240 razy)

0 użytkowników i 16 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4725 dnia: Pn, 21 Listopad 2022, 17:54:20 »
God hate mutants. :)
Rozumiem, rozumiem. Wyniki sprzedaży decydują o wszystkim. Ja te musze komiksy o mutantach uzupełniałem do Kolekcji. A Kolekcje to koniecznośc bo do tyle lat nikt nie wydał ani Schizmu, ani AvX ani Dofp, choć mieli tyle czasu. No i trochę wolne tempo wydawania Muchy mnie męczy, bo zapominam fabułe poprzedniego tomu przez te pół roku.

Ale super że Venom chwycił. Będzie kasa na kolejne tytuly

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4726 dnia: Pn, 21 Listopad 2022, 18:04:45 »
Też byłem na bieżąco do pewnego momentu, gdy okazało się, że kolejnych przygód drużyny X nie jestem w stanie zmęczyć, i nie wiem, czy już się tak zestarzałem, że mnie to nie bawi, czy nowsze historie są po prostu tak słabe. 
Pewnie jedno i drugie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ukaszm84

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4727 dnia: So, 26 Listopad 2022, 10:31:58 »
Cytuj
Bzzz, bzzz 🪰❄️!

Już w grudniu powrócą nieśmiertleni wojownicy STAREJ GWARDII i bohaterowie kosmicznej SAGI, a rok zakończymy dziwnymi przypadkami nowej drużyny mutantów Marvela w wywrotowym komiksie, jakiego jeszcze nie czytaliście – X-STATIX!


sum41

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4728 dnia: So, 26 Listopad 2022, 10:54:54 »
Moze jak X-statix sie niezle sprzeda to NSC moze pokusza sie na Madmana z DH tego samego autora😀

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4729 dnia: So, 26 Listopad 2022, 11:00:57 »
Moze jak X-statix sie niezle sprzeda to NSC moze pokusza sie na Madmana z DH tego samego autora😀
Czemu NSC? Mucha już nie może wydać? A może Egmont, przecież wydają już Silver Surfera rysowanego orzez Allreda.

sum41

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4730 dnia: So, 26 Listopad 2022, 11:10:38 »
Egmont moze ale Mucha raczej by sie obawiala takiego tytulo z tego co pisze Motyl. Nie w obecnych czasach.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4731 dnia: So, 26 Listopad 2022, 11:21:48 »
Egmont moze ale Mucha raczej by sie obawiala takiego tytulo z tego co pisze Motyl. Nie w obecnych czasach.
Tylko że Mucha wydaje X-statix, które też jest totalnie nierozpoznawalne. Rozumiem, że znaczek Marvel przyciągnie jednych czytelników liczących na kolejny tytuł superbohaterski, przy czym niektórzy się odbiją od niego przez to (np. Bazyl), ale też niektórych zniechęci od razu dlatego, że jest to Marvel, ale jakby nie był to by się tym tytułem zainteresowali.

Offline LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4732 dnia: So, 26 Listopad 2022, 12:45:29 »
Mnie bardziej niż powyższe, zniechęca wydawca i korzystanie przez Muchę z Bazgraf. Obawiam się słabej jakości wydania.

Offline martinus100

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4733 dnia: So, 26 Listopad 2022, 13:34:49 »
Za nową Sagę duży plus 👍👍

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4734 dnia: So, 26 Listopad 2022, 14:04:27 »
Mnie bardziej niż powyższe, zniechęca wydawca i korzystanie przez Muchę z Bazgraf. Obawiam się słabej jakości wydania.
"Pierwotny" też z tej drukarni? Jeszcze nie rozpakowałem. A jest to kolejny komiks wydany przez Muchę z (tym razem) dość dużym paprochem między tekturą, a na okładce (obecnie: na tylnej stronie okładki).
No cóż...
Nie chce mi się bawić przez tę "wadę" w wymianę komiksu, ale obawiam się, że po kilku przeniesieniach komiksu (a z braku miejsca często przenoszę posiadane tytuły) albo przetrze mi się w tym miejscu okładka albo przerysuję okładki innych pozycji...

Offline dreamer36

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4735 dnia: So, 26 Listopad 2022, 14:53:14 »
Tylko że Mucha wydaje X-statix, które też jest totalnie nierozpoznawalne. Rozumiem, że znaczek Marvel przyciągnie jednych czytelników liczących na kolejny tytuł superbohaterski, przy czym niektórzy się odbiją od niego przez to (np. Bazyl), ale też niektórych zniechęci od razu dlatego, że jest to Marvel, ale jakby nie był to by się tym tytułem zainteresowali.

