Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1042545 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3870 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 21:09:06 »
Egmont pierwsze wydanie Hellboya publikował 17 lat. Było ono wydawane bez ładu i pomysłu. Nawet osoby, które miały pierwsze wydanie, liczyły na nowe. Ale skoro już porównujemy i piszemy o tym, które wydawnictwo jest cacy a które be. Egmont wydał drugi raz Hellboya na twardo w podwójnym wydaniu. Większość serii z Vertigo, Dark Horse czy Image wydaje w taki sposób i wiadomo czego po nim się można spodziewać. Jeśli oba wydawnictwa są cacy, to teraz Mucha zawsze będzie wydawać zbiorczo i można odpuścić te pojedyncze wydania.
Możemy robić z siebie idiotów i udawać, że Hellboy w piekle to oddzielna seria, a nie ostatni tom serii Hellboy.

No to wtedy wszystko gra. Seria główna zostaje wznowiona po 5 latach (przypominam tam są jeszcze wznowienia w postaci czerwonej serii albumów 1 i 2), a Hellboy w piekle po 4 latach. I wtedy pasuje, bo przecież @parsom ustanowił granice czasowe po jakim można wznawiać serię.

OK. Nie ma nic do dodania.  :-X

Offline andy13

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3871 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 21:54:25 »
Możemy robić z siebie idiotów i udawać, że Hellboy w piekle to oddzielna seria, a nie ostatni tom serii Hellboy.
Faktycznie. Hellboy 1 - 2001, Hellboy w piekle 2 - 2017..

Offline szulig

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3872 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 22:03:57 »
A ja dzięki tej gówno burzy usłyszałem o Gideon falls. Jakoś mnie ominął ten tytuł. Jeżeli ktoś zaproponuje rozsądną cenę odkupię od niego 6 sztuk. Jak nie to kupie zbiorecze wydanie. Narzekający i chwalący działanie wydawcy sie sprzeczaja ale sa zgodni ze to dobry komiks. Czekam na oferty  ;D

Offline dreamer36

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3873 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 22:04:41 »
. Natomiast gdyby Egmont na przykład chwilę po wydaniu kompletu Sin City w nowej edycji wydał to w jednym tomie w stylu Big Damn Sin City to bym zareagował dokładnie tak samo jak w przypadku Muchy. Inny przykład z innym wydawnictwem to Timof - wydał integral Kota rabina 1-5 w jednym tomie a pozostałe już pojedynczo. Tom 10 wyszedł w zeszłym roku. Gdyby teraz na początku tego roku Timof zapowiedział integral 5-10 to też bym zareagował dokładnie tak samo jak w przypadku Muchy.

Kot Rabina 6-10 dalej jest wszystko dostępne, więc jest to argument nietrafiony. Big Damn Sin City to jest coś jak Strażnicy w dużym formacie (dla niektórych, totalnie nieporęczne w czytaniu, duże walory kolekcjonerskie) - więc argument też lekko chybiony. Tutaj Mucha nie robi integrala, bo im się tak zamarzyło, tylko żeby była cała seria dostępna - więc po prostu cały problem wynika z faktu, że niektórzy nie zrozumieli podstawowych założeń (tezy), więc cała reszta dowodu jest po prostu dla niektórych niezrozumiała. Może jak sobie wmówicie (a nieźle niektórym idzie wmawianie sobie pewnych rzeczy), że to jest dodruk i go nie potrzebujecie, bo macie całą serię - to może ból zadka będzie trochę mniejszy?

Offline kv

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3874 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 22:08:27 »
Jeśli dajemy jako przykład Lucyfera od Egmontu, to jeśli się nie mylę to tutaj było też coś nie teges:
- wydano wszystkie 11 tomów,
- zaczęto dodruki, bodajże 1. i 2. tomu,
- a później bęc....
Sam próbowałem dorwać tomy 3. i 4. dobrych kilka lat, i żeby przeczytać całość musiałem wydać 200+ na 2 tomy.... zbiorcze :o.

Dodam również, że Armada miała podobny myken, tomy 1-4 zostały dodrukowane i później stop z dodrukami kolejnych tomów.
Co do Armady to pamiętam dyskusję w Łodzi jak to mieli uzupełniać, postawili na zbiorcze wydania.

brvk

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3875 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 22:46:47 »
Zastanawiam się, co lubicie bardziej - komiksy, czy ich zbiorcze wydania.

