Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1069225 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline sad_drone

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4170 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 18:10:25 »
@Motyl Na amazonie pl taniej, szybsza wysyłka bo mają na stanie w magazynach w pl i darmowa dostawa z prime. A jak sie poczeka to można i taniej dorwać, sam brałem po 110 bodajże.

https://www.amazon.pl/Monsters-Barry-Windsor-Smith/dp/1787333418/ref=sr_1_5?keywords=monsters+barry+windsor-smith&qid=1657555798&sprefix=monsters+barr%2Caps%2C80&sr=8-5
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Online xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4171 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 18:15:36 »
Patrząc na to jak "umacnia" się zł to raczej taniej nie będzie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4172 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 18:17:19 »
Te kombinacje z IP nie działają od dłuższego czasu, jak zamówienie jest do do 150 Eur to nic więcej się nie płaci.

A to nie wiem jak jest teraz, zazwyczaj proszę kumpla z Lądka Zdroju, by coś mi zamówił, bo zawsze wychodziło mi taniej, niż strona pokazywała cenę w złotówkach. W tym roku jeszcze nic nie brałem.

@Motyl Na amazonie pl taniej, szybsza wysyłka bo mają na stanie w magazynach w pl i darmowa dostawa z prime. A jak sie poczeka to można i taniej dorwać, sam brałem po 110 bodajże.

https://www.amazon.pl/Monsters-Barry-Windsor-Smith/dp/1787333418/ref=sr_1_5?keywords=monsters+barry+windsor-smith&qid=1657555798&sprefix=monsters+barr%2Caps%2C80&sr=8-5
Dzięki :), może zatem ktoś z chętnych do kupna skorzysta. Mam na razie wersję pdf, więc na papierową jeszcze chwilę poczekam.

Online vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4173 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 19:01:44 »
Jakbyś znalazł jakąś atrakcyjną ofertę, daj znać, bo ja też już nadzieję straciłem.
Na allegro ciut powyżej 90 pln: https://allegro.pl/oferta/monsters-windsor-smith-barry-12286910216 - wydanie chyba europejskie (właśnie dokonałem zakupu).
Dziwi mnie tylko ilość stron, bo 366 (amazon podaje 368), gdy na Atomie jest, że wersja US ma 380 stron...

Offline KubciO

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4174 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 19:39:32 »
Na allegro ciut powyżej 90 pln: https://allegro.pl/oferta/monsters-windsor-smith-barry-12286910216 - wydanie chyba europejskie (właśnie dokonałem zakupu).
Dziwi mnie tylko ilość stron, bo 366 (amazon podaje 368), gdy na Atomie jest, że wersja US ma 380 stron...
Wydawnictwo JONATHAN CAPE. Chyba się skuszę. Bardziej mi się podoba od amerykańskiego wydania.

Offline sad_drone

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4175 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 19:51:09 »
@vision2001 na amazonie też jest chyba jonathan cape więc lepiej przez allegro kupić, sprawdziłem i ja mam wydanie fantagraphics bo jednak na azylu kupowałem i zapomniałem skąd brałem ;).

Tu jest porównanie obu edycji :
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Warpath

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4176 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 20:49:48 »
Czegoś nie rozumiem - skąd nagle dzisiaj ten hype na kupowanie Monsters w oryginale? Mucha zdementowała, że wydaje po polsku, czy jest zniecierpliwienie oczekiwaniem?

Offline Castiglione

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4177 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 20:57:50 »
Zdaje się, że to drugie.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4178 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 21:19:07 »
Czegoś nie rozumiem - skąd nagle dzisiaj ten hype na kupowanie Monsters w oryginale? Mucha zdementowała, że wydaje po polsku, czy jest zniecierpliwienie oczekiwaniem?

Cały czas jest w planie wydawniczym. Obecnie prace wyglądają tak: w sierpniu Monsters idzie do druku, premiera planowana jest na wrzesień. Oczywiście, jeśli nic się po drodze nieprzewidzianego nie wydarzy typu: brak papieru, atak ruskich, koniec świata i tym podobne.

Online Takesh

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4179 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 21:40:29 »
Cały czas jest w planie wydawniczym. Obecnie prace wyglądają tak: w sierpniu Monsters idzie do druku, premiera planowana jest na wrzesień. Oczywiście, jeśli nic się po drodze nieprzewidzianego nie wydarzy typu: brak papieru, atak ruskich, koniec świata i tym podobne.

A czy może posiadasz wiedzę, którą chciałbyś się podzielić,  odnośnie tego, jak fizycznie będzie wydany? Jaki papier itp?

Offline Warpath

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4180 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 21:51:20 »
Super, dzięki Motyl.

Dla mnie to po prostu trochę kontr-intuicyjne. Z jednej strony brać komiksowa krzyczy, że chce, by dobre tytuły trafiały na nasz rodzimy rynek, a jak już jest taka zapowiedź i wydanie na wyciągnięcie ręki - bojkotuje zakup sięgając po wydanie zagraniczne. Jeśli taka jest nagroda dla wydawnictw za dostarczanie dobrych tytułów, to krótko mówiąc sami strzelamy sobie w stopę. Wydawnictwa wyciągną z tego swoje własne wnioski. No chyba, że kupujący wolą wydania obcojęzyczne z miejsca lub format czy zawartość albumu robi absolutną różnicę. Wtedy rozumiem. W przeciwnym wypadku wymyka się to mojej logice. Zatem po co wydawać bądź kupować cokolwiek po polsku skoro wszystko można kupić po angielsku?

Online Takesh

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4181 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 21:54:38 »
Nie wiem czy to do mnie, ale chce kupić polskie wydanie i tak zrobię. Jako, że trochę czekam i już do druku ma iść, zapytuję o wydanie, bom strasznie ciekaw.

Offline Interloper

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4182 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 21:59:45 »
Nie wiem kto strzela sobie w stopę, ale na pewno nie ja. Ja czekam w kolejce do zakupienia polskiego wydania Monsters i kiedy komiks pojawi się w sprzedaży, na pewno go nabędę.

Offline Komediant

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4183 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 22:05:30 »
(…) od Muchy spodziewam się wydania w ich standardzie (płaski grzbiet), ale pewnie też na "standardowym" offsecie z ich oferty, no i nie wiem czego spodziewać w przypadku ceny (po rabatach).

Mucha niech koniecznie zmieni ten „standardowy offset”, bo tak jak można chwalic ze próbują z matowym papierem, tak ten ze Stumptown jest strasznie sztywny i niewygodny przy czytaniu. Czekam na polskie wydanie Monsters ale nie chciałbym takiego rozczarowania jak właśnie przy Stumptown.

Offline Warpath

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4184 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 22:09:05 »
Nie wiem czy to do mnie, ale chce kupić polskie wydanie i tak zrobię. Jako, że trochę czekam i już do druku ma iść, zapytuję o wydanie, bom strasznie ciekaw.

Absolutnie to do nikogo konkretnie, także proszę niech nikt nie bierze sobie tego do siebie. To po prostu moje subiektywne spostrzeżenia na zaistniałą powyżej sytuację. Jeśli chcemy wspierać i rozwijać nasz rynek komiksowy, budować ofertę rodzimych wydawnictw - to raczej (jeśli jest alternatywa) powinniśmy skłaniać się w stronę naszych polskojęzycznych wydań. Chyba, że jak wspomniałem wyżej, jest coś co je dyskredytuje w porównaniu z inną wersją.