Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1042616 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3435 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 18:23:03 »
@death_bird proponuje zapytać na jakimś festiwalu Muchę o to jak nabyli licencję New X-men, może się podzielą z tobą tą informacją.

1. Egmont mając pierwszeństwo u Marvela nie wyraził w tamtym okresie zainteresowania kupnem licencji na ten tytuł (bo "wydawał jednego Batmana rocznie" i nie chciał wchodzić w SH) i w zw. z tym Mucha się załapała
Kiedy wyszła pierwsza edycja Astonishing X-Men, to Egmont nawet nie wydawał w tamtym czasie Marvela (albo wydał tylko komiksy Gaiman z Marvela bo to Gaiman). Czego tu nie rozumiesz? Egmont nie może zabrać Astonishing X-Men w obecnej chwili od tak, chyba że nastąpi to co napisałem powyżej.
« Ostatnia zmiana: Śr, 05 Styczeń 2022, 18:30:13 wysłana przez michał81 »

Offline Kvothe

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3436 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 18:24:15 »
Na tym forum też czytałem, że Egmont nie wydaje tie-inów do Shadowland bo woli wydawać Ms. Marvel która się nie sprzedaje. Więc wychodzi na to, że TK to Jarosław Kaczyński polskiej sceny komiksowej. 


Dobra wątek w oczekiwaniu na te Marvele od muchy :)

Offline death_bird

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3437 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 18:53:13 »
Czego tu nie rozumiesz? Egmont nie może zabrać Astonishing X-Men w obecnej chwili od tak,

To nie jest kwestia tego, że czegoś nie rozumiem tylko raczej tego, że piszemy chyba trochę rozbieżnie.
W każdym razie chyba jedyna opcja to:

proponuje zapytać na jakimś festiwalu Muchę o to jak nabyli licencję New X-men, może się podzielą z tobą tą informacją.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3438 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 19:06:28 »
Zgaduję, że dość prosto. Licencję kupił portugalski oddział Muchy na kilka krajów, w tym Polskę a macki EgmontuTM za granicę kraju nie sięgają :)

Offline death_bird

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3439 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 19:11:47 »
No i (oczywiście jeżeli to opis stanu faktycznego) to byłaby odpowiedź na moją wątpliwość.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Bazyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3440 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 19:20:47 »
@death_bird co do Astonishing X-Men przecież ci wyjaśniłem. Mucha wydała tą serię jeszcze przed 2010, kiedy Egmont wydawał 1 Batman rocznie. Zatem pierwszeństwo do przedłużenia licencji należały cały czas do niej.

Astonishing X-Men i New X-Men właśnie zostały wzięte przez Muchę, bo jak napisał wyżej michał81, Egmont wtedy prawie nie wydawał superhero. Zainteresował się tym dopiero od 2013 roku jak WKKM zaczęło ich kłuć w portfel, bo jak to jeszcze wydawała sama Mucha, to była to oferta droga i mało znana. Ale wtedy licencja na te serie należała już do nich, więc Egmont musiał wydawać coś innego. Szkoda, że w ten sam sposób Mucha nie mogła zachować praw do DC. :/

Offline Interloper

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3441 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 20:03:53 »
Te wygibasy miałyby sens z tymi New X-Men i Astonishing X-Men, że uuu Mucha była pierwsza itp... Ale co się stało z tytułem takim jak Wojna Domowa? A?
Mucha wydawała regularną serię New Avengers Bendisa, doszli do Wojny Domowej, którą także wydali. Jako pierwsi.
A tu co? Egmont w 2016 roku wydał tę samą Wojnę Domową. Tłumaczenie było takie, że Marvel chce, żeby niektóre ważne ich komiksy były stale w sprzedaży.

Jak to się ma do "pierwszeństwa" do licencji komiksów?

Teraz moje dywagacje: jeśli Mucha nie chciała wydać Wojny Domowej, to w naturalny sposób Egmont przejął licencję.
A teraz ludziska się domagają kolejnej edycji Marvels (wydanego już dwa razy - przez Muchę i Hachette) od Muchy. Jeśli Mucha nie chce, żeby taki ważny komiks był w sprzedaży, to dlaczego Egmont nie zgłasza się, według tej całej pokrętnej logiki do Marvela, żeby wydać Marvels pod swoją flagą?

