Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1043307 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #255 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 13:07:47 »
A z czym mam porównać, oryginały też drukują w różnych miejscach m.in.: Chiny, Kanada. Przecież to oczywista oczywistość, że wszędzie nie będzie tak samo.
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #256 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 13:19:10 »
Digitala sobie możesz zrobić zawsze tak samo pojaśniając/pociemniająć ekran  :) One zawsze też są jaśniejsze.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #257 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 13:27:17 »
To chyba dzisiaj będą zapowiedzi jeszcze na kwiecień.

Chyba już na maj? W kwietniu już wydali dwie nowości.

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #258 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 13:38:39 »
Digitala sobie możesz zrobić zawsze tak samo pojaśniając/pociemniająć ekran  :) One zawsze też są jaśniejsze.

Tam była mowa o nasyceniu kolorów  ;) To już nie taka prosta sprawa jak jaśniej/ciemniej :)

Jak oryginał wyjdzie w pierwszej fabryce a potem wydrukują drugiej i wyjdzie inaczej, to który będzie dobry ten pierwszy, czy ten lepszy i kto to będzie oceniał ?  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #259 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 13:43:34 »
Chyba już na maj? W kwietniu już wydali dwie nowości.
Na KW chyba za wcześnie jak na Muchę :)

To już nie taka prosta sprawa jak jaśniej/ciemniej :)
Inne ustawienia też masz :) Ja z Majkelusem będę oceniał  ;D

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #260 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 14:06:51 »
Jak oryginał wyjdzie w pierwszej fabryce a potem wydrukują drugiej i wyjdzie inaczej, to który będzie dobry ten pierwszy, czy ten lepszy i kto to będzie oceniał ?  :)
Jasne, że nie musi być jednego "wzorca z Sevre" na nasycenie kolorów, druk może się "poruszać" w pewnym przedziale, ale jednak czytelnicy (ja przynajmniej tak mam) intuicyjnie odnoszą wrażenie, kiedy coś wyskakuje poza ten "standardowy przedział/ normę" i jest (w przypadku kolorów) niewystarczające nasycone (w myśl zasady "jaki jest koń każdy widzi").

Tak na szybko - można sobie porównać z nasyceniem w wersji amerykańskiej (tak, wiem, oglądanie przez kamerę też nie jest idealnym rozwiązaniem) 

Można się zastanawiać czy tam z kolei nie przesadzili z nasyceniem, ale różnica jest - ujme to bardzo, bardzo łagodnie - spora (dla przykładu 2:30 na filmiku - porównajcie sobie niebieski na kostiumie Wolviego, czerwony w promieniu Cyclopsa na kadrze powyżej czy burgund na podłodze stronę wcześniej. To jest niebo a ziemia niestety).

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #261 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 14:57:24 »
a jak na 1:50 popatrzysz to wszystko wygląda tak samo.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #262 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 15:28:05 »
Szczerze powiem, że nie wiem czemu postanowiłeś udowadniac na siłę, że czarne jest białe.
Nie, nie wszystko wygląda tak samo. Porównaj sobie niebieski ne Beaście.
Porównaj sobie kadr widoczny na 2:06-2:10 - tam wszystko jest inne - srebrny kolor zbroi Orda na całostrostronicowym panelu, zielony na ekranie monitora powyżej, i na stronie obok - żółty w kostiumie Kitty, burgund na podłodze, grafitowy na kostiumie terrorysty. Różnica - jak napisałem poprzendnio - ujmując rzecz bardzo łagodnie jest spora.

Mucha jest autorem chyba najlepiej wydanego komiksu w moich zbiorach - "Sprawiedliwości" (tam nie porównywałem kolorów :) ). Komiks jest wydany naprawdę super. Chciałbym żeby Egmont tak wydawał swoje Deluxy w ten sposób. Astonishing X-Men to też piękna cegiełka. Ale to nie zmienia faktu, że nasycenie kolorów tam jest słabe, co najwyżej na poziomie "akceptowalnym".

