Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1042504 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4140 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 13:36:58 »
Btw, nie uważam się za ortodoksa w temacie traktowania komiksów, ale przeglądając ten film brwi mi się uniosły - pierwsze otwarcie i bach, paluchy na czarną stronę, a potem ten dźwięk tarcia palcami przy przekładaniu kartek. Co kto lubi.

Nie uważasz się za ortodoksa, mówisz... A co na to lekarz?

brvk

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4141 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 15:03:25 »
Nie uważasz się za ortodoksa, mówisz... A co na to lekarz?
Lekarz mówi, żebym rzucił forum, bo niezdrowe środowisko mi szkodzi.
Nie pakuję komiksów w folię, nie odsyłam zamówień po znalezieniu nagniotka na okładce, nie czytam w rękawiczkach, nie mam problemu z pożyczeniem komiksu koledze - nie uważam się za ortodoksa. Ale jakąś tam uwagę   do procesu czytania przykładam, wyraźnie większą od Pana z filmiku.
« Ostatnia zmiana: Nd, 05 Czerwiec 2022, 15:05:59 wysłana przez brvk »

Offline Gazza

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4142 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 15:54:46 »
Ten rozmiar fontu ceny to chyba jakiś wypadek przy pracy, albo taka szydera wydawcy z nabywców. 😉

Autor w filmiku wielokrotnie powtarza, że to horror. Osobiście uważam GF za komiks grozy z domieszką s-f.


Offline Gryllen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4143 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 23:47:12 »

Proponowałbym popracować nad dykcją i ogólnie poprawić sposób mówienia, jeśli chcesz zaistnieć na YT. Bo podczas tego filmiku cały czas miałem przed oczami tę scenę z "Misia", kiedy spikerka na dworcu mówi po angielsku z ustami pełnymi ziemniaków.

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4144 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 00:03:48 »

To napisz to autorowi pod filmem, bo to nie moja twórczość, ja to tylko wstawiłem, żeby ludzie zobaczyli jak książka wygląda. Ja nie mam potrzeby zaistnienia gdziekolwiek, wygodnie mi w mojej piwnicy.
Twój komiks jest lepszy niż mój

MLeKrSkr

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4145 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 10:25:40 »
Czy Muszka planuje jakieś premiery na czerwiec? Ktoś coś?

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4146 dnia: Nd, 26 Czerwiec 2022, 20:23:53 »
Dotarł do mnie ostatnio tom 4 Age of Apocalypse i zacząłem to czytać seriami i od razu przyjemniej się to pochłania. Znika cały scenariuszowy chaos, lektura jest płynna, ginie zupełnie zjawisko 'o co tu chodzi tak jakby?' i moja ocena całości z 5/10 rośnie do 8+/10. Wydanie tego przez Muchę chronologicznie zamiast seriami to totalna głupota, tym bardziej, że czytałem dwa wywiady Lobdella (jeden z nich jest umieszczony w tomie 1) i w obu twierdzi, że stworzył Alpha i Omega a twórcy mieli wolną rękę w kreowaniu tego co było pomiędzy i zupełnie nie wiedzieli co inni scenarzyści tam wymyślą a mieli po prostu rywalizować między sobą i stworzyć jak najlepszą historię, więc wydawanie tych serii chronologicznie zamiast seriami nie miało żadnego logicznego sensu.

Online michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4147 dnia: Nd, 26 Czerwiec 2022, 20:53:45 »
Wydanie tego przez Muchę chronologicznie zamiast seriami to totalna głupota
Marvel wydał to tak samo, a w Complete Epics jeśli dobrze pamiętam to nawet strony zeszytów z serii Blink były rozrzucone na kilka tomów. I jakoś nikt nie narzekał na takie wydanie.

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4148 dnia: Nd, 26 Czerwiec 2022, 21:53:38 »
  Właśnie zacząłem ostatni tom i w/g mnie jest jak trzeba, leci równocześnie kilka wątków, które czyta się na przemian i które na koniec splatają się w jednym miejscu. Nie wyobrażam sobie jakby to miało być wydawane seriami, która niby miała by być wydrukowana pierwsza a która ostatnia, a może którejś by wogóle nie wypuszczać, tylko notkę wrzucić? Równie dobrze można by w Grze o Tron najpierw wrzucić same odcinki z tym bękartem do końca, później tylko z Danką a na koniec z tą małą zabójczynią. Jednak jakoś dziwnie postanowiono, że w każdym odcinku będzie trochę tego i trochę siamtego a na koniec wszyscy co przeżyją spotkają się w jednym miejscu.