Offline LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3876 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 23:24:13 »
Zastanawiam się, co lubicie bardziej - komiksy, czy ich zbiorcze wydania.

Zdecydowanie zbiorcze wydania, wyglądają ma półce ładniej niż komiksy  ;D

Offline Midar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3877 dnia: Wt, 22 Marzec 2022, 00:01:08 »
Cytuj
To już ostateczna kwota! Ponad 18 000 zł przekażemy na rzecz naszych wschodnich sąsiadów. Dziękujemy Wam serdecznie za tak liczne zamówienia! Podziękowania należą się także firmie wysyłającej nasze komiksy. Pozytyw - Kalmus i Skręta Sp.J. zrezygnowali z pobierania opłaty za nadanie komiksów zakupionych podczas zbiórki 🥳🤩


sum41

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3878 dnia: Wt, 22 Marzec 2022, 08:35:50 »
Ta zbiorka to nic w porownaniu ze zbrodnia jakiej dopuscila  sie Mucha zapowiadajac omnibusa i teraz ci biedacy musza kupic bo jak nie to beda miec traume ze maja gorsze wydanie...

Online xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3879 dnia: Wt, 22 Marzec 2022, 08:38:22 »
Jakby zapowiedzieli przed zbiórką to ta kwota byłaby dwa razy mniejsza.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3880 dnia: Wt, 22 Marzec 2022, 08:53:06 »
Posiadam całość GF w wydaniu Muchy.
Serię przeczytałem do połowy. I mam nadzieję, że dalej wciągnie mnie tak samo, jak na początku.

Fajnie, że komiks wyjdzie w wydaniu jednotomowym, to nie zamierzam wymieniać posiadanych już tomów. Choć 1: może niewiele, ale zawsze kilka cm miejsca na półce byłoby wtedy więcej, 2: poirytował mnie rzeczywiście fakt, iż (najprawdopodobniej) będzie taniej do zdobycia niż wszystkie tomy, które sobie zakupiłem. Najprawdopodobniej - bo chyba na 100% nie wiadomo jakie rabaty będą na niego dawane.

Prawda, że wydawali w momencie, gdy GF był ongoingiem i zdałem sobie sprawę o tym grubo przed postem Larry'ego. Ten fakt ostudził we mnie chęć napisania czegokolwiek w tym temacie.

Co spowoduje nowe wydanie? Na pewno spowolnienie sprzedaży ostatnich tomów. Ale wydawcy kolejne tomy wydają w mniejszym nakładzie. Ryzykiem Muchy jest wydanie takiego tomu teraz, ale rozumiem przesłanki. Poza tym i tak wiele osób uzupełni posiadane już tomy o ten jeden, czy dwa jeszcze nieposiadane tomy, więc i tak ciut "starego" wydania na pewno się sprzeda. Część osób pozbywa się sześciotomowego wydania GF i pewnie zainwestują one w nowe wydanie. Część ogłoszeń jest na tomy 1-3 czy 1-4. Pewnie też chodzi o wymianę na zapowiedziane wydanie.

Dodatkowo przy GF (jak i kilku innych pozycjach) dochodzi kwestia nieudolności w projektowaniu/wykonaniu przez drukarnię grzbietów. Ile raz to się człowiek "denerwował", że jakiś tom jakiejś muszej serii ma krzywy grzbiet względem bloku komiksu, czy też nie jest on odpowiednio zaprojektowany i napisy nie są wyśrodkowane względem osi. To jeden tom jest niższy niż inne. To blok komiksu "rozsadza" tak okładki, że grzbiet jest zbyt wąski względem "grubości" zawartości (np. "Reborn"). Że panorama w (chyba całym nakładzie) Uncanny X-Force #1 jest graficznie zwalona (jak robicie panoramy, to jednak starajcie się zrobić to dobrze, a nie czyta się tłumaczenia, że inaczej się nie da - jak się nie da, to po co to robicie?). Dziwiłem się zabiegowi wsadzenia offsetu w "Criminal - Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny", gdy główna seria jest na kredzie. Można by pisać i pisać i pisać.

Życzę, by to wydanie GF uchroniło się od wszelkich błędów, o których wspomniałem powyżej i niech sprzeda się na pniu.