EDIT: Co ciekawe, jak wspomniałem w moim początkowym poście - wydaje mi się, że w drugim tomie z nasyceniem barw jest już lepiej...
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Kwiecień 2019, 15:51:52 wysłana przez mack3 »

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #263 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 15:51:22 »
Tam na 2:30 faktycznie niebieski jest bardziej niebieski, czerwony bardziej czerwony.
2:06-2:10 jest tak jak piszesz.
Natomiast na 1:50 czerwony, nie widzę, żeby jakoś znacząco się różnił, ten Wolverine na górze też.

Wychodzi na to, że w Polsce nie umieją drukować tak jak w Chinach, Mucha nie umie w kolory a Egmont w czarny nie umie.

Rzuciłem okiem na drugi tom i faktycznie jest lepiej, ale trzeba byłoby porównać  :) Może na Amerykańskim kolory były jeszcze bardziej nasycone i znowu będzie lipa  ;)

« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Kwiecień 2019, 15:53:48 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline roble

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #264 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 16:45:00 »
Na KW chyba za wcześnie jak na Muchę :)
Inne ustawienia też masz :) Ja z Majkelusem będę oceniał  ;D

Majkelus usunął konto tu wczoraj..

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #265 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 17:20:24 »
Rzuciłem okiem na drugi tom i faktycznie jest lepiej, ale trzeba byłoby porównać  :) Może na Amerykańskim kolory były jeszcze bardziej nasycone i znowu będzie lipa  ;)

Właśnie w drugim tomie wydaje się być już zbliżone do amerykańskiego wydania (ale przejrzałem tylko 2 czy 3 kadry - strony). Czerwień może trochę odbiega (u nas bardziej przypomina pomarańczowy) i niebieski, ale jest w sumie ok, lepiej niż w 1.

Tak jak napisałeś, często trudno jest wybrać, który odcień jest tym lepszym, "bardziej prawidłowym", czy lepiej żeby kolory były ciut ciemniejsze czy ciut jaśniejsze. Jednemu sie bardzie spodoba tak, drugiemu inaczej. Tak być może (trzeba by dokładniej sprawdzić) można interpretować różnice w barwach w tomie 2, ale niestety nie w tomie 1, gdzie kolory są po prostu dość słabe.
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Kwiecień 2019, 17:23:02 wysłana przez mack3 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #266 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 21:56:19 »
A jednak, Uncanny X-Force 4 na koniec kwietnia!

Offline dziku77

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #267 dnia: So, 20 Kwiecień 2019, 07:55:35 »
A jednak, Uncanny X-Force 4 na koniec kwietnia!
I to jest dobra wiadomość. Ile tomów zostane u nas wydane?

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #268 dnia: So, 20 Kwiecień 2019, 08:07:45 »
Ciekawe czy 4 tom to też będzie taka padaka jak poprzedni.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #269 dnia: So, 20 Kwiecień 2019, 08:10:47 »
Ile tomów zostane u nas wydane?

Cztery, ten będzie ostatni.

Cytuj


Tom 4
Scenariusz: Rick Remender
Rysunki: Mike McKone, Julian Totino Tedesco, Phil Noto, David Williams, Jerome Opeña
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Wydawnictwo: Mucha Comics
Liczba stron: 264
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN 978-83-65938-40-4
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 89,00 zł
Premiera: 30 kwietnia 2019

Koniec X-Force! Koniec X-Force! Drużyna mutantów składająca się z Wolverine’a, Fantomexa, Psylocke, Deadpoola i Nightcrawlera (ta postać pochodzi z alternatywnej rzeczywistości) sporo ostatnio przeszła. Jednak najgorsze dopiero przed nimi. Nowopowstałe Bractwo Złych Mutantów szykuje się do ataku. Wszystkie ofiary wyjątkowo dotkliwie odczują zadane ciosy – zadbała o to tajemnicza osoba, która opracowała plany zamachu. Osoba, która zna wszystkie słabości członków X-Force. Ich pierwszym zadaniem jest porwanie Genesisa, chłopaka będącego klonem Apocalypse’a, i przekonanie go do przejścia na stronę zła.
W albumie umieszczono materiały pierwotnie drukowane w amerykańskich zeszytach Uncanny X-Force #25-35 oraz fragmenty zeszytów Wolverine: Dangerous Games #1 i Deadpool #1000. Scenariusz: Rick Remender, rysunki: Mike McKone, Julian Totino Tedesco, Phil Noto, David Williams oraz Jerome Opeña.