Online michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4149 dnia: Nd, 26 Czerwiec 2022, 21:54:49 »
Sorry ale ułożenie chronologiczne zeszytów jest lepsze niż przerzucanie tomów aby czytać serię, kiedy wątki sie przeplatają. Zresztą było już narzekanie na tak wydane komiksy wystarczy przytoczyć Nieskończoność od Egmontu, gdzie serię zostały wydane pojedynczo w tomach.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4150 dnia: Nd, 26 Czerwiec 2022, 21:59:06 »
Grę o Tron pisał jeden scenarzysta, AOE z dziesięciu i chyba tylko Lobdell wiedział jak to ma wyglądać finalnie. Jeżeli Lobdell sam w wywiadzie mówił, że pozostali scenarzyści znali tylko początek i koniec historii i mieli dowolną rękę w kreowaniu historii pomiędzy to chyba chronologiczne wydanie miało mało sensu. Dwa pierwsze tomy tak przeczytałem i jak dla mnie to był jeden wielki chaos, większy niż u Morrisona.

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4151 dnia: Nd, 26 Czerwiec 2022, 22:10:11 »
  Jakie ma znaczenie czy pisał jeden scenarzysta czy dziesięciu skoro wynik jest identyczny? To, że scenarzyści dostali wolną rękę to nie znaczy, że mogli robić co im się podoba. Każdy scenarzysta miał konkretne zadanie, jedna drużyna przywiozła kryształ, druga Ilyanę itd, itp. To sposób w jaki sposób to się stanie miał być skutkiem ich widzimisię, lub raczej umiejętności pisarskich. Jakby to niby wydać seriami, któraś jest nadrzędna a inne mniej? Równie dobrze można by wydać w jednym tomie ten początek z Legionem, później zakończenie z dupy co by się zmieściło w jednym tomie a na koniec ze 25 zeszytów tie-inów.

Offline dreamer36

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4152 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 10:45:08 »
Dwa pierwsze tomy tak przeczytałem i jak dla mnie to był jeden wielki chaos, większy niż u Morrisona.

Miałem bardzo podobne wrażenie - nie mniej nie twierdzę, które ułożenie jest lepsze lub gorsze. Przeczytałem narazie tak jak wydała mucha - dobrze, że poczekałem na wydanie ostatniego tomu i siadłem do całości, bo bym się na 100% pogubił. A tak czytając na raz wszystkie 4 tomy, Omega pięknie spięła historię w całość i w sumie wrażenia mam dość pozytywne (takie 7-8/10). Nie mniej, czytanie po kawałku totalnie nie ma sensu - serii jest dużo, postaci jest dużo, wątków jest dużo - wg mnie dłuższa przerwa pomiędzy tomami sprawi, że ciężko będzie wrócić (zwłaszcza, że serie są lepsze lub gorsze).

Nie mniej cieszę się, że ten event jest na rynku - na pewno historia jest ważna, rozbudowana i co najważniejsze - przemyślana.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4153 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 11:25:50 »
Każdy scenarzysta miał konkretne zadanie, jedna drużyna przywiozła kryształ, druga Ilyanę itd, itp.

No właśnie, w każdej serii były inne drużyny i wątki praktycznie nie przeplatały się aż do ostatniego zeszytu. Nie twierdzę, że nie można tego czytać tak jak ułożyła Mucha, ale mi dużo lepiej czytało się seriami.
« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Czerwiec 2022, 11:27:40 wysłana przez amsterdream »

Online michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4154 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 11:28:42 »
Widzę, że nie dalibyście sobie radę z czytaniem tego w zeszytach. Zresztą chyba każdy crossover przerósłby wasze umiejętności (może lepiej żeby Egmont nie wydawał w takiej sytuacji No Man's Land, bo się pogubicie ;) ). Naprawdę to nie są jakieś skomplikowane rzeczy na poziomie fizyki kwantowej.

Naprawdę wydanie AoA od Muchy jest bardzo dobrze zrobione.
« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Czerwiec 2022, 13:07:59 wysłana przez michał81 »