To tak nie do końca serio pytam. Takie rozważania uważam za puste, by my tak naprawdę nie wiemy, jak to faktycznie wygląda.

Offline Bazyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3442 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 21:52:13 »
To się stało z Wojną Domową, ze po wydaniu w 2013 roku zalegała w magazynie Muchy trzy lata, póki film nie wyszedł. I dopiero wtedy sprzedała się reszta egzemplarzy, których wcześniej ludzie nie chcieli bo kosztowały 50% drożej, niż wydanie Hachette. Wtedy Mucha miała taki plan (szalony), że będzie obok WKKM wydawać te same historie we własnym wydaniu. Przy znacznej różnicy cen oczywiście coś takiego nie mogło się udać. I potem Mucha dała już sobie spokój z kopaniem się z koniem.

A po premierze Kapitana Ameryki 3 Egmont podobno nakłoniony do tego przez Marvela, wydał swoją wersję. I po 5 latach od premiery dalej jest ono dostępne.

https://www.ceneo.pl/48790638

ukaszm84

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3443 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 22:00:18 »
To się stało z Wojną Domową, ze po wydaniu w 2013 roku zalegała w magazynie Muchy trzy lata, póki film nie wyszedł. I dopiero wtedy sprzedała się reszta egzemplarzy, których wcześniej ludzie nie chcieli bo kosztowały 50% drożej, niż wydanie Hachette. Wtedy Mucha miała taki plan (szalony), że będzie obok WKKM wydawać te same historie we własnym wydaniu. Przy znacznej różnicy cen oczywiście coś takiego nie mogło się udać. I potem Mucha dała już sobie spokój z kopaniem się z koniem.

A po premierze Kapitana Ameryki 3 Egmont podobno nakłoniony do tego przez Marvela, wydał swoją wersję. I po 5 latach od premiery dalej jest ono dostępne.

https://www.ceneo.pl/48790638

Jest dostępne bo było dodrukowywane co najmniej raz, jeśli nie więcej.

Offline Midar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3444 dnia: Wt, 11 Styczeń 2022, 22:21:54 »

Online Leyek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3445 dnia: Wt, 11 Styczeń 2022, 22:23:29 »
Uff dobrze, że zapłaciłem jeszcze w 2021, wtedy Gildia przyjmowała zapłatę normalnymi monetami :) Dobry przykład jak ta inflacja pędzi ;)

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3446 dnia: Cz, 13 Styczeń 2022, 12:52:44 »
Pół potwierdzone informacje co nasz jeszcze może czekać od Muchy w 2022:

Przeklęty tom 2
Old Guard tom 2
Deadpool Black, White & Blood
Elektra Black, White & Blood
Źródło
wpływ na ukazanie się tych tytułów będzie mieć dostępność papieru

Plus jeszcze 3 Marvele ;)

« Ostatnia zmiana: Cz, 13 Styczeń 2022, 13:01:19 wysłana przez michał81 »

Offline eyesore

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3447 dnia: Cz, 13 Styczeń 2022, 13:04:31 »
Uff dobrze, że zapłaciłem jeszcze w 2021, wtedy Gildia przyjmowała zapłatę normalnymi monetami :) Dobry przykład jak ta inflacja pędzi ;)

nie kumam, w grudniu jaka była cena?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3448 dnia: Cz, 13 Styczeń 2022, 13:10:08 »
nie kumam, w grudniu jaka była cena?

w grudniu normalna, teraz monetami z adamantium

Offline Random_Hero

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3449 dnia: Cz, 13 Styczeń 2022, 13:38:37 »
Jeśli Mucha naprawdę wyda Przeklęty tom 2, to super sprawa. Miałem obawy czy to w ogóle będzie kontynuowane. Choć trzeba przyznać, że samym autorom idzie to jak krew z nosa.