A! Poza tym prawie darłem szaty, gdy zapowiedzieli, że zmieniają politykę i obecnie wydawane serie będą wydawać 2w1. I co? I cieszę się, że jednak to wydali i w takiej formie, w jakiej doszli do wniosku, że będzie się im to opłacało sprzedawać. Więc czasem warto usiąść z boku i przemyśleć pewne kwestie, a nie od razu przelewać wszystko na klawiaturę z wciśnięciem "entera" na sam koniec. :)

A teraz odniosę się jeszcze do takich wpisów (choć przed chwilą doczytałem przykłady innych tytułów Egmontu):

Tylko, że Egmont najpierw wziął kasę za wydanie ostatniego tomu w miękkiej (Hellboy w piekle), a za 8 miesięcy wznowił całą serie w zbiorczych i nie trudno było się domyśleć, że Hellboy w piekle też będzie w takim wznowieniu. I różnica pomiędzy wznowieniem Hellboya w piekle, a jego zbiorczym to 4 lata.
Nic na to nie poradzę, że Hellboy jest dłuższą serią, a ty wypierasz fakt, że inny wydawca postąpił tak samo jak teraz Mucha.

Egmont w międzyczasie, gdy wychodziła seria, chciał puścić Hellboya w SC i nawet rzucili pierwsze dwa TPB (#1 - maj 2012, #2 - październik 2012) i gdyby się one wtedy sprzedawały, to może całość serii właśnie byśmy tak ujrzeli na rynku. Wtedy pewnie ludzie też byli źli, że nie wydali kontynuacji w nowym wydaniu. Ale chyba nie wylewali żali na którymś z forów. Nie pamiętam...
Minął czas (5 lat) i zdecydowali na wydawanie LE w formacie HC :) i też było źle ;) Sam miałem całe pierwsze wydanie HB w SC. I udało mi się je sprzedać przed wydaniem w HC. A wydania HC nawet nie kupiłem, bo chyba jednak HB to nie komiks dla mnie.

[BTW - chciało się Wam czytać te moje wypociny? Dużo tego...  :-\]

Offline parsom

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3881 dnia: Wt, 22 Marzec 2022, 10:40:22 »
Ta zbiorka to nic w porownaniu ze zbrodnia jakiej dopuscila  sie Mucha zapowiadajac omnibusa i teraz ci biedacy musza kupic bo jak nie to beda miec traume ze maja gorsze wydanie...

Z ciekawości - wsparłeś?

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3882 dnia: Wt, 22 Marzec 2022, 10:45:43 »
To blok komiksu "rozsadza" tak okładki, że grzbiet jest zbyt wąski względem "grubości" zawartości (np. "Reborn").
Ja w Reborn takiego problemu nie mam, ale już w Alias t. 1 jak najbardziej.
Do muchowych grzechów można dorzucić okładkę z Miraclemana.

Że panorama w (chyba całym nakładzie) Uncanny X-Force #1 jest graficznie zwalona (jak robicie panoramy, to jednak starajcie się zrobić to dobrze, a nie czyta się tłumaczenia, że inaczej się nie da - jak się nie da, to po co to robicie?).
Co jest nie tak z panoramą w UX-F?

Offline eyesore

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3883 dnia: Wt, 22 Marzec 2022, 11:01:39 »
Ja jestem ciekaw czy Muszce w ogóle opłaca się wydawać GF  w takim wydaniu.
Wiadomo, część osób, nawet z forum, pozbędzie się tomów 1-6i kupi omniaka. Jednak dużo osób ma już tę pozycję i pytanie czy nie wtopią. 
Pojawią się też nowi klienci ale cena okładkowa (320 zł to według mnie bardzo dużo) na półce w Empiku raczej odstraszy "niedzielnego" czytelnika a wyjadacze, jak wyżej, mają swoje wydanie lub wymienią.
Wiem że wydawca wie swoje i to są jego decyzje biznesowe ale mimo wszystko jestem ciekaw.

Online xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3884 dnia: Wt, 22 Marzec 2022, 11:03:52 »
A jakbyś miał firmę to tworzyłbyś produkt, na którym nie zarobisz ?
A jak kupisz 6 pojedynczych tomów to ile wyjdzie ?
Twój komiks jest lepszy niż mój