Mógłbyś rozwinąć swoją opinię na temat tego tytułu lub dokładniej opisać z czym to się je? W sensie lubię superhero, jak się wyróżnia czymś na tle obecnego mainstreamu to tym bardziej lubię. Lubię też komiks trochę ambitniejszy. W czym to X-Statix jest takie wyjątkowe, a jednocześnie na każdym kroku jakieś ostrzeżenia, że to nie dla każdego itp. Waham się, czy kupować, a nie ukrywam, że portfel i pułki cierpią :) w grudniu zwłaszcza :)

A w temacie zapowiedzi - bardzo ubolewam nad brakiem 2 tomu East of West...Wszyscy doradzają, żeby czekać na całość i czytać hurtem (zwłaszcza przy tak długich przerwach, jakie Mucha potrafi mieć w seriach), więc tym bardziej chciałbym całość jak najszybciej :)

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4736 dnia: So, 26 Listopad 2022, 15:20:11 »
W 2022 roku X-Statix już nie robi takiego wrażenia, gdyż po tym tytule wiele razy popkultura przemieliła ten temat, więc już spowszedniał trochę. Ogólnie X-Statix to grupa mutantów-celebrytów, dla których liczą się słupki oglądalności, blichtr a i sami wiodą życie jakby byli w jakimś celebrity show. Słowem - całkiem inteligentna satyra i mało superbohaterszczyzny, gdyż i bohaterowie za superbohaterszczyzną nie przepadają, gdyż wolą wywiady i rozterki miłosne. I może się z tego nie wydawać, ale w tym komiksie jest cały czas dobra fabuła.

Offline kr4kers

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4737 dnia: So, 26 Listopad 2022, 15:38:32 »
"Pierwotny" też z tej drukarni? Jeszcze nie rozpakowałem. A jest to kolejny komiks wydany przez Muchę z (tym razem) dość dużym paprochem między tekturą, a na okładce (obecnie: na tylnej stronie okładki).
No cóż...
Nie chce mi się bawić przez tę "wadę" w wymianę komiksu, ale obawiam się, że po kilku przeniesieniach komiksu (a z braku miejsca często przenoszę posiadane tytuły) albo przetrze mi się w tym miejscu okładka albo przerysuję okładki innych pozycji...

Mam takie "paprochy" na grzbietach Jessici Jones i Uncanny X-force, odnoszę wrażenie że komiksy Muchy są drukowane jak najtaniej i byle jak. Takich wad nie mam w komiksach Egmontu i innych twardookładkowych. Z tych nowości zastanowię się nad Sagą ,jak się uda odkupię od kogoś,ponieważ cena w stosunku do jakości wydania jest za wysoka.Ogólnie staram się kupować ich komiksy z drugiej ręki ,wtedy wychodzi porównywalnie z innymi wydawcami patrząc pod kątem cena -ilość stron.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4738 dnia: So, 26 Listopad 2022, 16:19:38 »
Mógłbyś rozwinąć swoją opinię na temat tego tytułu lub dokładniej opisać z czym to się je? W sensie lubię superhero, jak się wyróżnia czymś na tle obecnego mainstreamu to tym bardziej lubię. Lubię też komiks trochę ambitniejszy. W czym to X-Statix jest takie wyjątkowe, a jednocześnie na każdym kroku jakieś ostrzeżenia, że to nie dla każdego itp. Waham się, czy kupować, a nie ukrywam, że portfel i pułki cierpią :) w grudniu zwłaszcza :)
Nie jest to typowy mutantowy mainstream. Nawet nie jest to typowy mainstreamowy komik superbohaterski.
Przed wszystkim jest to w miarę oderwane od świata Marvela, więc nie trzeba znać tu tony komiksów o X-menach. Tak naprawdę to finałowa historia z Avengers bardziej łączy X-Statix z uniwersum, ale znowu Avengers są tam lekko przerysowani, bo grają tu rolę bad guyów. Dlaczego o tym wspominam na początku? Bo po ostatniej dyskusji w wątki WW kiedy jeden użytkownik stwierdził:
Nie po to czytam komiksy 30 lat, żeby być raczonym historiami oderwanymi od całego universum.
Może taki czytelnik poczuć zawód. Oczywiście epizodycznie pojawiają się postacie ze świata mutantów (Wolverine ma tam największy epizodyczny udział), ale tak naprawdę to dzieje się to gdzieś na uboczu serii z mutantami. Sama drużyna to też nie znane polskiemu czytelnikowi postacie, bardzo oryginalne i specyficzne z nietypowymi mocami, jakie trudno znaleźć w regularnych tytułach (może tylko u New X-men Morriosna były bardziej odjechane). Więc jak ktoś oczekuje, że dostanie standardowy komiks o X-men to będzie zawiedziony, ale to jest właśnie siłą tej serii, że jest inna.

Fabularnie jest odmiennie od podstawowych tytułów X-men, bo ekipa jest głównie medialna, będąca czym w rodzaju celebrytów. Tu liczy się sława. Więcej tu dramy i problemów pomiędzy członkami niż w zwykłych tytułach mutancich. Oczywiście jest tu ratowanie świata, ale jest ono bardziej w tle. Zresztą jeśli już wchodzi taki story arc to miałem wrażenie, że jest stylizowany na klimaty klasycznej pulpy sy-fy lub horroru, ale oczywiście polane sporym absurdem, gdzie i tak konflikty pomiędzy postaciami potrafią być większym problem niż główni źli.

Tak jak wspomniał @misiokles jest to inteligentna satyra, która może obecnie nie robić już takiego wrażenia, jak w momencie, kiedy wychodziła, ale nadal jest to solidny komiks z ciekawymi pomysłami fabularnymi oraz rewelacyjną warstwą wizualną (Mike Allred, Darwyn Cooke).
« Ostatnia zmiana: So, 26 Listopad 2022, 16:31:09 wysłana przez michał81 »

Online Kandor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4739 dnia: So, 26 Listopad 2022, 16:25:38 »
X-CELLENT 8)